PKO Ekstraklasa. Wisła Kraków przełamana! Zwycięstwo nad Pogonią Szczecin. Ostatnia drużyna pokonała pierwszą

Jacek Czaplewski
Mecz Wisła Kraków - Pogoń Szczecin 1:0
Mecz Wisła Kraków - Pogoń Szczecin 1:0 Andrzej Banas / Polska Press
PKO Ekstraklasa. Piątek trzynastego szczęśliwy dla Wisły Kraków. Drużyna prowadzona przez Artura Skowronka pokonała Pogoń Szczecin 1:0 i tym samym przerwała swoją niemoc wyrażoną w dziesięciu ligowych porażkach z rzędu. To pierwsze punkty od września.

Porażka z Wisłą Płock 1:2 i porażka w Pucharze Polski z Błękitnymi Stargard 1:2, porażka w derbach z Cracovią 0:1, porażka z Lechem Poznań 0:4, porażka z mistrzem Polski Piastem Gliwice 1:2 i rekordowa porażka z Legią Warszawa aż 0:7, porażka z beniaminkiem Rakowem Częstochowa 0:1, porażka ze Śląskiem Wrocław 1:2, porażka z Lechią Gdańsk 0:1, porażka z Górnikiem Zabrze 2:4...

I wreszcie koniec tej smutnej, czarnej serii ciągnącej się od 22 września. Wisła Kraków po blisko trzech miesiącach okropnych problemów przełamała swoją niemoc. Żeby było jeszcze ciekawiej, punkty zarobiła podczas spotkania z obecnym liderem, sama zamykając ligową tabelę.

Zwycięstwo nie przyszło łatwo. Chuca zmarnował sytuację sam na sam, Łukasz Burliga nie wykorzystał podania od Jakuba Błaszczykowskiego, a próbę Macieja Sadloka obronił Dante Stipica. Pogoń też miała swoje okazje i aż dziw bierze, że z żadnej nie zrobiła użytku (spudlował m.in. Srdan Spiridonović).

Wygraną dał Wiśle stoper. Stoper krytykowany za poprzednie występy (słusznie). W 39 minucie Lukas Klemenz najlepiej odnalazł się w polu karnym i z paru metrów pokonał bramkarza.

Jeżeli chodzi o tabelę to zwycięstwo Wisły niczego nie zmienia. Drużyna z Krakowa dalej jest ostatnia i w tym roku na sto procent nie opuści strefy zagrożonej spadkiem. Może za to pójść za ciosem, czyli pokonać na wyjeździe ŁKS Łódź, by wiosną wystartować z nieco lepszej pozycji.

Piłkarz meczu: Lukas Klemenz