Podbeskidzie Bielsko-Biała

2

GKS Tychy

0

• Koniec meczu. [Po dwóch bramkach Valerijsa Sabali Podbeskidzie pokonuje GKS Tychy.

• DRUGA ŻÓŁTA I W KONSEKWENCJI CZERWONA KARTKA! UKARANY JAKUB VOJTUS!!! Brzydki, niepotrzebny faul i tyszanie kończą mecz w "dziewiątkę"!

• Mariusz Korpalski dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

• "Żółtko" na koncie Jakuba Vojtusa

• Valerijs Sabala kończy występ w dzisiejszy meczu. Na murawie jest już Damian Hilbrycht.

• Ładnie zapowiadała się akcja tyszan. Do momentu strzału Stebleckiego, który nie mógł zagrozić Fabisiakowi.

• ... a za Kacpra Kostorza pojawia się Przemysław Mystkowski.

• Jakub Vojtus wchodzi za Łukasza Sołowieja...

• Żółta kartka dla Łukasza Sołowieja za faul.

• Kolejna próba Monterde z dalszej odległości. Wysoko nad bramką.

• Długo zbierał się do strzału Monterde. Został w ostatniej chwili zablokowany.

• Zupełnie nieudany strzał Stebleckiego. Sporo brakowało do bramki.

• Gospodarze idą za ciosem! Solową akcję przeprowadził Płacheta, który uderza w stronę bramki. Górą jednak był Jałocha!

• Zabójczą kontrę prawą stroną przeprowadził Kostorz, który podaje w pole karne do Łotysza, a ten po raz drugi pokonuje Jałochę!

• DUBLET VALERIJSA SABALI!!!

• 2 635 widzów wybrało się w niedzielę na to spotkanie.

• Aut dla GKS-u na wysokości pola karnego gospodarzy. Po dalekim wyrzucie Abramowicza słychać gwizdek sędziego. Widział faul jednego z zawodników gości.

• Kostorzowi niewiele brakowało by wpisał się na listę strzelców! Techniczne uderzenie mija jednak bramkę!

• Za Łukasza Sieprinę na murawie pojawia się Przemysław Płacheta.

• Ależ bliscy... wyrównania byli tyszanie! Po podaniu Piątka strzał Monterde został zablokowany. Piłka w nieznacznej odległości mija bramkę Podbeskidzia!

• Artur Siemaszko zmienia Huberta Adamczyka.

• Nieudany strzał Rakowskiego z dystansu. Od bramki Jałocha.

• Nieudane dośrodkowanie Abramowicza w pole karne. Bielszczanie radzą sobie bez problemu.

• Jałocha ratuje tyszan przed utratą gola! Z najwyższym trudem broni strzał Kostorza po indywidualnej akcji Rakowskiego!

• Zmiana w ekipie gości na drugie trzy kwadranse. Jakub Piątek w miejsce Mateusza Piątkowskiego.

• Druga połowa rozpoczęta

• +1' Koniec pierwszej polowy. Podbeskidzie prowadzi z GKS-em po bramce Valerijsa Sabali. Goście od 9. minuty grają w osłabieniu po czerwonej kartce dla Marcina Biernata

• Rzut rożny dla Podbeskidzia. Jończy główkuje obok bramki.

• Jaroch pomknął skrzydłem, gubiąc za sobą rywali jak alpejczyk slalomowe tyczki. W "szesnastce" GKS-u zagrał na ścianę z Sabalą, by jego strzał obronił Jałocha. Za tę przebojową akcję Jaroch został nagrodzony brawami.

• W odpowiedzi atak tyszan. Piłka po centrze Abramowicza wpada do rękawic Fabisiaka.

• Jałocha nie miał problemów ze strzałem Sierpiny.

• "Kontry nie będzie" po tym strzale Rakowskiego z dalszej odległości. Za to od bramki grę wznawia Jałocha.

• Atak tyszan w środku pola przerywa faulem Gach. Sędzie nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

• Za mocne podanie do Sabali . Nie zdołał on opanować piłki w boisku.

