PKO Ekstraklasa. Wisła Płock nadal niepokonana. Pogoń Szczecin już była w ogródku, już witała się z gąską

Jacek Czaplewski
PKO Ekstraklasa. Liderująca Wisła Płock nie wygrała wprawdzie piątego meczu z rzędu, ale też nie zaznała goryczy porażki. Na trudnym terenie w Szczecinie ugrała punkt, zdobywając bramkę na 2:2 tuż przed doliczonym czasem gry.

PKO Ekstraklasa. Pogoń Szczecin - Wisła Płock 2:2

To był ciekawy, dynamiczny mecz. Pogoń dobrze wypadła zwłaszcza w pierwszej połowie i mimo utraty prowadzenia również w samej końcówce, gdy zabrakło jej po prostu celnych strzałów. Akcja na 1:0 wzięła się z przewagi na lewej flance. Sebastian Kowalczyk wprowadził do pola karnego Jeana Carlosa Silvę, a ten odegrał do Mateusza Łęgowskiemu, któremu pozostało dostawić nogę.

Pogoń chciała pójść za ciosem, ale nie wykorzystała żadnej z okazji. W 48 minucie za to sama straciła bramkę. Po nieudanym piąstkowaniu Dantego Stipicy skasowany w powietrzu został Damian Michalski. Sędzia wskazał na jedenasty metr. Rzutu karnego, mimo interwencji Chorwata, nie zmarnował Rafał Wolski.

Tym wyrównaniem Pogoń nie załamała się. Kwadrans przed końcem prowadzenie odzyskał Luka Zahović. Słoweniec wykorzystał zamieszanie w polu bramkowym po rzucie rożnym. Pogoń miała sytuacje na "zamknięcie" meczu, ale piłka była jak zaczarowana; nie chciała wpaść do siatki. I wtedy nastąpiło dla Portowców najgorsze. Broniąca się głównie Wisła ustaliła wynik, kiedy po rzucie rożnym najwyżej wyskoczył Anton Krywociuk.

Wisła miała dziś furę szczęścia, a Pogoń pecha.

• Damian Dąbrowski - 4
  • Jean Carlos - 5 (80 Pontus Almqvist – brak oceny)
  • Mateusz Łęgowski - 4 (60 Wahan Biczachczjan - 4)
  • Sebastian Kowalczyk - 4 (85 Paweł Stolarski – brak oceny)
  • Kamil Grosicki - 5
  • Luka Zahović - 4 (85 Kamil Drygas – brak oceny)

Wisła Płock

• Bartłomiej Gradecki - 4
  • Aleksander Pawlak - 4 (89 Milan Kvocera – brak oceny)
  • Damian Michalski - 4
  • Anton Krywociuk - 5
  • Piotr Tomasik - 4
  • Kristian Vallo - 4 (62 Filip Lesniak - 3)
  • Damian Rasak - 3 (62 Martin Sulek - 4)
  • Dominik Furman - 4 (89 Dawid Kocyła – brak oceny)
  • Rafał Wolski - 4
  • Davo - 4
  • Marko Kolar - 3 (62 Łukasz Sekulski - 3)

Piłkarz meczu: Kamil Grosicki
Atrakcyjność meczu: 8/10

Z Manchesteru United została tylko nazwa. To wręcz nieprawdopodobne, jak piłkarsko ten klub się zdewaluował. Po domowej porażce z Brighton (1:2) tym razem został rozniesiony przez Brentford, czyli zespół skazywany na spadek. Już do przerwy wynik 4:0 (!) został ustalony. Zobaczcie, jak internauci śmieją się z Czerwonych Diabłów.  Brentford - Manchester United 4:0 (4:0)Bramki: Dasilva 10', Jensen 18', Mee 30', Mbeumo 35' Skład Manchesteru United: de Gea - Dalot, Maguire, Martinez 48' Varane), Shaw (46' Malcia) - Eriksen (88' van de Beek), Fred (46' McTominay), Bruno Fernandes - Sancho (60' Elanga), Rashford, Ronaldo.

0:4 do przerwy z Brentford. Manchester United znów wystawił ...