PKO Ekstraklasa. Zagłębie rozbite przez Stal Mielec! Czy to koniec Piotra Stokowca w ekipie z Lubina?

Jakub Maj
Jakub Maj
Gazeta Wroclawska Piotr Krzyzanowski/Polska Pres Grupa
Stal Mielec wygrała 3:0 z Zagłębiem. Zwycięstwo zagwarantowali Piotr Wlazło oraz Said Hamulic. Kolejna przegrana drużyny z Lubina może oznaczać koniec przygody Piotra Stokowca na ławce trenerskiej. Goście dzisiejszego meczu nie strzelili bramki od pięciu meczów.

Stal Mielec - Zagłębie Lubin 3:0 (0:0)

Na pierwszą dogodną okazję musieliśmy czekać do 9. minuty. Łukasz Łakomy z odważną próbą uderzenia z rzutu wolnego. Bartosz Mrozek zmuszony do interwencji. Na tablicy wyników nadal mieliśmy rezultat 0:0.

Trzy minuty później Stal przeprowadziła składną akcję. Mateusz Bartolewski z interwencją. Ściągnął piłkę z głowy wbiegającemu w pole karne Saidowi Hamulicowi.

W 22 minucie kolejna sytuacja gospodarzy dzisiejszego meczu - głową uderzył Said Hamulic, który wywalczył sobie pozycję, ale jego strzał broni bez większych kłopotów Jasmin Burić.

Zaledwie kilka minut później Kacper Chodyna z ciekawą próbą dogrania. Piłka przeszyła pole karne, ale nikt tego nie zamknął. Stal mogła mówić o dużym szczęściu.

W samej końcówce sędzia podyktował rzut karny dla Stali po tym jak ręką zagrał jeden z zawodników Zagłębia. Arbiter nie był w stanie ocenić sytuacji z poziomu murawy, dlatego był zmuszony skorzystać z VAR-u. Do jedenastki podszedł Said Hamulic, ale strzelił bardzo słabo!. Wynik do przerwy to 0:0!

W 55. minucie Said Hamulic był faulowany w polu karny. Tym razem sędzia nie miał wątpliwości - rzut karny! Do jedenastki podszedł Piotr Wlazło, który zmylił swoim nabiegiem na piłkę bramkarza rywali.

W 65. minucie próbował Tornike Gaprindaszwili, a później w idealnej sytuacji obok bramki strzelił Szymon Kobusiński. To powinien być gol!

10 minut później było już 2:0! Kapitalne wykończenie w wykonaniu bośniacko-holenderskiego napastnika. Zagranie w pole karne Macieja Domańskiego i gol główką Hamulica.

Wynik meczu ustalił Paweł Żyra przepięknym strzałem z dystansu. Stal Mielec - 3. Zagłębie Lubin - 0.

Oceny piłkarzy po meczu Stal Mielec – Zagłębie Lubin (w skali 1-6):