PKO Ekstraklasa. Widzew Łódź przerwał znakomitą serię lidera. Wisłę Płock załatwiły piękne gole Karola Daniela i Bartłomieja Pawłowskiego

Jacek Czaplewski
Widzew - Wisła 2:1
Widzew - Wisła 2:1 Krzysztof Szymczak
PKO Ekstraklasa. Widzew Łódź wygrał pierwszy mecz na własnym stadionie. Pokonał liderującą Wisłę Płock 2:1, przerywając jej serię sześciu spotkań bez porażki. To oznacza, że w stawce nie ma już niepokonanej drużyny.

PKO Ekstraklasa. Widzew Łódź - Wisła Płock 2:1

Na papierze Wisła wydawała się faworytem. Do tej pory wygrała pięć razy, dzieląc się punktami jedynie na wyjeździe z Pogonią Szczecin. Co więcej, wbiła aż osiemnaście bramek, tracąc tylko pięć.

Dziś Wisła nie była jednak tą Wisłą z poprzednich meczów. O jej pierwszej porażce zaważyły uderzenia zza pola karnego. I bardzo dobra postawa widzewiaków w obronie.

Niesiony dopingiem Widzew objął prowadzenie już w 5 minucie. Po rzucie rożnym piłka spadła na nogę Karola Danielaka, który nawet jej nie przyjmował, tylko od razu kopnął z powietrza, po koźle, przy prawym słupku.

Wynik w 55 minucie podwyższył Bartłomiej Pawłowski. Czwartą bramkę w sezonie zdobył w chytry sposób. Zauważył, że Bartłomiej Gradecki nie pilnuje bliższego słupka. Posłał więc tam piłkę z pozycji, z której się nie strzela, lecz dośrodkowuje. Wyszedł piękny, przemyślany strzał.

O emocje w końcówce zadbał sędzia Paweł Raczkowski. Po obejrzeniu zajścia Dominika Kuna z Marko Kolarem postanowił przyznać jedenastkę Wiśle, którą na gola zamienił nowy, samodzielny lider strzelców, Davo (szóste trafienie). Mimo czterech doliczonych minut Nafciarzy nie było jednak stać na doprowadzenie do wyrównania.

Dzięki wygranej Widzew zrównał się punktami z Cracovią, Koroną Kielce czy Stalą Mielec. Przewaga Wisły nad Legią Warszawa stopniała do dwóch punktów.

Za tydzień Widzew jedzie na mecz z Lechem Poznań, Wisła zaś podejmie Górnika Zabrze.

Oceny piłkarzy po meczu Widzew Łódź - Wisła Płock (w skali 1-6):

Widzew Łódź

• Henrich Ravas - 4
  • Patryk Stępiński - 3
  • Mateusz Żyro - 3
  • Martin Kreuzriegler - 3
  • Karol Danielak - 4, (Jakub Sypek - bez oceny)
  • Dominik Kun - 3
  • Patryk Lipski - 3, (Jordi Sanchez - 4)
  • Fabio Nunes - 4
  • Bartłomiej Pawłowski - 4, (Serafin Szota - 3)
  • Juliusz Letniowski - 4, (Kristoffer Hansen - 3)
  • Łukasz Zjawiński - 2, (Marek Hanousek - 3)

Wisła Płock

• Bartłomiej Gradecki - 3
  • Aleksander Pawlak - 3
  • Jakub Rzeźniczak - 3
  • Steve Kapuadi - 2
  • Piotr Tomasik - 4
  • Kristian Vallo - 2, (Filip Lesniak - 3)
  • Damian Rasak - 3, (Marko Kolar - 2)
  • Dominik Furman - 3, (Michał Mokrzycki - bez oceny)
  • Rafał Wolski - 3, (Dawid Kocyła - bez oceny)
  • Davo - 4
  • Łukasz Sekulski - 3, (Milan Kvocera - bez oceny)

Piłkarz meczu: Bartłomiej Pawłowski
Atrakcyjność meczu: 6/10

Przegrał zakład? Raczej nie. Mariusz Fornalczyk po prostu taki jest. Na boisku 19-latek z Pogoni Szczecin lubi nie tylko odznaczać się dryblingiem, ale także fryzurami. W meczu z Zagłębiem Lubin zaprezentował kolejną nową stylówkę: różowe serduszka (?) na białym tle. Zobaczcie tę i poprzednie fryzury pomocnika. Fornal, bo tak mówią na niego koledzy w Pogoni Szczecin, najpierw sięgnął po niebieską szamponetkę. Potem na jego głowie zagościła czerwień, którą wyparł jasny blond. Kiedyś w barwy klubu przefarbowali się zawodnicy Wisły Kraków, by w ten sposób uczcić zdobyte mistrzostwo. W sieci wciąż krąży zdjęcie Mirosława Szymkowiaka z trzema pasami: czerwonym, białym i niebieskim. Fornalczyk z Pogonią jest póki co na dorobku. Po co więc co chwilę zmienia kolor włosów?- Od dawna chciałem trochę poeksperymentować. Potem podchwyciłem, że to od Mbappe i tak to się kręciło. Trochę fantazji nie zaszkodzi – mówił jeszcze w styczniu dla Faktu.

Rodman ze Szczecina. Wszystkie fryzury Mariusza Fornalczyka ...