PKO Ekstraklasa. Twierdza Płock nienaruszona przez całą rundę. Wisła ograła Cracovię

KK
Wisła Płock pokonała u siebie Cracovię 2:1
Wisła Płock pokonała u siebie Cracovię 2:1 Fot. Mateusz Ludwiczak / Wisła Płock S.A
PKO Ekstraklasa. Wisła Płock bez domowej porażki w całej rundzie jesiennej. W meczu 16. kolejki "Nafciarze" pokonali Cracovię 2:1 (2:0). Bohaterem gospodarzy okazał się Kristian Vallo, który zdobył bramkę i popisał się asystą.

PKO Ekstraklasa: Wisła Płock - Cracovia 2:1

Jak padły bramki?

• 1:0 14 min - Kristian Vallo otrzymał podanie na prawym skrzydle i dośrodkował wprost na nogę Mateusza Szwocha, a ten precyzyjnym uderzeniem zdobył bramkę dla Wisły.
  • 2:0 32 min - Kristian Vallo otrzymał znakomite prostopadłe podanie od Rafała Wolskiego i potężnym uderzeniem w samo okienko podwyższył wynik na 2:0.
  • 2:1 47 min - Jakub Myszor pomknął prawą stroną i dośrodkował w pole karne do Filipa Piszczka. Ten skutecznym strzałem głową umieścił piłkę w bramce gospodarzy.

"Nafciarze" zaskoczyli gości w 14 minucie. Źle podawał Otar Kakabadze, piłkę przejęli gospodarze – Mateusz Szwoch uruchomił na prawej stronie Kristiana Vallo i dostał zwrotna piłkę na środek pola karnego. Nie miał kłopotów z precyzyjnym strzałem przy słupku i Karol Niemczycki był bezradny.

BRAMKA MATEUSZA SZWOCHA:

Po stracie gola "Pasy” zaatakowały odważniej i znów zostały skarcone. Rafał Wolski podał piłkę do Vallo, a ten popisał się kapitalnym strzałem w „okienko” i było 2:0.

Po przerwie na murawie zameldował się Jakub Myszor. Od razu zapisał się w protokole meczowym, posyłając świetna centrę prawie z narożnika bliska na głowę do Filipa Piszczka, który uprzedził Jakuba Rzeźniczaka i zdobył bramkę.

Cracovia próbowała pójść za ciosem. Bliski szczęścia był Rakoczy, ale piłka minęła słupek. W 61 minucie Rakoczy, znów po otrzymaniu piłki od Myszora, był w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale przegrał ten pojedynek. W 84 minucie powinno być 3:1 dla gospodarzy – Patryk Tuszyński po bucie Kakabadze uderzył w słupek, po odbiciu się piłki uderzał Dawid Kocyła i trafił w drugi słupek bramki.

Wisła Płock zbudowała prawdziwą twierdzę. W tym sezonie wygrała 6 meczów u siebie, 2 zremisowała, ani razu nie przegrała. Na zakończenie pierwszej rundy zagra na wyjeździe ze Stalą Mielec.

Piłkarz meczu: Kristian Vallo
Atrakcyjność meczu: 6/10

Na stadionie Rakowa po 20 minutach meczu z Zagłębiem Lubin zgasło światło. Na stadionie przy ul. Limanowskiego w Częstochowie zgasło światło i piłkarze zeszli do szatni. Internauci szybko znaleźli winnego całej sytuacji. Za awarię prądu ich zdaniem, oczywiście w żartach, odpowiedzialny był prezes Legii Warszawa Dariusz Mioduski, żeby móc po ciemku porwać do stolicy trenera częstochowian Marka Papszuna.