Podbeskidzie Bielsko Biała - Cracovia LIVE! "Pasy" walczą o podtrzymanie świetnej serii

Karolina Dudziak
W meczu 3. kolejki Ekstraklasy Podbeskidzie zagra z Cracovią
W meczu 3. kolejki Ekstraklasy Podbeskidzie zagra z Cracovią Ryszard Kotowski
Oba zespoły przystępują do meczu z innymi celami. Podbeskidzie chce po raz pierwszy w sezonie zdobyć komplet punktów, a Cracovia spróbuje podtrzymać swoją dobrą passę.

W Bielsku-Białej nastroje po ostatnim meczu ligowym są dosyć smutne. Górale po cichu liczyli na przywiezienie dobrego rezultatu ze stolicy, ale zamiast tego przegrali z Legią aż 0:5. Bardzo słabo wyglądała przede wszystkim defensywa bielskiej drużyny. Pierwsza bramka padła już w 5. minucie, po samobójczym golu Bartosza Jarocha. Podbeskidzie prezentowało się względnie dobrze jedynie na początku drugiej połowy, kiedy podopieczni Dariusza Kubickiego stworzyli sobie kilka niezłych sytuacji. Pomimo starań w drugiej fazie meczu, każdy najmniejszy błąd Górali został wypunktowany i wykorzystany przez Legionistów.

W zespole z Bielska-Białej po raz kolejny z bardzo dobrej strony pokazał się nowy nabytek klubu, Kohei Kato. Japończyk udowodnił, że spotkanie z Zagłębiem nie było dziełem przypadku. Kato zagrał całkiem dobry mecz i tym samym potwierdził, że kibice Górali powinni wiązać z nim duże nadzieje. Nieźle zagrał również Robert Demjan. Napastnik kilka razy zagroził bramce Legii, jednak brakowało mu szczęścia i nie zdobył gola.

Ostatni mecz Cracovii to derbowy pojedynek z Wisłą Kraków. Spotkanie nie rozpoczęło się dobrze dla Pasów, ponieważ drużyna straciła bramkę już w 3. minucie. Podopieczni Jacka Zielińskiego nie poddali się i w 12. minucie zdobyli wyrównującego gola, po błędzie Arkadiusza Głowackiego bramkarza Wisły pokonał Mateusz Cetnarski. Oba zespoły stworzyły sobie jeszcze kilka sytuacji, ale ostatecznie drużyny podzieliły się sprawiedliwie punktami.

Od momentu przejęcia Cracovii przez Jacka Zielińskiego zespół zaczął osiągać bardzo dobre wyniki. W 11 meczach pod wodzą tego trenera zawodnicy Cracovii wygrali 8 spotkań, 3 razy zremisowali i do tej pory nie przegrali jeszcze żadnego pojedynku. Imponujący jest również bilans bramkowy Pasów, który wynosi aż 23-5. Zupełnie inaczej wygląda statystyka Podbeskidzia. Pod wodzą Dariusza Kubickiego Górale wygrali tylko dwa mecze, tyle samo zremisowali i aż pięciokrotnie schodzili z boiska pokonani.

Statystyki przemawiają na korzyść Cracovii. Oba zespoły mierzyły się ze sobą dziewięciokrotnie. Trzy razy zwycięsko wychodziło z nich Podbeskidzie, 2 razy drużyny podzieliły się punktami i aż cztery potyczki wygrały Pasy. Spotkania przy Rychlińskiego były do tej pory dość wyrównane. Każdy z klubów wygrał tam po jednym spotkaniu, a w dwóch meczach padł remis. Lepszy bilans bramkowy, wynoszący 5-3 ma zespół z Krakowa.