• Po dośrodkowaniu Rzuchowskiego z rzutu rożnego Łotysz urywa się spod krycia rywali i uderzeniem głową kieruje piłkę do siatki!

• GOL DLA PODBESKIDZIA! VALERIJS SABALA!!!

• I było - piłka po bezpośrednim uderzeniu Jarocha trafia w słupek!

• Rzut wolny dla gospodarzy z ok. 20 metrów. Może być groźne.

• Gospodarze na razie nie są w stanie sforsować tyskiej obrony. Po zagraniu Sierpiny akcję "zamykał" Kostorz, ale nie zdołał zagrać do Sabali.

• Lewą stroną próbował przedrzeć się Sierpina. Poradził sobie z nim Grzybek na tyle skutecznie, że grę z "piątki" zacznie Jałocha.

• Po chwili bramkarz GKS-u piąstkuje po dośrodkowaniu z bocznego sektora. Będzie miał rękawice pełne roboty. Na razie korner dla piłkarzy Krzysztofa Brede.

• Jałocha broni anemiczny strzał Kostorza.

• To mogła, a właściwie powinna, być bramka dla Podbeskidzia! Sabala przejmuje piłkę zagraną zbyt krótko przez Keona Daniela do bramkarza, ale ten trafia "tylko" w boczną siatkę!

• Mimo gry w osłabieniu goście próbują grać na połowie Podbeskidzia. Atak Adamczyka daje aut na wysokości "szesnastki"

• Kontra gości skrzydłem. Udało się wywalczyć aut na wysokości pola karnego Góroli.

• Sabala kieruje piłkę do siatki! Gol nie zostaje uznany - Łotysz był na spalonym.

• Bielszczanie będą grać z przewagą jednego zawodnika. Wywalczyli rzut rożny...

• SĘDZIA NIE MA WĄTPLIWOŚCI - CZERWONA KARTKA DLA MARCINA BIERNATA!!!

Ratował się faulem taktycznym przed polem karnym, ale skosił rywala! Jego występ w tym meczu już się zakończył!

• Sierpina centruje z lewej strony do nikogo. Jałocha wznawia grę z "piątki".

• Kostorz ścigał się z Abramowiczem na skrzydle. Górą był tyski obrońca, który zabrał piłkę skrzydłowemu Podbeskidzia.

• Adamczyk znowu w roli głównej. Tym razem jednak jego podanie do Grzeszczyka było niedokładne.

• Składna akcja gości spaliła na panewce. Monterde za późno ruszył do podania Adamczyka, przez co ułatwił on zadanie obronie Podbeskidzia. Niebezpieczeństwo zażegnane.

• Sabala decyduje się na strzał. Trafia jednak w Sołowieja.

• Na gwizdek Mariusza Korpalskiego pierwsza polowa rozpoczęta!

• W rundzie jesiennej padł remis 2:2. Na gole Rzuchowskiego i Kostorza tuż przed przerwą odpowiedzieli - po zmianie stron - Grzeszczyk oraz Adamczyk.

Jak będzie dzisiaj?

• Goście są na 9.miejscu w tabeli z dorobkiem 34 punktów. W czterech ostatnich spotkaniach zdobyli 8 punktów, co pozwoliło oddalić się od strefy spadkowej (z 26 punktami otwiera ją GKS Katowice).

Z kolei gospodarze dzisiejszego spotkania, którzy uzbierali o cztery "oczka" więcej od tyszan, są na piątej lokacie. Jednak strata do czwartej Sandecji jest dość spora - wynosi 7 punktów, a trzeciej Stali - 10.

• Rezerwowi Podbeskidzia: Rafał Leszczyński - Filip Modelski, Adrian Gomez, Przemysław Mystkowski, Przemysław Płacheta, Miłosz Kozak, Damian Hilbrycht.

