PKO Ekstraklasa. VAR-iacki mecz w Gdańsku. Lechia przełamana! Dwa gole Flavio Paixao, jedenasta porażka ŁKS Łódź

Jacek Czaplewski
VAR-iacki mecz w Gdańsku. Lechia przełamana!
VAR-iacki mecz w Gdańsku. Lechia przełamana! Przemyslaw Swiderski
PKO Ekstraklasa. Lechia Gdańsk wygrała pierwszy mecz w lidze od września. Na własnym stadionie ograła ŁKS Łódź 3:1. Dwie bramki zdobył Flavio Paixao, jedną Lukas Haraslin. Dla beniaminka trafił Jan Sobociński.

Mecz Lechia Gdańsk - ŁKS Łódź 3:1

W tym meczu sporo pracy mieli nie tylko obaj bramkarze, ale także sędziowie z wozu VAR. W drugiej połowie aż trzykrotnie ich decyzje zmieniły przebieg wydarzeń. "Ofiarą" stał się Flavio Paixao, któremu zabrano dwie okazje na ustrzelenie hat-tricka (cofnięty gol i anulowany rzut karny - przez spalonego). Źle na wideoweryfikacji wypadł też Rafał Wolski.

Wbrew końcowemu wynikowi spotkanie nie ułożyło się po myśli Lechii. ŁKS zaczął dobrze i w 9 minucie wyszedł na prowadzenie. Ładnym strzałem popisał się "król samobójów", obrońca Jan Sobociński. Bezradny wobec tej próby był Zlatan Alomerović, który niespodziewanie zastąpił Dusana Kuciaka.

Lechia w końcu wzięła się jednak w garść i przed przerwą wbiła dwie bramki. Obie akcje przeprowadziła prawą stroną. Do wyrównania doprowadził Lukas Haraslin, a na 2:1 po koźle, od słupka strzelił Flavio Paixao. Portugalczyk w drugiej połowie ustalił wynik, lobując Arkadiusza Malarza.

Dzięki wygranej Lechia przerwala serię pięciu meczów z rzędu bez kompletu punktów. Dzisiaj zwyciężyła po raz pierwszy od 28 września i wyjazdowego spotkania z Legią Warszawa. ŁKS przez tą porażkę, już jedenastą w sezonie, grzęźnie na ostatnim miejscu w tabeli.

Piłkarz meczu: Flavio Paixao