PKO Ekstraklasa. Wisła Płock znokautowała Wartę Poznań. Dublety Rafała Wolskiego i Davo. Imponujący bilans Nafciarzy po dwóch kolejkach

Jacek Czaplewski
Wisła Płock znokautowała Wartę. Dublety Wolskiego i Davo
Wisła Płock znokautowała Wartę. Dublety Wolskiego i Davo Adam Jastrzębowski
PKO Ekstraklasa. Początek sezonu należy do Wisły Płock. Po ograniu Lechii Gdańsk (3:0) tym razem drużyna Pavola Stano rozbiła na wyjeździe Wartę Poznań, wygrywając aż 4:0. Po dublecie zaliczyli Rafał Wolski i Davo.

PKO Ekstraklasa. Warta Poznań - Wisła Płock 0:4

- Nam nic nie wychodzi - przyznał w przerwie kapitan Warty Michał Jakóbowski. I w ogóle się nie pomylił. Zieloni wyglądali tak jak wczoraj Dinamo Batumi na tle Lecha Poznań - czyli nijak.

Wisła szybko przejęła inicjatywę. Prawie pięć minut trwała analiza VAR pierwszego gola Rafała Wolskiego. Sędziowie mieli złe ujęcie kamery i nie wiedzieli czy pomocnik w momencie podania "palił" akcję, czy nie. Ostatecznie uznali, że bramka była prawidłowa.

Wolski na tym nie poprzestał, bo dosłownie dwie minuty po uznaniu gola strzelił kolejnego. Co ciekawe, za drugim razem uderzył z lewej nogi przy lewym słupku, a wcześniej w podobnym stylu zrobił to z prawej nogi przy prawym słupku.

Jeszcze przed przerwą Wisła "zamknęła" mecz. Składną akcję w polu karnym wykończył Davo. Po zmianie stron Hiszpan dołożył kolejką bramkę. Po dwóch kolejkach ma więc trzy gole i dwie asysty, a z takim dorobkiem kończył cały zeszły sezon w barwach Ibizy...

Wisła z kompletem punktów i bilansem bramkowym 7-0 przewodzi ligowej tabeli. Za tydzień zweryfikuje ją wyjazd do Lecha Poznań.

Oceny piłkarzy po meczu Warta Poznań - Wisła Płock (w skali 1-6):

Warta Poznań:

• Adrian Lis - 2
  • Robert Ivanov - 1 (Wiktor Pleśnierowicz - 3)
  • Dawid Szymonowicz - 1
  • Dimítris Stavrópoulos - 1
  • Jan Grzesik - 2
  • Michał Kopczyński - 1
  • Niilo Maenpaa - 1 (Mikołaj Rakowski - 3)
  • Konrad Matuszewski - 1
  • Miłosz Szczepański - 3 (Kajetan Szmyt - 3)
  • Milan Corryn 2 (Jakub Kiełb - 2)
  • Michał Jakóbowski - 2 (Szymon Sarbinowski - 3)

Wisła Płock

• Bartłomiej Gradecki - 3
  • Kristian Vallo - 5 (Dawid Kocyła - 3)
  • Damian Michalski - 3
  • Steve Kapuadi - 3
  • Aleksander Pawlak - 4
  • Piotr Tomasik - 3 (Adam Chrzanowski - 3)