Podbeskidzie Bielsko-Biała 2 - 3 Korona Kielce

Podbeskidzie Bielsko-Biała

2

Korona Kielce

3

• Sędzia Piotr Siedlecki kończy spotkanie pomiędzy Podbeskidziem Bielsko-Biała, a Koroną Kielce. Twierdza Bielsko-Biała w końcu zdobyta, zaś Korona Kielce w dalszym ciągu pozostaje drużyną niepokonaną w tym sezonie T-Mobile Ekstraklasy. Po bramkach Krzysztofa Kiercza, Aleksandara Vukovića i Macieja Korzyma zespół Korony Kielce pokonał ekipę Podbeskidzia 3-2 (2-0). Bramki dla zespołu Roberta Kasperczyka strzelali Bartłomiej Konieczny oraz Robert Demjan.

• Spotkanie zostaje przedłużone o cztery minuty.

• Dariusz Kołodziej bliski zdobycia bramki po strzale z rzutu wolnego. Piłka po uderzeniu pomocnika Podbeskidzia niefortunnie skozłowała przed Zbigniewem Małowskim, w rezultacie czego bramkarz Korony miał spore problemy z obronieniem strzału zawodnika drużyny gospodarzy.

• Próba wymuszenia rzutu karnego przez Macieja Korzyma nieudana. Szybki kontratak Podbeskidzia, piłkę w pole karne Korony centruje Sylwester Patejuk, zaś Adrian Sikora uderza wprost w bramkarza kieleckiego zespołu.

• Przerwa w grze. Pomocy lekarza klubowego wymagać będzie Jakub Bąk, który ucierpiał w starciu z rywalem.

• Sędzia Piotr Siedlecki pokazuje kolejną żółtą kartkę w meczu, tym razem dla Kamila Kuzery.

• GGGGOOOOLLL!!! Robert Demjan i ponownie drużyna Podbeskidzia łapie kontakt z rywalem z Kielc. Bardzo dobre uderzenie piłki Roberta Demjana i Podbeskidzie Bielsko-Biała - Korona Kielce już tylko 2-3!

• Bardzo dobra interwencja Zbigniewa Małkowskiego, który broni strzał z rzutu wolnego autorstwa Macieja Rogalskiego.

• Patejuk minął trzech obrońców, jednak zatrzymał się na Sobolewskim, który przekroczył przepisy i obejrzał żółtą kartkę.

• Dobre dośrodkowanie Marka Sokołowskiego. Do piłki w polu karnym docodzi Robert Demjan, jednak strzał napastnika Podbeskidzia przechodzi obok słupka bramki Korony.

• Ofensywniej stara się grać Podbeskidzie i ciągle szuka swojej szansy. Teraz na wątpliwym spalonym złapany Adrian Sikora.

• Ostatnia zmiana w meczu. Jakub Bąk zastępuje Malarczyka.

• Ostatnią zmianę przeprowadza Robert Kasperczyk. Na murawę wchodzi Sylwester Patejuk. Schodzi Metelka.

• GOOOOOOLLL!!! 3:1 dla Korony! Niewykorzystana okazja zemściła się na gospodarzach! Korzym wyszedł sam na sam z Bąkiem i podwyższył prowadzenie!

• Ależ okazja dla Podbeskidzia! Strzał Soureka trafił w słupek, a dobitka Sokołowskiego minimalnie minęła bramkę!

• Druga zmiana w Koronie: Za Kala wchodzi Kamil Kuzera.

• Środkowy obrońca przyjezdnych wraca do gry.

• Zdobywca drugiej bramki dla Korony - Kiercz, opatrywany za linią boczną.

• W ataku gospodarze. Po ładnej kombinacyjnej akcji Cienciała uderzał na bramkę jednak piłka zatrzymała się w gąszczu nóg obrońców Korony.

• GGGGOOOLLLL!!!! Podbeskidzie Bielsko-Biała strzela bramkę kontaktował, zaś autorem trafienia Bartłomiej Konieczny, który wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego Macieja Rogalskiego.

