Podbeskidzie Bielsko-Biała 1 - 0 Lechia Gdańsk

Podbeskidzie Bielsko-Biała

1

Lechia Gdańsk

0

• Gospodarze doczekali się pierwszego zwycięstwa u siebie, natomiast Lechia tkwi w kryzysie. Goście grali słabo i nie byli w stanie stworzyć sobie okazji bramkowych, natomiast gospodarze po zdobyciu gola umiejętnie się bronili i odnieśli historyczne zwycięstwo, bo pierwsze u siebie w historii występów w Ekstraklasie. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji, miłego wieczoru:)

• Koniec!

• Machaj dośrodkowuje z rzutu rożnego, gospodarze zaspali ale Dawidowski nie trafił z bliska w piłkę.

• Napór gości, mają rzut rożny.

• Sędzia dolicza 4 minuty.

• Demjan za Cieślińskiego.

• Trwa oblężenie bramki Bąka, ale Lechia nie może stworzyć klarownej sytuacji do zdobycia gola.

• Rzut wolny dla Lechii, Machaj dośrodkowuje w pole karne i Bąk pewnie piąstkuje piłkę.

• Cohen ukarany kartką za grę na czas.

• Kontra gospodarzy, Cohen wypuszcza sam na sam Malinowskiego, ten strzela w nogi bramkarza.

• Traore strzela z około 30 metrów, ale Bąk pewnie broni.

• Cieńciała za Sokołowskiego.

• Dawidowski za Deleu.

• Łatka fauluje w środku pola Lukjanovsa i kartka.

• Tm razem Łatka zza pola karnego, ale bardzo niecelnie.

• Strzał Hajrapetiana zza pola karnego, broni Bąk.

• GOOOL!!!! Akcja lewym skrzydłem Patejuka, który dośrodkowuje w pole karne, gdzie z około 8 metrów Malinowski pokonuje Małkowskiego.

• Cieśliński szarżuje prawym skrzydłem, ale fauluje obrońcę i rzut wolny dla gości.

• Traore za Taducia.

• dośrodkowanie z rzutu rożnego Cohena przed pole karne wprost na nogę Patejuka, który strzela z pierwszej piłki wprost w ręce Małkowskiego.

• Dośrodkowanie w pole karne Lechii i z bliska minimalnie chybia Malinowski.

• Wiśniewski za Bensona.

• Malinowski za Sikorę.

• Błąd bielskiej obrony i sam na sam z Bąkiem jest Lukjanovs, Bąk odbija piłkę i piłka wędruje wprost pod nogi Tadicia, ale ten zaskoczony tym faktem strzela obok słupka.

• Faul Janickiego na Sikorze i gracz z Gdańska obejrzał żółtą kartkę.

• Tym razem gdańszczanie mają rzut wolny, ale dośrodkowanie Machaja wyłapuje pewnie Bąk.

• Cohen dośrodkowuje w pole karne z rzutu wolnego, ale piłka mija bramkę Małkowskiego.

• Pietrowski fauluje Cohena blisko pola karnego i ogląda za to zagranie kartkę.

• Zaczynamy 2 połowę!

• Piłkarze już na boisku, za moment rozpocznie się 2 połowa.

• W przerwie meczu mieliśmy na płycie boiska pokaz mody ślubnej, który wywołał na stadionie wśród widzów więcej emocji niż cała pierwsza połowa.

• Za nami pierwsze 45 minut, które nie zachwyciło. Gra była nieciekawa, pod bramkami nie działo się wiele ciekawego, najgroźniejszą sytuację bramkową mieli gospodarze w 23 minucie, ale Cieśliński będąc sam na sam z Małkowskim nie zdołał go pokonać. Miejmy nadzieję, że druga odsłona przyniesie nam więcej emocji.

• Sędzia Paweł Gil kończy pierwszą część spotkania.

• Pierwsza połowa potrwa 1 minutę dłużej.

• Akcja lewym skrzydłem Patejuka, który dośrodkowuje w pole karne, gdzie "nożycami" strzela Cieśliński, ale bardzo niecelnie.

