PKO Ekstraklasa. Wisła Kraków opuściła strefę spadkową. Zwycięstwo nad Zagłębiem Lubin dał Vukan Savicević

Jacek Czaplewski
Mecz Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 0:1
Mecz Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 0:1 Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska P
PKO Ekstraklasa. Wisła Kraków przedłużyła swoją serię do czterech zwycięstw. W Lubinie skromnie pokonała Zagłębie. Jedyną bramkę po przerwie zdobył Vukan Savicević.

Ten mecz wpisał się w ogólną charakterystykę całej kolejki. Na boisku po prostu wiało nudą. Dowód? Przed przerwą tylko jeden strzał był celny. Oddała go Wisła za sprawą Alona Turgemana, którego ładnie wypuścił Jakub Błaszczykowski. Zagłębie odpowiedziało niecelną główką Bartosza Białka.

Zagłębie wydawało się dziś apatyczne - zwłaszcza w pierwszej połowie. Mimo obecności kreatywnych zawodników (Filip Starzyński, Sasa Żivec, Damjan Bohar) z gry zespołu niewiele wynikało. Wisła również długo nie potrafiła rozwinąć skrzydeł. Zaprezentowała się zupełnie inaczej niż tydzień temu z Jagiellonią Białystok.

Męki ukrócił Vukan Savicević. W 64 minucie Czarnogórzec piętą przelobował Konrada Forenca i tak padła bramka na 1:0 dla Wisły. Asystował z lewej nogi Maciej Sadlok - po raz drugi w sezonie.

W końcówce Wisłę uratował Rafał Janicki, który głową wybił z linii piłkę po uderzeniu Lubomira Guldana.

Dzięki czwartej wygranej z rzędu Wisła wydostała się ze strefy zagrożonej spadkiem. Jest trzynasta. Do jedenastego Zagłębia nadal traci sporo, bo pięć punktów. Za tydzień "Biała Gwiazda" zagra u siebie z Koroną Kielce. "Miedziowych" czeka natomiast wyjazd do Wisły Płock.

Piłkarz meczu: Vukan Savicević