PKO Ekstraklasa. Zagłębie Lubin grało do końca! Dwa rzuty rożne pogrążyły Podbeskidzie

Piotr Szymański
Jacek Sroka
Jacek Sroka
Zagłębie Lubin - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1
Zagłębie Lubin - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa
PKO Ekstraklasa. Zagłębie Lubin po przerwie odwróciło losy meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała (2:1) i zgarnęło komplet punktów na własnym terenie. Zespół Górali może pluć sobie w brodę, gdyż piłkę meczową miał na nodze Peter Wilson, a chwilę później losy rywalizacji przesądził po kornerze Damian Oko.

Zagłębie Lubin - Podbeskidzie Bielsko Biała 2:1 (11.04.2021)

Bielszczanie rozpoczęli mecz z dużym animuszem i szybko objęli prowadzenie. Do prostopadłego podania Filipa Modelskiego idealnie wystartował Jakub Hora. Czech wbiegł w pole karne i wycofał piłkę do Kamila Bilińskiego, a ten z 10 metrów strzelił nie do obrony. Było to 10. trafienie w tym sezonie napastnika Górali, który w ten sposób został najskuteczniejszym Polakiem w PKO Ekstraklasie.

Przez pierwsze 25 minut gry bielszczanie dominowali na murawie, ale pod koniec I połowy gospodarze ruszyli do odrabiania strat. Najlepszą okazję do wyrównania miał Kacper Chodyna. 21-letni obrońca po podaniu Dejana Drazicia znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale niemal dwa razy starszy Michal Pesković wygrał ten pojedynek. Później groźnie z rzutu wolnego strzelał Filip Starzyński, lecz Słowak w ostatniej chwili zdołał wybić piłkę zmierzającą w kierunku tzw. "krótkiego słupka" na róg.

Po zmianie stron z dystansu groźnie strzelali Chodyna i Patryk Szysz. Uderzenie pierwszego podpił głową Modelski i piłka trafiła w poprzeczkę, a z drugim poradził sobie Pesković wybijając piłkę na róg. Doświadczony Słowak miałby niewiele do powiedzenia, gdyby chwilę później celnie strzelił Kamil Kruk. Młodzieżowiec Zagłębia z 5 metrów uderzył jednak nad bramką po rogu Starzyńskiego.

Po kolejnym rzucie różnym gospodarze wyrównali. Po dośrodkowaniu popularnego "Figo" piłka trafiła pod nogi Szysza, a ten z pola bramkowego posłał ją do siatki. Wcześniej Karol Podliński uderzył z ostrego kąta w boczną siatkę. W doliczonym czasie gry lubinianie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Tym razem po centrze Starzyńskiego piłkę do siatki głową posłał Damian Oko i utonął w objęciach kolegów.

Jak padły bramki?

• 0:1 (8. minuta) - Dalekie zagranie do Jakuba Hory, ten wbiegł w pole karne, a następnie ujrzał Kamila Bilińskiego i dograł do niego. Napastnik Górali świetnie wykończył akcję całego zespołu. To 9. trafienie napastnik w tym sezonie.
  • 1:1 (73. minuta) - Długo pachniało golem wyrównującym dla Zagłębia. Po kornerze piłkę głową zgrał Sasa Balić, a Patryk Szysz dostawił nogę z czterech metrów.
  • 2:1 (92. minuta) - Znowu rzut rożny dla Zagłębia wykonany przez Filipa Starzyńskiego, znowu zgrał piłkę głową Sasa Balić i również głową wpakował piłkę do siatki Damian Oko, dając komplet punktów gospodarzom.

Atrakcyjność meczu: 6,5/10
Piłkarz meczu: Sasa Balić