PKO Ekstraklasa. Trzy gole w cztery minuty! Śląsk Wrocław pokonuje Stal mimo gry w osłabieniu

DW
Śląsk Wrocław - Stal Mielec 2:1 (0:0)
Śląsk Wrocław - Stal Mielec 2:1 (0:0) Pawel Relikowski / Polska Press
PKO Ekstraklasa. Ostatni kwadrans meczu we Wrocławiu obfitował w gole. Piłkarze zdobywali bramki w tempie szczypiornistów. Mimo gry przez całą drugą połowę w dziesięciu, Śląsk Wrocław wyszedł na prowadzenie w 77. minucie. W 80. minucie mieliśmy już 1:1, a dosłownie w następnej akcji wrocławianie znów wyszli na prowadzenie. Nie oddali go do ostatniego gwizdka arbitra.

Początek spotkania był bardzo spokojny. Gracze obu drużyn nie kwapili się do ataku na bramkę rywali. Pierwszą groźną akcję Stal przeprowadziła po pół godzinie gry. Jeden z graczy gości niedokładnie trafił w piłkę i zmarnował wysiłek partnerów. Chwilę wcześniej Waldemar Sobota spróbował strzału z dystansu, ale uderzył wprost w rywala.

W 44. minucie Konrad Poprawa został ukarany czerwoną kartką za zagranie ręką z premedytacją. Decyzja została zmieniona dzięki VAR. Najpierw arbiter pokazywał obrońcy żółty kartonik. Tuż przed przerwą Koki Hinokio trafił do bramki Śląska, ale gracz Stali przyjmował piłkę ręką i arbiter nie uznał gola.

Od 77. minuty zawodnicy obu drużyn strzelili trzy gole w zaledwie cztery minuty. Mateusz Praszelik przejął piłkę na połowie rywali, oddał strzał z dystansu, a piłka po rykoszecie przelobowała Rafała Strączka. Trzy minuty później mieliśmy już 1:1. Dośrodkowanie z rzutu wolnego trafiło wprost na głowę Bożidara Czorbadżijskiego, a ten z zimną krwią wpakował piłkę do bramki. Minął się z futbolówką Matus Putnocky, który niedokładnie obliczył tor jej lotu.

Dosłownie w pierwszej akcji po bramce dla gości padł kolejny gol dla gospodarzy. Oskrzydlająca akcja Śląska zakończyła się podaniem do Petra Schwarza, a ten sytuacyjnym uderzeniem pokonał Rafała Strączka.

Śląsk Wrocław przerwał serię trzech meczów bez zwycięstwa i zatrzymał jednocześnie świetną serię Stali, która nie doznała porażki od sześciu spotkań. Wrocławianie wskoczyli na szóste miejsce w tabeli.

Atrakcyjność meczu: 6/10
Piłkarz meczu: Mateusz Praszelik

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Mamy listopad, a w większości lig zdążyliśmy prześledzić już kilkanaście kolejek. Tymczasem wciąż nie brakuje zawodników bez kontraktów. Którzy polscy piłkarze wciąż czekają na zatrudnienie? Sprawdźcie, kogo można pozyskać za darmo!

Sezon w pełni, a oni nadal bezrobotni. Polscy piłkarze bez k...