PKO Ekstraklasa. Wisła Kraków może spać spokojnie? Osiem punktów przewagi nad Arką

DW
Górnik Zabrze - Wisła Kraków 0:1 (0:0)
Górnik Zabrze - Wisła Kraków 0:1 (0:0) brak
PKO Ekstraklasa. Wisła Kraków skromnie pokonała Górnika Zabrze w ostatnim meczu 33. kolejki grupy spadkowej. Biała Gwiazda długo pracowała na bramkę, a w dodatku boisko z kontuzją opuścił Jakub Błaszczykowski. Ostatecznie kluczowe podanie zagrał zmieniający go Rafał Boguski, a trafienie na wagę trzech punktów zanotował wypożyczony Alon Turgeman. Biała Gwiazda ma już osiem punktów przewagi nad pierwszą do spadku Arką Gdynia.

Ostatnim sobotnim akcentem w grupie spadkowej tej kolejki było starcie w Zabrzu między Górnikiem a Wisłą Kraków. Gospodarze są już niemal pewni utrzymania. "Biała Gwiazda" jeszcze takiego komfortu psychicznego nie miała.

Górnik mógł prowadzić już po dziewięciu i trzynastu minutach. Najpierw Jesus Jimenez podał do Erika Jirki, który z niezbyt dalekiej odległości uderzył nad bramką. Po chwili do akcji ofensywnej włączył się Stavros Vasilantonopoulos. Po podaniu Erika Jirki uderzył wolejem z ostrego kąta, a Lis odbił piłkę przed siebie.

Po 26 minutach gry w starciu z rywalem ucierpiał Jakub Błaszczykowski. Na boisku pojawił się za niego Rafał Boguski, co będzie w przyszłości kluczowe.

Wisła wyszła na prowadzenie tuż po przerwie. Goście ruszyli z zabójczą kontrą, którą Alon Turgeman sfinalizował celnym strzałem z "szesnastki" po centrze Rafała Boguskiego. Warto jednak zwrócić uwagę, że obrona Górnika bardzo wolno wracała, co pozwoliło wiślakom rozwinąć skrzydła i przeprowadzić udaną akcję.

Po bramce goście wyraźnie byli lepsi na boisku. W 56. minucie zabrzanie wybili piłkę na 20. metr, skąd uderzył wolejem Chuca. Piłka leciała w pole karne i Georgios Giakoumakis tak skiksował, że piłka przeleciała nad poprzeczką. Po chwili Biała Gwiazda mogła podwyższyć prowadzenie. Martin Chudy zdołał jednak sparować na korner uderzenie Rafała Boguskiego.

Atrakcyjność meczu: 6/10
Piłkarz meczu: Rafał Boguski

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Ruszyła machina! Pierwsi zawodnicy związali się z nowymi klubami PKO Ekstraklasy na sezon 2020/21. Na liście znajduje się:- trzech Polaków, Niemiec oraz Łotysz- dwóch napastników, boczny obrońca, stoper, środkowy pomocnik- po dwóch piłkarzy z Ekstraklasy i 1 Ligi oraz jeden piłkarz z 2. Bundesligi

Klepnięci! Piłkarze, którzy podpisali kontrakty w Ekstraklas...

Krychowiak kończy z kadrą!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gol24.pl Gol 24
Dodaj ogłoszenie