PKO Ekstraklasa. Wisła Płock uratowała punkt z Jagiellonią i debiut Macieja Bartoszka na ławce trenerskiej

DW
PKO Ekstraklasa. Debiutujący na ławce trenerskiej Wisły Płock Maciej Bartoszek nie zbawił nowego zespołu, ale Jagiellonia nie wywiozła też trzech punktów z Mazowsza. Białostoczanie prowadzili po 61 minutach gry 2:0 i wydawało się, że mieli zwycięstwo w garści. Sygnał Nafciarzom do ataku dał Mateusz Szwoch, który wykorzystał błąd Xaviera Dziekońskiego. Gospodarze uratowali punkt, strzelając gola na wagę remisu w szóstej minucie doliczonego czasu gry.

Wisła Płock - Jagiellonia Białystok 2:2 (0:1)

Gospodarze tego spotkania plasowali się na 13. pozycji z dorobkiem 25 punktów. Bardzo słaba dyspozycja w ostatnich tygodniach spowodowała przyspieszoną zmianę na stanowisku trenera. Radosława Sobolewskiego, który na jednej z konferencji prasowych powiedział, że opuści po sezonie "Nafciarzy", zastąpił nieoczekiwanie Maciej Bartoszek. Były trener Korony nie zbawił zespołu z Płocka, ale ten uratował jego debiut, bo zremisował 2:2 z Jagiellonią, mimo dwubramkowej straty.

Zaczęło się dość obiecująco. W 12. minucie Mateusz Szwoch wrzucił piłkę z rzutu wolnego do Patryka Tuszyńskiego, który uderzył głową w stronę bramki, wyprzedzając jednocześnie Xaviera Dziekońskiego. Futbolówkę z linii bramkowej wybił Taras Romanczuk.

Z czasem przewagę optyczną zyskali Jagiellończycy. Już w 35. minucie wyszli na prowadzenie. Zaczęło się od straty Damiana Rasaka na rzecz Tarasa Romanczuka. Zawodnik Wisły nastawił się na faul, ale sędzia puścił grę. Białostoczanie ruszyli z szybką akcją i na prawej stronie piłkę dostał Maciej Makuszewski. Ten zgrał płasko w pole karne do Jesusa Imaza, który uderzeniem bez przyjęcia wpisał się na listę strzelców.

Okazji na wyrównanie Wiśle nie brakowało. W obu przypadkach dobrze spisał się jednak Xavier Dziekoński. Młody bramkarz najpierw skrócił kąt Dawidowi Kocyle, przez co ten niedokładnie zagrał w światło bramki do Mateusza Szwocha, a po chwili wybronił uderzenie samego Kocyły. A Jaga strzeliła drugiego gola. Po rzucie rożnym nastąpił strzał Jesusa Imaza z lewego narożnika pola bramkowego. To uderzenie jeszcze wybronił Krzysztof Kamiński, ale do bezpańskiej piłki dopadł Bartosz Bida, który z powietrza posłał piłkę do siatki. Ta jeszcze odbiła się od lewego słupka.

Tylko błąd indywidualny mógł pozbawić białostoczan czystego konta. Tak się właśnie stało. Była to chyba jedna z najbardziej kuriozalnych bramek w tym sezonie Ekstraklasy. Mateusz Szwoch posłał piłkę z rzutu wolnego. Nikt jej nie sięgnął, a Xavier Dziekoński był przekonany, że ta po koźle wyjdzie za pole karne. Sęk w tym, że odbiła się od prawego słupka i wpadła do bramki.

Przez większość doliczonego czasu gry Jagiellonia kontrolowała przebieg gry. Goście blokowali piłkę przy chorągiewce rywali, mądrze wywalczyli rzut rożny, czy oddali nawet groźny strzał. W szóstej minucie doliczonego czasu gry padł jednak gol wyrównujący. Gospodarze walczyli i wierzyli do końca. Piłkę w polu karnym, tyłem do bramki, przejął Patryk Tuszyński. Za sobą miał trzech rywali, więc podał przed linię 16. metra do Alana Urygi, który mierzonym uderzeniem w lewy dolny róg wpisał się na listę strzelców.

Atrakcyjność meczu: 8/10
Piłkarz meczu: Jesus Imaz

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Poznaliśmy wysokość nagród jakie UEFA wręczy za przełożony turniej Euro 2020. Reprezentacja Polski bije się o naprawdę duże pieniądze. Już za sam awans na konto PZPN wpłynęło (lub wkrótce wpłynie) 9,25 mln euro. To kwota na poziomie rocznego budżetu takich klubów jak Wisła Kraków, Górnik Zabrze czy Śląsk Wrocław...Jeżeli Polska wyrówna sukces z Francji, czyli zakończy udział na ćwierćfinale, to zarobi o blisko 4 mln euro więcej.

Ile reprezentacja Polski może zarobić na Euro 2020? Oto wyso...