PKO Ekstraklasa. Warta Poznań wygrała z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Niestrawny mecz beniaminków

Jacek Czaplewski
Niestrawny mecz beniaminków. Warta jednak pokonała Podbeskidzie
Niestrawny mecz beniaminków. Warta jednak pokonała Podbeskidzie Grzegorz Dembinski
PKO Ekstraklasa. To danie pozostawiło sporo do życzenia. W porze obiadowej Warta Poznań wygrała z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:0 (0:0). Gol Makany Baku z 70. minuty okazał się zarazem pierwszym celnym strzałem.

Mecz Warta Poznań - Podbeskidzie Bielsko Biała 2:0

0 celnych strzałów gospodarzy przed przerwą, 0 również po stronie przyjezdnych. Do tego dość kiepska murawa, brak kibiców, padający deszcz i podobna młócka po zmianie stron... To lista niezbitych dowodów, że ten mecz był po prostu jednym z najnudniejszych, jeśli nie najgorszych w sezonie. Aż dziw bierze, że padły dwie bramki!

Trenerzy z piłkarzami mogą zwalać na presję wyniku, ale złego wrażenia i tak nie zatrą. Warta długo nie zrobiła żadnej akcji, która zasługiwałaby na uwagę. Podbeskidzie - najwyżej jedną: w polu karnym minimalnie na wślizgu do dośrodkowania spóźnił się Jakub Hora.

W przypadku zwycięstwa Podbeskidzie nie tylko opuściłoby ostatnie miejsce, ale jeszcze przeskoczyło czternastą Cracovię. Warcie wygrana pozwoliłaby zaś na ponowne zrównanie się z Lechem Poznań. I to akurat się stało.

O zwycięstwie Warty przesądziła indywidualna akcja Łukasza Trałki. Pomocnik wpadł w polu karnym, po jego uderzeniu piłka odbiła się od Makany Baku i wpadła do siatki. Był to pierwszy celny strzał w meczu, chociaż tablica wyświetliła... 70 minutę.

Wynik na 2:0 ustalił w 90 minucie zmiennik - Jakub Kuzdra. To od niego zaczął się kontratak i to on go zwieńczył po odegraniu Baku.

Warta nie cieszy się ze stylu, ale cieszy się z wygranej, która jeszcze nie przesądza o utrzymaniu, ale bardzo do niego przybliża.