Pniówek - Ruch Chorzów 2:3. Wielkie emocje w Pawłowicach. 17. z rzędu wygrana Niebieskich ZDĘCIA

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Ruch Chorzów pokonał w Pawłowicach Pniówka 3:2Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. Arkadiusz Gola
Aż pięć bramek padło w meczu Pniówka z Ruchem Chorzów w 36. kolejce grupy trzeciej III ligi. Niebiescy wygrali w Pawłowicach 3:2 odnosząc 17 ligowe zwycięstwo z rzędu, ale ten sukces nie przyszedł im wcale łatwo. Zobaczcie zdjęcia ze spotkania Pniówek - Ruch Chorzów.

Ruch Chorzów wywalczył już awans do II ligi, ale ani myśli zwalniać tempa. Niebiescy odnieśli 17. z rzędu ligową wygraną pokonując w Pawłowicach Pniówka, choć szalę zwycięstwa przechylili na swoją korzyść dopiero w samej końcówce.

Mecz czwartej i pierwszej drużyny trzecioligowej tabeli był ciekawym widowiskiem i obfitował w bramki. Wydawało się, że gospodarze przerwą wspaniałą serię zwycięstw chorzowian, ale ci w końcówce pokazali, że nie przypadkiem są najlepszą drużyną tej klasy rozgrywkowej. Przy okazji piłkarze Łukasza Berety zrewanżowali się pawłowiczanom za majową porażkę w Pucharze Polski.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU PNIÓWEK PAWŁOWICE - RUCH CHORZÓW

Chorzowianie wspierani zza płotu stadionu dopingiem kibiców mieli w I połowie przewagę, ale udokumentowali ją dopiero tuż przed przerwą. Już w doliczonym czasie gry 17-letni Tomasz Wójtowicz popisał się ładnym uderzeniem z dystansu i piłka wylądowała w okienku bramki Bartosza Gocyka.

Po zmianie stron wydawało się, że Niebiescy kontrolują sytuację na boisku, ale wystarczyło kilka minut nieuwagi i Pniówek nie tylko wyrównał, ale też wyszedł na prowadzenie. Do remisu doprowadził Przemysław Szkatuła popisując się równie efektownym strzałem co Wójtowicz. Chwilę później drugiego gola dla gospodarzy zdobył Wojciech Caniboł, który pojawił się na boisku po przerwie. Dla rezerwowego gracza drużyny z Pawłowic było to już 13 trafienie w tym sezonie.

Pod stadionem w Pawłowicach Ruch dopingowało kilkuset fanów NiebieskichZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Pniówek - Ruch Chorzów 2:3. Fani Niebieskich pod stadionem w...

Ruchowi w oczy zajrzało widmo porażki, ale właśnie wtedy piłkarze trener Berety pokazali swoją klasę. Wyrównali dość szczęśliwie, bo po dośrodkowaniu Piotra Kwaśniewskiego w pole karne piłka odbiła się od obrońcy miejscowych Mateusza Pańkowskiego i wpadła do siatki. Zwycięski gol Łukasza Janoszki strzelony w 88 minucie to już jednak było trafienie godne stadionów świata. Popularny Ecik perfekcyjnie wkręcił piłkę w okienko bramki Pniówka.

Za tydzień Niebiescy po raz ostatni w tym sezonie zagrają na własnym boisku. W sobotę 12 czerwca na Cichą przyjedzie klub Łukasza Piszczka, czyli LKS Goczałkowice-Zdrój. To ostatni zespół, który w lidze potrafił wygrać z Ruchem.

Pniówek - Ruch Chorzów 2:3. Wielkie emocje w Pawłowicach. 17...

Pniówek Pawłowice - Ruch Chorzów 2:3 (0:1)
0:1 Tomasz Wójtowicz (45+1), 1:1 Przemysław Szkatuła (71-wolny), 2:1 Wojciech Caniboł (78), 2:2 Mateusz Pańkowski (83-samobój), 2:3 Łukasz Janoszka (88)