PKO Ekstraklasa. Wisła Płock utrzymana kosztem Arki. Wygrana z Górnikiem Zabrze jak stempel. Gol Huberta Adamczyka, nieudany Panenka Furmana

Jacek Czaplewski
Wisła Płock utrzymana. Wygrana z Górnikiem, nieudany Panenka
Wisła Płock utrzymana. Wygrana z Górnikiem, nieudany Panenka fot. Michał Łada / Wisła Płock S.A.
PKO Ekstraklasa. Wisła Płock zostaje w lidze na kolejny sezon. Utrzymała się po 34. kolejce. W meczu wieńczącym tę serię gier pokonała u siebie Górnika Zabrze 1:0. Gola w drugiej połowie strzelił Hubert Adamczyk. Karnego zmarnował Dominik Furman.

Mecz Wisła Płock - Górnik Zabrze 1:0
Wiśle do utrzymania wystarczył dziś rremis. Mecz przez długie minuty wyglądał tak jakby miał rzeczywiście zakończyć się podziałem punktów. Górnik grał w pięciu w obronie, włącznie z debiutującym Aleksandrem Paluszkiem (19 lat), a Wisła niespecjalnie umiała przedrzeć się przez jego mur. Przed przerwą oddała tylko jeden strzał - zablokowany przed linią przez Paluszka.

W drugiej połowie, po wejściu Igora Angulo i Filipa Bainovicia, gra się trochę otworzyła. Trzy razy celnie uderzył Jesus Jimenez, ale za każdym razem zatrzymał go Krzysztof Kamiński. To ten bramkarz będzie jedynką Wisły na kolejny sezon - po odejściu Thomasa Daehne do 2. Bundesligi.

O zwycięstwie Wisły przesądził detal. Po uderzeniu Mateusza Szwocha (z ostrego kąta) Martin Chudy za krótko wybił piłkę. Użyek zrobił z niej Hubert Adamczyk. Młodzieżowiec swojego pierwszego gola w ekstraklasie (czekał do czternastego występu) strzelił w ładnym, technicznym stylu.

Przed końcem rzutu karnego nie wykorzystał Dominik Furman. Pomocnik żegnający się po sezonie z Wisłą zlekceważył doświadczonego bramkarza. Uderzył w jego stronę a'la Panenka, czyli delikatnie podcinając piłkę. Czujny Chudy do końca zaczekał za nią i złapał ją niemal w zęby.

Dzięki wygranej Wisła Płock powróciła na dwunaste miejsce. Do dziesiątego Górnika Zabrze traci dwa punkty.

Piłkarz meczu: Krzysztof Kamiński