• Lekko statystycznie

• Rezerwowi GKS-u Tychy: Marek Igaz - Maciej Mańka, Edgar Bernhardt, Jakub Vojtus, Jakub Piątek, Kacper Piątek, Artur Siemaszko.

• Przed pierwszym gwizdkiem sędziego warto zapoznać się z zapowiedzią, która przygotował Przemysław Drewniak:

• Witamy i zapraszamy na relację NA ŻYWO z Bielska-Białej, gdzie już za 20 minut Podbeskidzie zmierzy się z GKS-em Tychy.

Przemysław Drewniak

Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Tychy ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Polska Press

Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Tychy ONLINE. W niedzielnym meczu 27. kolejki Fortuna 1. Ligi Podbeskidzie Bielsko-Biała zmierzy się u siebie z GKS-em Tychy. Obie drużyny miały tej wiosny walczyć o awans do Ekstraklasy, ale pozostaje im już tylko rywalizacja o honor i jak najwyższą pozycję w lidze. Transmisja Podbeskidzie - GKS Tychy w Polsat Sport Extra. Początek meczu o godz. 17:45. Relacja LIVE w GOL24.PL!

Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Tychy ONLINE

Drużyny z Bielska-Białej i Tychów mają ze sobą wiele wspólnego. Obie co roku nastawiają się na walkę o awans do Ekstraklasy, mają najnowocześniejsze stadiony na zapleczu Ekstraklasy i dysponują budżetami należącymi do jednych z najwyższych w lidze.
Łączy ich też efekt końcowy, czyli brak przełożenia wszystkich tych elementów na sportowy sukces. W kolejnym roku, zamiast bić się o miejsca 1-2, Podbeskidziu i GKS-owi pozostaje wiosną już tylko walka o honor. Stawką niedzielnego starcia w Bielsku-Białej będzie więc tylko lokalny prestiż i lepsza sytuacja w walce o jak najwyższe miejsce w ligowej tabeli. Podbeskidzie zajmuje w niej 5. pozycję i ma na swoim koncie o cztery punkty więcej od dziewiątego GKS-u.

Trener Krzysztof Brede podkreśla, że Góralom nie zabraknie motywacji w ostatnich kolejkach sezonu. - Działamy dalej, piłka jest taka, że trzeba do ostatniego meczu grać i nie pozwolę na to, żeby ktokolwiek pomyślał, że nie mamy już celu. Będziemy chcieli zająć jak najwyższe miejsce - zapewnił Brede po zwycięskim pojedynku z Puszczą Niepołomice (3-1). Nastawieni na walkę o korzystny rezultat są także tyszanie. W środę GKS skromnie pokonał u siebie Bytovię Bytów (1-0), choć zwłaszcza w pierwszej połowie stworzył sobie multum okazji do zdobycia bramki. - Stwarzaliśmy sobie sytuacje z akcji, praktycznie ciągle wychodziliśmy sam na sam z bramkarzem. To była jedne z lepszych 45 minut odkąd gram w Tychach - przyznał kapitan GKS-u, Łukasz Grzeszczyk, który zaliczył zwycięskie trafienie.

Dodatkowym elementem motywującym gości może być fakt, że jeszcze nigdy nie udało im się pokonać Podbeskidzia w meczu o stawkę. W pięciu rozegranych jak dotąd spotkaniach Górale wygrali raz i aż czterokrotnie padał remis - często po emocjonujących, obfitujących w bramki pojedynkach. Tak jak jesienią, gdy w Tychach było 2-2. Bielszczanie prowadzili do przerwy dwiema bramkami, w końcówce sędzia podyktował dla nich rzut karny, a mimo tego nie potrafili wywieźć ze stadionu przy Edukacji kompletu punktów. I skoro obie drużyny nie mają już szans na walkę o wyższe cele, to liczymy, że sprawią nam chociaż równie emocjonujące widowisko.

PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA - GKS TYCHY TRANSMISJA

Transmisja meczu Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Tychy w Polsacie Sport Extra. Początek od godziny 17:30. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.

Fortuna 1 Liga: Kto wygra mecz Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Tychy?