PNA 2013: Bohater Mweene, remis Nigerii z Zambią w meczu na piasku

Michał Laskowski
Kennedy Mweene najpierw w pierwszej połowie obronił rzut karny, by w drugiej celnie strzelić z jedenastu metrów http://www.dstv.com
Reprezentacja Nigerii zremisowała 1:1 z drużyną Zambii w trzecim spotkaniu grupy C. Kibice zgromadzeni na trybunach Mbombela Stadium obejrzeli kolejne przeciętne spotkanie podczas Pucharu Narodów Afryki 2013.

Puchar Narodów Afryki 2013 w RPA [TERMINARZ]

Trzeci i kolejny remisowy mecz grupy C nie przyniósł oczekiwanego rezultatu dla żadnej z drużyn, a dla fanów jednej i drugiej ekipy przyniósł rozczarowującą grę. Emocje w pierwszej połowie ograniczyły się do niewykorzystanego rzutu karnego przez Johna Obi Mikela w 26. minucie meczu. Od tego czasu piłkarze Zambii przejęli inicjatywę na boisku, ale do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Druga połowa - podobnie jak pierwsza - nie powalała jakością gry. Pierwsza bramka tego spotkania padła po fatalnym błędzie obrońcy Zambii, który wykorzystali reprezentacji Super Orłów i za sprawą Emenike wyszli na prowadzenie.

Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się minimalną wygraną Nigerii, w 84. minucie fatalny błąd popełnił arbiter spotkania, który w niejasnych okolicznościach podyktował rzut karny dla Zambii. Do piłki podszedł bohater jedenastki z pierwszej połowy - golkiper Mweene - i pewnym strzałem w górny róg bramki doprowadził do remisu. Warto dodać, że spotkanie odbywało się w fatalnych warunkach, gdyż na większej części płyty boiska zamiast trawy znajdował się piasek, co na pewno utrudniało płynną i szybką grę.

Sytuacja w grupie C po trzech meczach pozostaje nierozstrzygnięta, aż do czasu drugiego piątkowego meczu. O godzinie 19:00 rozpocznie się spotkanie, w którym zmierzy się Burkina Faso z Etiopią. Jeśli to spotkanie również zakończy się remisem, ostatnia kolejka tejże grupy powinna przynieść sporo emocji.

Zambia - Nigeria 1:1 (0:0)

Bramki: dla Zambii - Mweene (85 karny), dla Nigerii - Emenike (57)