PKO Ekstraklasa. Twierdza Wrocław! Śląsk przerwał serię Wisły Płock. Nowym liderem jest Legia Warszawa

Jacek Czaplewski
Śląsk Wrocław - Wisła Płock 3:1
Śląsk Wrocław - Wisła Płock 3:1 Paweł Relikowski
PKO Ekstraklasa. Śląsk Wrocław przerwał passę Wisły Płock, która w lidze zanotowała sześć zwycięstw z rzędu. U siebie zespół Vitezslava Lavicki wygrał 3:1 (2:0). Po golu strzelili Krzysztof Mączyński, Robert Pich i Michał Chrapek. Honorowo odpowiedział im Damian Michalski.

Mecz Śląsk Wrocław - Wisła Płock 3:1

Jedziesz do Wrocławia - nie licz na trzy punkty. Śląsk nie zagrał dzisiaj porywającego meczu, ale i tak obronił swoją twierdzę - jedyną taką w całej ekstraklasie. Jego bilans w tym sezonie to cztery domowe zwycięstwa i trzy remisy (bramki 15-10).

Jeszcze przed przerwą Śląsk objął prowadzenie i je podwyższył. Zaczęło się dość kuriozalnie, bo od prezentu ze strony Dominika Furmana. Bogiem a prawdą kapitan Wisły, który otrzymał kolejne powołanie do reprezentacji Polski, został wrzucony na minę przez Jakuba Wrąbla, który za szybko wznowił akcję. Będący pod presją "Furmi" równie szybko pozbył się piłki, ale uczynił to na tyle nieporadnie, że zagrał ją wprost pod nogi Krzysztofa Mączyńskiego. Przyczajony kapitan Śląska uderzył po koźle, przy prawym słupku. To jego pierwszy gol w lidze od 28 lipca zeszłego roku - pierwszy w barwach Śląska.

W 42 minucie swoją bramkę dołożył niezawodny Robert Pich. Słowak z bliska zwieńczył dośrodkowanie od Wojciecha Golli, który wystąpił dziś na stoperze. Dla Picha było to już 37. trafienie w barwach wrocławskiego zespołu. Jeżeli trafi jeszcze raz to prześcignie Marcina Robaka i zostanie czwartym najskuteczniejszym piłkarzem w historii klubu i jego meczów w ekstraklasie.

Trzeciego gola Śląskowi "podarował" jego były zawodnik - Jakub Wrąbel. Bramkarz znów fatalnie wprowadził piłkę do gry. Po stracie ratował się wślizgiem, ale na tyle źle, że odegrał do Michała Chrapka, który nie zmarnował okazji.

Dla Wisły skończył się piękny czas. W przeciągu kilku dni drużyna Radosława Sobolewskiego straciła: