PKO Ekstraklasa. Zagłębie Lubin strzeliło bramkę w 1. minucie. Jagiellonia wyrównała, ale ostatnie słowo należało do gości z Lubina

Piotr Rzepecki
PKO Ekstraklasa. Podziałem punktów zakończyło się spotkanie między Jagiellonią Białystok a Zagłębiem Lubin. I choć Zagłębie już po 30 sekundach prowadziło, to "Jaga" potrafiła strzelić dwa gole i wyjść na prowadzenie, ale kilka minut później goście wyrównali. Remis 2:2 oznacza, że nie zmieniło się miejsce obu drużyn w tabeli. Jagiellonia ma 3 punkty przewagi nad strefą spadkową, Zagłębie oczko więcej.

PKO Ekstraklasa. Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin 2:2 (0:1)

Mimo że obie drużyny są ligowymi sąsiadami (przed meczem "Jaga" była 13., Zagłębie plasowało się pozycję wyżej) to nastroje w obu drużynach były zupełnie inne. Przed tygodniem Maciej Stolarczyk wydaje się uratował swoją posadę wygraną z Górnikiem Zabrze 2:1, wcześniej zaliczając niechlubną serię z tylko 1 wygraną na 12 ligowych spotkań.

Zagłębie z kolei przyzwoicie punktuje na wiosnę i widać dobra energia podziałała dobrze na podopiecznych Waldemara Fornalika. Już po niespełna 30 sekundach goście cieszyli się z trafienia. Doskok w polu karnym Jagielloni poskutkował stratą, piłkę przejął Mateusz Grzybek, który zagrał do Sasy Zivca i ten strzelił nie do obrony.

"Jaga" do końca pierwszej części meczu napierała, ale to rywali mogli pokusić się o drugie trafienie. W doliczonym czasie gry sędzia Bartosz Frankowski pokazał na jedenasty metr, kiedy padł w polu karnym Tomasz Pieńko. Po sygnalizacji VAR arbiter zmienił swoją decyzję i piłkarze zeszli do szatni.

Druga połowa. "Jaga" odrobiła wynik, ale zabrakło jej koncentracji

W drugą część meczu lepiej weszli piłkarze Jagielloni. Wyrównali po niespełna 10 minutach od wznowienia. Arbiter znów wskazał na wapno, tym razem jednak całkowicie zasłużenie - w walce o piłkę łokciem potraktował rywala debiutujący w koszulce Zagłębie Luis Mata.

Do karnego podszedł Jesus Imaz, który dwa razy egzekwował jedenastkę. Za pierwszym razem bramkarz Zagłębia Sokratis Dioudis oderwał stopy od linii bramkowej. W obu jednak strzałach okazał się lepszy od strzelca broniąc uderzenia Hiszpana - za każdym razem rzucając się w ten sam róg.

Gola jednak z dobitki wepchnął Marc Gual, który okazał najsprytniejszy pod bramką i z najbliższych metrów skierował piłkę do siatki.

Kilkanaście minut później Jagielloni udało się wyjść na prowadzenie. Z bliskiej odległości strzelił Michał Pazdan, który ostatni raz z trafienia w Ekstraklasie cieszył się... blisko 9 lat temu. Było to w październiku 2014 roku.

Nie minęły dwie minty kiedy znów w Białymstoku padł gol. Żaden z obrońców gospodarzy nie przerwał rajdu Tornike Gaprindaszwili'ego i Gruzin zagrał wzdłuż bramki do Kacpra Chodyny i ten z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki. Kapitan gości tym samym ustali wynik meczu.

Miejsca w tabeli dla obu drużyn się nie zmieniły. "Jaga" i Zagłębie dopisały sobie punkt i odpowiednio z 29 i 30 punktami mogą odpocząć przed przerwą na kadrę.

Piłkarz meczu: Marc Gual