PKO Ekstraklasa. Wymiana ciosów we Wrocławiu. Śląsk obudził się po przerwie, ale Warta się nie poddała

Piotr Szymański
Pawel Relikowski / Polska Press
PKO Ekstraklasa. Śląsk Wrocław zremisowała u siebie z Wartą Poznań (2:2) w sobotnim spotkaniu 1. kolejki PKO Ekstraklasy. Pierwsza połowa należała zdecydowanie do gospodarzy, którzy mieli dużą przewagę i udokumentowali ją bramką. Po zmianie stron role całkowicie się odwróciły - Śląsk był lepszy i zdołał odwrócić wynik. Ostatnie słowo należało jednak do Zielonych, którzy wyrównali kwadrans przed końcem.

Mecz Śląsk Wrocław - Warta Poznań 2:2 (25.07.2021)

Jak padły bramki?

• 0:1 (27. minuta) - Wypuszczonym prostopadłym zagraniem Szymon Czyż popatrzył i wrzucił piłkę na 7. metr, skąd mocną główką popisał się Jan Grzesik. Piłka jeszcze odbiła się od lewego słupka i wpadła do siatki.
  • 1:1 (50. minuta) - Jacek Magiera miał nosa wprowadzając na murawę Roberta Picha. Słowak idealnie "zabrał się" z piłką w pole karne Warty i doprowadził do wyrównania.
  • 2:1 (63. minuta) - Nie szło, nie szło i... weszło! Erik Exposito poradził sobie z dwoma rywalami i mierzonym strzałem sprzed pola karnego pokonał Adriana Lisa. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od słupka.
  • 2:2 (76. minuta) - Niespodziewane wyrównanie. Po rzucie rożnym piłka trafiła na linię pola karnego na nogę rezerwowego Mateusza Czyżyckiego, który uderzył mocno, a futbolówka trafiła w nogę Szymona Lewkota i zaskoczyła bramkarza.

Atrakcyjność meczu: 7/10
Piłkarz meczu: Robert Pich

Ekstraklasa transfery. Nowy sezon PKO Ekstraklasy już rozpoczęty. Najwyższa klasa rozgrywkowa została rozszerzona i tym razem rywalizuje ze sobą aż 18 zespołów. Które drużyny najlepiej wykorzystały letnią przerwę na przebudowanie kadry i znalezienie wzmocnień? Sprawdź wszystkie potwierdzone transfery w PKO Ekstraklasie! Stan na 12 sierpnia 2021.

Ekstraklasa transfery. Wszystkie letnie TRANSFERY w PKO Ekst...