PKO Ekstraklasa. Widzew Łódź zdążył odpowiedzieć Wiśle Płock. Mecz wstrzymany na 6 minut i 10 sekund

Jacek Czaplewski
Wisła Płock - Widzew Łódź 1:1
Wisła Płock - Widzew Łódź 1:1 PAP/Piotr Polak
PKO Ekstraklasa. Widzew Łódź zagrał do końca w Płocku. Dzięki bramce Jordiego Sancheza zremisował z Wisłą 1:1. Nafciarzom do pokonania beniaminka zabrakło dosłownie chwili i przede wszystkim czujności środkowych obrońców, którzy nie upilnowali Hiszpana.

PKO Ekstraklasa. Mecz Wisła Płock - Widzew Łódź 1:1

To długo był po prostu nudny mecz. Przed przerwą Widzew stworzył jedną dogodną okazję. Groźnie kopnął Marek Hanousek. Po jego uderzeniu Krzysztof Kamiński zbił piłkę do boku.

Wisła objęła prowadzenie dzięki akcji z 40 minuty. Błysnęli najlepsi pomocnicy. Po przerzucie Dominika Furmana głową do Rafała Wolskiego przedłużył Mateusz Szwoch. Wolski już w polu karnym uderzył po krótkim słupku i tak padła jego siódma bramka w sezonie, pierwsza w rundzie rewanżowej.

Trener Pavol Stano ściągnął z boiska Wolskiego tuż przed końcem, żeby kibice mogli nagrodzić bohatera oklaskami. Zaraz potem wszystko się posypało.

Ultrasi wstrzymali grę

W 63 minucie sędzia Damian Sylwestrzak wstrzymał mecz. Powodem okazało się zadymienie stadionu przez odpaloną pirotechnikę. Przerwa była długa. Trwała dokładnie 6 minut i 10 sekund.

Widowisko obejrzały 4232 osoby. Jeszcze w tym sezonie Wisła otworzy pozostałe sektory. Data ani rywal meczu otwarcia pozostają owiane tajemnicą.

Wisła Płock - Widzew Łódź 1:1 Canal+ Sport

Jordi Sanchez uratował Widzew

W drugiej połowie Widzew ruszył do odrabiania strat. Udało się w trzeciej akcji. Zanim jednak to nastąpiło to w 83 minucie mocno z dystansu kopnął Juljan Shehu. Wtedy znów czujnie przy słupku interweniował Kamiński.

Wreszcie gdy arbiter zerkał już na zegarek to do remisu doprowadził Jordi Sanchez. Hiszpan nieatakowany przez dwóch ostatnich obrońców wbił piłkę do siatki z najbliższej odległości. Podobnie jak Wolski trafił pierwszy raz od listopada.

Widzew po przerwie zimowej punktuje zdecydowanie gorzej niż jesienią. Wygrał tylko raz, zanotował aż pięć remisów i raz też przegrał. Zajmuje piąte miejsce.

Oceny piłkarzy po meczu Wisła Płock - Widzew Łódź (w skali 1-6):