PKO Ekstraklasa. Wisła Płock odbiła się od dna. Wygrała z beniaminkiem

Włodzimierz Łyżwa
Wisła Płock - Radomiak Radom 1:0 (1:0)
Wisła Płock - Radomiak Radom 1:0 (1:0) Polska Press
PKO Ekstraklasa. Wisła Płock wygrywa z Radomiakiem Radom 1:0 po bramce Marko Kolara jeszcze w pierwszej części meczu. Napastnik wykorzystał fatalną pomyłka Michała Kaputa na własnej połowie. To pierwsze punkty Wisły Płock w obecnym sezonie PKO Ekstraklasy, natomiast to także pierwsza porażka Radomiaka.

Dariusz Banasik, trener Radomiaka w porównaniu do wygranego meczu z Legią Warszawa dokonał dwóch zmian. Za Goncalo Silvę zagrał Raphael Rossi, a za Filipe Nascimento - Miłosz Kozak. Jednocześnie nastąpiła zmiana ustawienia. Wenezuelczyk Mario Rondon zagrał jak ofensywny pomocnik, Miłosz Kozak jak skrajny pomocnik, a Mateusz Radecki wraz z Michałem Kaputem tworzyli parę defensywnych pomocników.

W 19. minucie fatalny błąd popełnił defensywny pomocnik Michał Kaput. Piłkę przejął Marko Kolar, którego pierwszy strzał obronił Filip Majchrowicz, ale dobitka już była celna i młody bramkarz musiał wyjmować futbolówkę z siatki.

Po stracie gola, radomianie próbowali stworzyć sytuację bramkową. Kilka razy zakotłowało się w polu karnym gospodarzy, ale piłka nie chciała wpaść do bramki. Po godzinie gry radomski szkoleniowiec dokonał dwóch zmian. Na boisku pojawił się między innymi Brazylijczyk Rhuan Castro, a za kilka minut w Radomiaku, mieliśmy na boisku kolejnego Brazylijczyk Maurides Junior.

Do ostatniego gwizdka arbitra Radomiak dążył do wyrównania. W ostatniej akcji meczu, strzał Leandro Rossi trafił w jednego z graczy Wisły.

Nafciarze notują pierwsze zwycięstwo w tym sezonie i odbijają się od dna tabeli. Za tydzień Wisła Płock zagra w Gliwicach z Piastem, natomiast Radomiak pojedzie do Częstochowy na mecz z Rakowem.

Atrakcyjność meczu: 4/10
Piłkarz meczu: Marko Kolar

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Wydaje się, że w tym sezonie padnie rekordowa liczba piłkarzy, którzy dołączyli do zespołów polskiej Ekstraklasy, mając już za sobą występy w niej. Lech Poznań pozyskał trzech ważnych piłkarzy, do Płocka zawita syn marnotrawny, ale i były napastnik Białej Gwiazdy. Nie brak również uczestnika Ligi Mistrzów z Legią. Oto piłkarze, którzy w tym sezonie wrócili do Ekstraklasy!