PKO Ekstraklasa. Widzew wywozi komplet z Mielca. Trzy kontry beniaminka

Piotr Rzepecki
Darek Delmanowicz/PAP
PKO Ekstraklasa. Sobotę w Ekstraklasie rozpoczął bój w Mielcu, pomiędzy Stalą a Widzewem Łódź. Patrząc na posiadanie, podania, stałe fragmenty - to Stal dyktowała warunki. Gospodarze mieli piłkę częściej ale nie byli konkretni. Widzew po bezbarwnej pierwszej połowie i arcyskutecznej drugiej wygrał 3:0 i wywiózł komplet punktów z Mielca.

Stal Mielec - Widzew Łódź 0:3 (0:0)

Stal do meczu z Widzewem podchodziła podrażniona ostatnią porażką w Białymstoku z Jagiellonią 0:4. Zespół Adama Majewskiego rozpoczął mecz na własnych warunkach chcąc szybko otworzyć wynik. Mimo widocznej przewagi, dominacji i zamknięciu rywali z Łodzi na własnej połowie żadna z prób nie skończyła się golem. Do niezłej próby doszło po około 20 minutach, kiedy Fryderyk Gerbowski uderzył z linii pola karnego, ale jego strzał bez trudności obronił Henrich Navas.

Atak pozycyjny Stali nie był skuteczny, ale wizytówka Mielczan, czyli stałe fragmenty gry... równie słabe co próby z akcji. 9 prób z rzutów rożnych i żadnego zagrożenia pod bramką Widzewa - to liczby po pierwszej, słabej połowie Stali. Najgroźniej było pod własną bramką, kiedy właśnie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Stal mogła strzelić bramkę samobójczą. Pechowo interweniował Piotr Wlazło, który zanotował świetny start sezonu, ale ostatnie tygodnie z pewnością nie są najlepsze w wykonaniu 33-latka. Jego zgranie głową skończyło się trafieniem w słupek, a bezradny Mrozek tylko patrzył jak futbolówka zmierza i na szczęście dla gospodarzy odbija się od słupka.

Druga część meczu przyniosła w końcu bramkę. Początek drugiej odsłony i jeden z pierwszych ataków gości z Łodzi. Napastnik Widzewa, Jordi Sanchez otrzymał podanie z głębi pola, zastawił się i z ostrego kąta podjął ryzykowną decyzję o strzale i piłka po uderzeniu Hiszpana wpadła do siatki. Obrońcy Stali nie byli w stanie go zatrzymać, a Sanchez zanotował swoje piąte trafienie w sezonie, a trzecie w Ekstraklasie.

Vis-a-vis Sancheza, czyli Said Hamulic, znany z czarnej roboty i morderczej pracy na boisku znalazł się przed kilkoma sytuacjami po bramce dla Widzewa. Był aktywny, koledzy szukali go w polu karnym; najgroźniejszą sytuację miał, gdy po podaniu Piotra Wlazło uderzył z prawej strony pola karnego, ale uderzył wprost w Ravasa.

Kilka minut później spróbował jeszcze raz - jego strzał głową z najbliższej odległości bez trudów obronił Ravas. Piłka została dograna z prawej strony od wbiegającego w wolne pole Kasperkiewicza.

Najwięcej sytuacji Stal stworzyła sobie w końcowym kwadransie gry, chociaż wynikało to głównie ze słabej gry Widzewa w obronie. Jedna z nielicznych kontr gości, ku zaskoczeniu wszystkich, zakończyła się bramką na 0:2. Podobnie jak na początku drugiej połowy - Stal napierała, Widzew skontrował i zdobył bramkę.

Przytomnie zachował się w polu karnym Dominik Kun, do którego trafiła piłka po odbiciu jednego z obrońców Stali i w pojedynku 1 na 1 z bramkarzem Stali, Kun się nie pomylił. Niedługo później nadszedł kolejny cios gości, który już był nokautem dla Stali. Bramka na 0:3 przypieczętowała wynik, a strzelcem został zmiennik, Jakub Sypek.

Stal była bezradna wobec do bólu skutecznej drużyny Widzewa. Mało sytuacji gości, ale niemal każda zakończona golem. Wykończenia akcji godne podziwu!

Oceny piłkarzy po meczu Stal Mielec - Widzew Łódź (w skali 1-6):