PKO Ekstraklasa. Zryw Tymoteusza Puchacza, jedenasty gol Christiana Gytkjaera. Lech Poznań pokonał Wisłę Płock

Jacek Czaplewski
Zryw Puchacza. Lech skromnie pokonał Wisłę Płock
Zryw Puchacza. Lech skromnie pokonał Wisłę Płock Grzegorz Dembinski
PKO Ekstraklasa. Lech Poznań zwyciężył po raz siódmy w sezonie. W Płocku pokonał tamtejszą Wisłę 2:0 (1:0). Do siatki trafili Tymoteusz Puchacz i Christian Gytkjaer. Na trybunach zasiadło 4501 widzów.

Mecz Wisła Płock - Lech Poznań 0:2
Tylko Christian Gytkjaer wie, dlaczego Lech nie wygrał jeszcze wyżej. Duńczyk w drugiej połowie nie wykorzystał dwóch dogodnych sytuacji. Najpierw trafił w obrońcę, potem w bramkarza Thomasa Daehne - a była to sytuacja sam na sam.

W przypadku Gytkjaera sprawdziło się jednak powiedzenie: do trzech razy sztuka. W doliczonym czasie napastnik Lecha wykorzystał zagranie od Pedro Tiby i ustalił wynik. To jego jedenasty gol w sezonie.

Lech praktycznie od początku do końca miał kontrolę nad tym spotkaniem. Wynik może tego nie oddaje, ale faktycznie łatwo zgarnął komplet punktów. Wisła jedyny wymagający strzał oddała w 83 minucie kiedy spróbował Dominik Furman.

Pierwszego gola kibice obejrzeli w 33 minucie. Po odzyskaniu piłki Joao Amaral zagrał do Tymoteusza Puchacza, który strzałem pod poprzeczkę umieścił piłkę w siatce.

Mimo wygranej Lech nadal ogląda plecy Wisły; traci do niej punkt. Za tydzień "Kolejorz" rozegra domowe spotkanie z ŁKS Łódź. Płocczan czeka wyjazd do Gdańska - na Lechię.

Piłkarz meczu: Tymoteusz Puchacz