PKO Ekstraklasa. Zlatan Alomerović powstrzymał Radomiaka Radom. Bramkarz ugrał punkt dla Jagiellonii Białystok

Jacek Czaplewski
Orkan Zlatan porwał punkty Radomiaka. Podwójna interwencja!
Orkan Zlatan porwał punkty Radomiaka. Podwójna interwencja! PAP, Piotr Polak
PKO Ekstraklasa. Radomiak Radom bezbramkowo zremisował z Jagiellonią Białystok. Bohaterem meczu okazał się Zlatan Alomerović. Bramkarz gości tuż przed przerwą w spektakularnym stylu obronił dwa najgroźniejsze strzały. To jego czwarte czyste konto w sezonie.

PKO Ekstraklasa. Mecz Radomiak Radom - Jagiellonia Białystok 0:0

Ostatniemu meczowi 21. kolejki towarzyszył porywisty wiatr. Jego prędkość sięgała 45 kilometrów na godzinę. W drugiej połowie padał też deszcz. Jagiellonia wystąpiła bez kontuzjowanego Marca Guala, w Radomiaku zabrakło pauzującego za kartki lidera obrony, Raphaela Rossiego.

Pierwsza połowa zawiodła. Dopiero tuż przed gwizdkiem zapraszającym na przerwę Radomiak przeprowadził najgroźniejszą akcję. Strzał głową Leandro Rochy i dobitkę Dawida Abramowicza obronił jednak Zlatan Alomerović. Chorwat najpierw zbił piłkę na słupek, by potem odbić ją do boku.

- Warunki do grania są bardzo trudne - potwierdził w przerwie dla Canal+ Sport Alomerović, dzisiejszy bohater Jagi, którego środowiskiem pracy było błoto, występujące w obu polach bramkowych.

Tą podwójną interwencją Alomerović zgłosił kandydaturę do miana parady sezonu.

Radomiak nadal bez straty bramki w 2023 roku

- Początek meczu był ospały. Szkoda, że nic nie strzeliliśmy. Powinniśmy byli zdobyć co najmniej dwie bramki - przyznał z kolei boczny obrońca, Damian Jakubik. Radomiak w pierwszej połowie miał jeszcze jedną okazję, gdy z bliska główkował Mike Cestor.

W drugiej połowie okazję na gola miała także Jagiellonia. W polu karnym celny strzał oddał Taras Romanczuk. Piłkę sprzed linii wybił jednak asekurujący Mateusz Cichocki.

Radomiak to jedyny zespół w Ekstraklasie, który w tym roku nie stracił bramki. Obchodzący dziś 21. urodziny Gabriel Kobylak zachował wcześniej czyste konta w meczach z Miedzią Legnica (0:0), Stalą Mielec (1:0) oraz Górnikiem Zabrze (0:0).

Dzięki remisowi Radomiak awansował na siódme miejsce. Jagiellonia pozostaje na dwunastym.

Oceny piłkarzy po meczu Radomiak Radom - Jagiellonia Białystok (w skali 1-6):