• Bardzo dobra indywidualna akcja Macieja Korzyma. Piłka po strzale napastnika Korony Kielce przechodzi minimalnie obok słupka bramki strzeżonej przez Mateusza Bąka.

• Rozpoczynamy drugą część spotkania. Podbeskidzie Bielsko-Biała - Korona Kielce 0-2!

• ...zaś za Mateja Nathera na boisku melduje się ligowy weteran - Marek Sokołowski.

• ...w miejsce Dariusza Łatki, trener Robert Kasperczyk posyła na plac gry Dariusza Kołodzieja...

• Zanim rozpoczniemy drugą część spotkania. W obydwu drużynach zmiany. W Koronie w miejsce Michała Zielińskiego na placu gry pojawia się Grzegorz Lech...

• Koniec pierwszej części spotkania. Po bramkach Krzysztofa Kiercza i Aleksandara Vukovicia, niepokonany w tym sezonie T-Mobile Ekstraklasy zespół Korony Kielce prowadzi z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2-0. Wracamy za kwadrans!

• GGGOOOLLLL!!! Aleksandar Vuković i Korona Kielce prowadzi w Bielsko-Białej z miejscowym Podbeskidziem 2-0, zaś sędzia do regulaminowych czterdziestu pięciu, dolicza trzy minuty.

• Maciej Korzym faulowany w polu karnym. Stały fragment gry dla Korony Kielce i możliwość zdobycia drugiej bramki. Uderzać będzie Aleksandar Vuković.

• Żółta kartka dla Vlastimira Jovanovicia, który w dniu dzisiejszym wykonuje jedną rzecz poprawnie - za wysoko unosi nogi, co kończy się rzutami wolnymi dla drużyny Podbeskidzia.

• Ondrej Sourek bliski zdobycia bramki. Piłka po strzale stopera Podbeskidzia minimalnie przechodzi nad poprzeczką Korony Kielce. Od bramki grę wznowi golkiper drużyny przyjezdnej.

• Rzut rożny dla piłkarzy Podbeskidzia. Bartłomiej Konieczny udaje się w lewy narożnik boiska, zastanawia się, po chwili przestawia mikrofon i podaje piłke do bramkarza Korony - Zbigniewa Małkowskiego.

• Napastnik Korony Kielce Michał Zieliński ogląda pierwszą w meczu żółtą kartkę, za uderzenie piłki po gwizdku.

• Kolejny raz sędzia Piotr Siedlecki przerywa spotkanie. Dlaczego? Otóż gaz łzawiący, który ochrona skierowała w stronę kibiców Podbeskidzia przeniósł się wskutek wiatru na ławki rezerwowe obydwu drużyn, co z kolei uniemożliwiało kontynuowanie gry. Cuda, cudanki dzieją się dzisiaj na stadionie przy ulicy Rychlińskiego.

• GGGGGOOOLLLLL!!!! Niemożliwe stało się faktem i w Bielsko-Białej padła bramka. Autorem trafienia Krzysztof Kiercz, który wykorzystał błąd Sławomira Cienciały i pokonał bezradnego Mateusza Bąka. Podbeskidzie Bielsko-Biała - Korona Kielce 0-1!

• Robert Demjan strzela bramkę dla zespołu Podbeskidzia, jednak sędzia Piotr Siedlecki nie może uznać gola gospodarzom, bowiem podający piłkę Adrian Sikora w momencie podania futbolówki znajdował się z nią poza placem gry.

• Przerwa w meczu. Sędzia Piotr Siedlecki odsyła piłkarzy do ławek rezerwowych w celu uzupełnienia płynów. W końcu piłkarze obydwu drużyn ruszyli się na boisku Podbeskidzia w Bielsko-Białej. Może "napici" zawodnicy w drugiej cześćie pierwszej połowy meczu zaprezentują się korzystniej aniżeli do tej pory.

