PKO Ekstraklasa. Wymęczyli siebie i nas. Śląsk Wrocław na remis z Jagiellonią Białystok

Jacek Czaplewski
Nie wygrali od sierpnia. Śląsk na remis z Jagiellonią
Nie wygrali od sierpnia. Śląsk na remis z Jagiellonią Fot. Tomasz Holod / Polska Press
PKO Ekstraklasa. Dwa gole we Wrocławiu. Śląsk zremisował z Jagiellonią Białystok 1:1 (0:0). Na widowni zasiadło 12 072 osób - w tym skromna grupa przyjezdnych.

Mecz Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 1:1

To był mecz dla koneserów przesuwania w obronie - przynajmniej przed przerwą. Pierwszy celny strzał gospodarz oddał w 57 minucie. I dzięki niemu od razu wyszedł na prowadzenie.

Trudno zrozumieć, dlaczego obie drużyny zagrały tak pasywnie. Może presja spętała im nogi? W każdym razie dla kibiców na pewno nie było to atrakcyjne widowisko. Brakowało w nim nie tylko strzałów, ale też wymiany kilku celnych podań, pojedynczego dryblingu, jakiejś spektakularnej interwencji obrońcy. Aż dziw bierze, że padły dwie bramki.

Same akcje, które zaważyły o wyniku, mogły się podobać. Śląsk w zasadzie na jeden kontakt rozmontował całą defensywę Jagiellonii. Zaczęło się od dokładnego przerzutu Diego Żivulica - z lewej na prawą stronę. Potem było zgranie w tempo Łukasza Brozia i wreszcie skuteczny strzał nabiegającego Roberta Picha. Jagiellonia odpowiedziała odbiorem Patryka Klimali, po którym nastąpił gol Juana Camary. Hiszpan w trzecim występie z rzędu (licząc mecz Pucharu Polski) trafił do siatki.

Spotkanie nabrało rumieńców dopiero w końcówce (za sprawą Jagiellonii), ale żaden z zespołów nie przechylił już szali na swoją stronę. Najbliżej był Jesus Imaz w 89 minucie. Hiszpan podszedł do rzutu wolnego, obił mur, a potem ukrył twarz w dłoniach, bo Matus Putnocky zdążył chwycić zakręconą futbolówkę.

Śląsk nie wygrał meczu od 17 sierpnia (w sumie dwie porażki i pięć remisów). Jagiellonia - od 30 sierpnia (dwie porażki, trzy remisy).

Piłkarz meczu: Patryk Klimala
Atrakcyjność meczu: 2/10

W środę dowiedzieliśmy się, że rezerwowy bramkarz Górnika Zabrze trafił za kratki. Jest podejrzewany o gwałt. Jego koledzy po fachu też mierzyli się ostatnio z poważnymi (lub mniej poważnymi) zarzutami. Zobaczcie, jakie afery wybuchły od początku tego sezonu.

Doping, dezercja, kebab nad ranem. Afery i aferki z udziałem...