PKO Ekstraklsa. Raków Częstochowa płaci frycowe. Skuteczna Cracovia pewnie wygrała w Bełchatowie

red
Bialystok 27.07.2019 jagiellonia - rakow czestochowa fot. anatol chomicz / polska press / gazeta wspolczesna / kurier poranny Anatol Chomicz
PKO Ekstraklsa. Raków Częstochowa przegrał w Bełchatowie 1:3 z Cracovią. Pasy rozpoczęły strzelanie już w 9. minucie, natomiast beniaminek nie był w stanie nadążyć za podopiecznymi Michała Probierza. Po wyrównującym trafieniu Felicio Brown Forbesa strzelali już tylko goście. Rafa Lopes tuż przed przerwą, a Cornel Rapa na pół godziny przed końcem spotkania.

Jak padły bramki?

9. minuta - Uderzenie zawodnika Pasów z dystansu. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od obrońcy Rakowa, co zmyliło Michała Gliwę. Bramka trafia jednak na konto zawodnika Cracovii.

21. minuta - Rzut rożny, wrzutka na bliższy słupek, ale obrońcy Pasów wybili piłkę tuż przed pole karne. Tam uderzał z dystansu zawodnik Rakowa, Pesković zdążył z interwencją, ale w obliczu dobitki Brown Forbesa nie miał już szans.

45. minuta - Szybka akcja Mateusza Wdowiaka, podanie między dwóch środkowych obrońców do Lopesa. Portugalczyk przyjął futbolówkę delikatnie do przodu i strzałem po ziemi pokonał Gliwę.

56. minuta - Stały fragment gry dla Cracovii, Rapa główkował tyłem do bramki, ale piłka jeszcze zdążyła odbić się od Brown Forbesa. To nieco zmyliło Gliwę, który za późno rzucił się do uderzenia.

Atrakcyjność meczu: 7/10
Piłkarz meczu: Rafa Lopes
Widzów: 3 167

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Polskie kluby specjalizują się w tym, że sprowadzają zawodników, których umiejętności stoją na bardzo niskim poziomie. Rzadko zdarza się odnalezienie prawdziwej perełki, a jeśli już taka się pojawi, szybko zostaje sprzedana na Zachód. Co, gdyby polskie kluby wolały jednak zaryzykować i sprowadzić wymienionych dalej piłkarzy? Oto najlepsi zawodnicy, z których zrezygnowano w Ekstraklasie!

Zrobili karierę, choć w Ekstraklasie z nich zrezygnowano. TO...