PKO Ekstraklasa. Zawód w Poznaniu. Pogoń Szczecin tym raz postawiła się Lechowi

krk
Grzegorz Dembinski
PKO Ekstraklasa. Lech Poznań nie wykorzystał potknięcia Piasta Gliwice w Gdańsku. Piłkarze Dariusza Żurawia tylko zremisowali przed własną publicznością z Pogonią Szczecin 0:0. Poza zasięgiem Kolejorza wydaje się już mistrzostwo, bo do prowadzącej Legii traci jedenaście punktów. Spotkanie przy Bułgarskiej obejrzało 5113 widzów.

PKO Ekstraklasa. Lech Poznań - Pogoń Szczecin 0:0

Portowcy niedawno gościli przy Bułgarskiej i pozostawili po sobie bardzo złe wrażenie. Na początku czerwca zagrali katastrofalnie i przegrali 0:4. Po wznowieniu ligi podopieczni Kosty Runjaica zupełnie zatracili swoje atuty. Dobitnie obrazują to ich wyniki - odnieśli tylko jedno zwycięstwo, dlatego wyraźnym faworytem środowego spotkania był Kolejorz. Gospodarze mieli o co grać, bo wygrana dawała im awans na drugie miejsce.

Szybko jednak okazało się, że piłkarze Pogoni odrobili lekcje z poprzedniego spotkania. Po wyrównanych pierwszych minutach to goście przejęli inicjatywę. Wykreowali też kilka groźnych sytuacji. W 26. minucie David Stec nie wykorzystał stuprocentowej szansy posyłając piłkę z bliska obok słupka. Precyzji zabrakło też Hubertowi Matyni, który nieznacznie pomylił się po dynamicznym wejściu w pole karne.

W drugiej połowie Kolejorz stracił Kamila Jóźwiaka, który zszedł z boiska z urazem mięśniowym. Lechici stopniowo odzyskiwali jednak kontrolę nad spotkaniem, a ich akcje w końcu zaczęły się zazębiać. W dogodnych sytuacjach drogi do bramki Portowców nie znaleźli Filip Marchwiński i Tymoteusz Puchacz. Z kolei po strzale aktywnego Wołodymyra Kostewycza wykazał się Dante Stipica. Rozpędzony ostatnio Kolejorz wyraźnie rozczarował. Jeden punkt zdobyty w starciu z Pogonią właściwie pozbawił lechitów szans na mistrzowski tytuł.

Piłkarz meczu: Sebastian Kowalczyk