• Kontra gości i Machaj zostaje sfaulowany przez Sokołowskiego, który za to zagranie zobaczył żółtą kartkę.

• Konieczny fauluje Bensona i za protesty otrzymuje kartkę.

• Rzut wolny dla gości z lewej strony pola karnego, ale Airapetian dośrodkowuje wprost w ręce bramkarza gospodarzy, który bez problemów łapie piłkę.

• Dośrodkowanie Łatki w pole karne, główkuje Patejuk, ale bardzo słabo i niecelnie.

• "bomba" Machaja z dystansu, ale obok lewego słupka bramki Bąka.

• Szarża Tadicia lewą stroną, ale obrońcy Podbeskidzia wybijają piłkę na aut.

• Pierwsze 30 minut nie dostarczyło zbyt wielkich emocji, obie ekipy rzadko goszczą pod polem karnym, jak na razie najlepszą okazję bramkową zmarnował Cieśliński, który nie zdobył gola w sytuacji sam na sam.

• Sam na sam z Małkowskim znajduje się Cieśliński, ale broni Małkowski i tylko róg dla gospodarzy.

• W pole karne z prawej strony wpada Tadić, ale Bąk asekuruje piłkę i Podbeskidzie zaczyna od bramki.

• Próba kontrataku bielszczan, Patejuk podaje na lewe skrzydło do Cieślińskiego, ale piłka wychodzi na aut.

• Pierwszy korner dla dla bielszczan, ale Patejuk dośrodkowuje wprost w ręce Małkowskiego.

• Próba strzału z dystansu Łatki zablokowana przez graczy gości.

• Vucko fauluje Króla i otrzymuje kartkę, rzut wolny dla gospodarzy z narożnika boiska.

• Pierwszy kwadrans bardzo zachowawczy z obydwu stron, na razie na boisku nie dzieje się wiele ciekawego.

• Tym razem próba dośrodkowania w pole karne przez Patejuka, ale obrońcy gości wyjaśniają sytuację.

• mieliśmy krótką przerwę w grze, gdyż na boisku leżał kontuzjowany Janicki.

• Inicjatywę powoli przejmują gdańszczanie, którzy coraz częściej goszczą na połowie gospodarzy.

• Lukjanovs pognał lewą stroną, ale już nie zdołała dośrodkować na pole karne, gdyż został zablokowany przez obrońców.

• Strzał Machaja z około 30 metrów, ale tuż nad bielską bramką.

• Próba akcji lewym skrzydłem Króla, jednak za daleko wypuścił sobie piłkę i ta opuściła boisko.

• Atmosfera na stadionie jest dobra, kibice dopinguja bielszczan, by pomóc im w zwycięstwie.

• Zaczynamy!

• Mecz ten ma z pewnością szczególne znaczenie dla bramkarza bielszczan Mateusza Bąka, który większość swojej piłkarskiej kariery spędził przecież w Lechii, jednak, jak sam zapowiada, sentymentów dziś żadnych nie będzie i będzie starał się pomóc Podbeskidziu w odniesieniu zwycięstwa.

• Witamy serdecznie ze stadionu w Bielsku-Białej, gdzie meczem pomiędzy miejscowym Podbeskidziem a Lechią Gdańsk zainaugurowana zostanie 8 kolejka T-Mobile Ekstraklasy. Mecz zapowiada się bardzo ciekawie, ponieważ obydwa zespoły usilnie potrzebują punktów. Gospodarze jeszcze nie wygrali u siebie w tym sezonie, z kolei Lechia jak na razie spisuje się poniżej oczekiwań, do tego w tygodniu sensacyjnie odpadła z Pucharu Polski przegrywając z Limanovią Limanova, dlatego podopieczni Tomasza Kafarskiego tym bardziej będą chcieli się w Bielsku-Białej korzystnie zaprezentować.

• Ławka rezerwowych Podbeskidzia: Zajac, Sourek, Sacha, Malinowski, Cienciała, Nather, Demjan.

• Ławka rezerwowych Lechii: Pawłowski, Dawidowski, Kożans, Krzysztof Bąk, Traore, Wiśniewski, Łuczak.