• Pierwsza część spotkania przebiega pod jednym hasłem - "sobota, godzina 13:30, pogoda nie sprzyja do gry w piłkę" - to taki nasz swoisty remix słów Piotra Ćwielonga, który jeżeli chodzi o piłkarskie anegdotki nie ma sobie równych. Pytanie zatem zadajemy Wam drodzy kibice. Czy mecze w sierpniu o godzinie 13:30 mają sens? Mamy w końcu nowoczesne stadiony, dlaczego by nie grać sobotniej kolejki o godzinie 17:00, 20:00 oraz 22:00? Jakie jest Wasze zdanie?

• A na boisku w dalszym ciągu wieje nudą. Zdziwienie ogarnia człowieka, kiedy patrzy na bandy reklamowe i widzi, że to marne widowisko - to jest T-Mobile Ekstraklasa. Jeżeli tempo spotkania się utrzyma, to podopieczni Roberta Kasperczyka przedłużą serię niezdobytej Twierdzy Bielsko-Biała o minimum dwa tygodnie.

• Sędzia Piotr Siedlecki upomina Krzysztofa Kiercza, który w nieprzepisowy sposób powstrzymywał Roberta Demjana.

• Pierwszy fragment meczu warty uwagi. Z dystansu na bramkę Korony uderzal Dariusz Łatka, ale minimalnie niecelnie. Grę z piątego metra wznowi Zbigniew Małkowski.

• Rzut wolny dla zespołu gospodarzy. Do piłki podchodzi Maciej Rogalski, jednak o dośrodkowaniu pomocnika Podbeskidzia można powiedzieć tyle, że było. Bardzo słaby początek spotkania w wykonaniu obydwu drużyn.

• Piłkę w pole karne Korony wprost w ręce Zbigniewa Małkowskiego podaje Robert Demjan.

• Dobre podanie Krzysztofa Kiercza w kierunku Macieja Korzyma. Napastnik Korony przyjmuje piłkę, jednak w starciu z Krzysztofem Królem napastnik kieleckiego klubu był bezradny, w rezultacie czego stracił piłkę.

• Od początku spotkania niezwykle aktywny jest skrajny obrońca Podbeskidzia - Krzysztof Król. Były zawodnik chociażby Jagielloni Białystok wykazuje ogromne chęci do gry, jednak z jego ataków nic pożytecznego jak narazie dla zespołu z Bielsko-Białej nie przychodzi.

• Po jednej próbie ataku ze strony Korony Kielce, jak i Podbeskidzia Bielsko-Biala. Najpierw niedokładne podanie w kierunku Adriana Sikory skierował Matej Nather, następnie zaś szarżującego Michała Zielińskiego faulem powstrzymał Ondrej Sourek.

• Zaczynamy! Podbeskidzie Bielsko-Biała - Korona Kielce 0-0! Niech wygra lepszy!

• Pięć minut pozostało do początku spotkania piątej kolejki T-Mobile Ekstraklasy, pomiędzy Podbeskidziem Bielsko-Biała, a Koroną Kielce. Obydwie drużyny czekają już w tunelu na znak arbitra, który lada moment powinien wyprowadzić zespoły Korony i Podbeskidzia na murawę stadionu przy ul. Rychlińskiego w Bielsko-Białej.

• Dla sędziego Piotra Siedleckiego dzisiejsze spotkanie będzie natomiast powrotem na boiska Ekstraklasy po przeszło roku czasu. Ostatni mecz na najwyższym szczeblu piłkarskim warszawski arbiter prowadził 7 maja 2010 roku, kiedy to Jagiellonia Białystok pokonała zespół Ruchu Chorzów 1-0.

• Piłkarską sobotę z Ekstraklasa.net rozpoczynamy od meczu Podbeskidzia Bielsko-Biała, z zespołem Korony Kielce. Kto waszym zdaniem zwycięży w tym pojedynku? Beniaminek spod batuty Roberta Kasperczyka, czy raczej jeszcze niepokonana w tym sezonie T-Mobile Ekstraklasy drużyna Korony? Czekamy na wasze typy w komentarzach i zapraszamy na relację live!