PKO Ektraklasa. Lech lepszy od Warty w derbach Poznania. Dublet Michała Skórasia, sędzia nie uznał dwóch goli Mikaela Ishaka - i słusznie!

Jacek Czaplewski
Lech Poznań - Warta Poznań 2:0
Lech Poznań - Warta Poznań 2:0 PAP/Jakub Kaczmarczyk
PKO Ekstraklasa. Lech również w rewanżu pokonał Wartę w derbach Poznania - tym razem 2:0 po dublecie Michała Skórasia. Widowisko przy Bułgarskiej śledziło ponad 20 tys. widzów. Sędzia Daniel Stefański nie uznał dwóch goli Mikaela Ishaka. Obie decyzje okazały się prawidłowe. Był to ostatni sprawdzian mistrza Polski przed czwartkowym meczem z Fiorentiną w 1/4 finału Ligi Konferencji.

PKO Ekstraklasa. Lech Poznań - Warta Poznań 2:0

Lech zagrał tak jakby wszystko co najlepsze chciał zachować na Fiorentinę. Wygrał możliwe najmniejszym nakładem sił. Mimo potężnego wyzwania skład i tak był zbliżony do optymalnego.

Warta miała swoje momenty. Dobrze wyglądał Kajetan Szmyt. Po próbach Miłosza Szczepańskiego i Dimitriosa Stawropulosa wykazał musiał się Filip Bednarek.

Pierwsza bramka w meczu padła w 34 minucie. Akcję rozpoczął i zakończył Michał Skóraś. Skrzydłowy reprezentacji Polski najpierw podholował piłkę pod pole karne, po czym z paru metrów dobił próbę Jespera Karlstroma.

Dwa gole Mikaela Ishaka nieuznane

- Niby Lech kontroluje, ale nie do końca - zauważył pod koniec meczu komentujący w Canal+ Sport, Bartosz Gleń. Mimo oszczędnego trybuny Kolejorz i tak stworzył kolejne doborowe sytuacje.

Jeszcze przed przerwą szarżę Adriela Ba Loui skutecznie wykończył Mikael Ishak. Radość trwała ułamek sekund. Sędzia Daniel Stefański po podpowiedzi z wozu VAR nie uznał bramki. Akcję spalił bowiem Iworyjczyk, który zbyt szybko wybiegł do podania na wolne pole.

W drugiej połowie Skóraś ugrał dla Lecha rzut karny. Do piłki podszedł Ishak, obił poprzeczkę, a potem dobił skutecznie głową, ale zgodnie z przepisami sędzia Stefański tego trafienia nie uznał. To druga z rzędu jedenastka zmarnowana przez kapitana zespołu. Tydzień temu jego intencje wyczuł Dante Stipica z Pogoni Szczecin.

Warta zmarnowała karnego

Bohaterem meczu został dziś więc Skóraś. W końcówce po podaniu Ishaka ustalił wynik na 2:0, uderzając po ręce bramkarza Adriana Lisa. To ósmy ligowy gol Skóry w sezonie.

Tuż przed ostatnim gwizdkiem szansy na honorowego gola nie wykorzystał Adam Zrelak. Słowacki snajper Warty zmarnował karnego. Jego próbę obronił Bednarek.

Dzięki wygranej Lech umocnił się na trzecim miejscu. Dalej ma trzy punkty więcej od Pogoni.

Oceny piłkarzy po meczu Lech Poznań - Warta Poznań (w skali 1-6):