Podbeskidzie Bielsko-Biała 3 - 3 Śląsk Wrocław

Podbeskidzie Bielsko-Biała

3

Śląsk Wrocław

3

• Świetny mecz, nieczęsto w T-Mobile Ekstraklasie takie oglądamy. Sześć bramek, hat-trick Stevanovicia, dobre sędziowanie. Nie żałuję spędzonych dwóch godzin z tym spotkaniem. Ja już teraz zapraszam was na kolejny mecz za 30 minut, w którym Cracovia podejmie Górnika Zabrze. Tymczasem za wspólne śledzenie tego widowiska dziękuję :)

• I KONIEC! OGLĄDALIŚMY ZNAKOMITE WIDOWISKO!

• Cały czas gorąco pod bramką Śląska, ale piłkarze Podbeskidzia nie potrafią wykończyć akcji.

• Akcja za akcję! Blazek w sytuacji sam na sam przegrywa pojedynek z Kelemenem! Dobitka Malinowskiego została zatrzymana na linii bramkowej przez Calahorro!

• FLAVIO FATALNIE PUDŁUJE. Dostał świetną piłkę od Picha, ale spudłował strzelając głową z kilku metrów.

• Malinowski zatrzymał kontratak... ręką. Co skończyło się żółtą kartką.

• Ostatnia zmiana w Podbeskidziu. Chmiel za Malinowskiego.

• To pierwszy hat-trick dla Śląska od niemal trzech lat. Po raz ostatni trzy gole w meczu zdobył Cristian Diaz w wygranym 5:0 meczu z Arką. donosi oficjalna strona Śląska.

• Świetnie indywidualnie zachował się Flavio. Podał do Mili, ten dośrodkował, a głową uderzył - kto dzisiaj jak nie on - Dalibor Stevanović.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL HAT-TRICK STEVANOVICIA!

• Żółty kartonik dla Blazka, który brzydko potraktował łokciem Kokoszkę

• Ostatnia zmiana. Pich za antybohatera - Dudu

• Druga zmiana u gości. Droppa za Hateleya

• Cóż, jeżeli miał na celu skopanie rywali będących w murze to mu wyszło.

• Flavio Paixao faulowany tuż przed polem karnym. Świetne miejsce dla Sebastiana Mili. Zrobi z tego użytek?

• Śląsk pod wielką presją zrywa się do ataku. Przed chwilą znakomitą okazję miał Patejuk, ale jego strzał to... cóż umówmy się. To, że nie uderzył czysto nie zaskoczyło jakoś szczególnie.

• Fatalnie to wygląda jeżeli chodzi o defensywę Śląska. Słaby Calahorro, do tego Paraiba, który już dał dwa karne dla Podbeskidzia. W takiej formie Wrocław może się witać w pierwszą ligą.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! MAREK SOKOŁOWSKI PEWNIE PO RAZ DRUGI!

• RZUT KARNY DLA PODBESKIDZIA. DUDU PROKURUJE DRUGĄ JEDENASTKĘ DZISIAJ!

• Okropny błąd Calahorro przez którego sam na sam wyszedł Blazek i znakomitym rajdem pokonał Kelemena i wbił piłkę do pustej bramki.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! BLAŻEK!

• Flavio Paixao zmienia Mateusza Machaja.

• Kelemen słabo broni oddając rywalowi piłkę, którym był Telichowski. Piłkarz Podbeskidzia jednak przyjmował piłkę pomagając sobie ręką, ale robił to tak delikatnie, że ogromny szacunek dla sędziego, że to zdołał zobaczyć.

• Zmiana u gospodarzy. Schodzi Lebedyński i w jego miejsce Blażek.

• Pawela zmienia Łatkę

• Piłkarze Śląska nie oddają piłki zbyt łatwo i mądrze rozgrywają ją w ataku. Problem jest w defensywie, gdzie widać brak zorganizowania i okresami nawet lekką panikę.

• Malinowski uderza, ale bardzo niecelnie. Nie pierwszy raz w tym meczu. Czas chyba się zastanowić dwa razy przed strzałem.

• Mila teraz bardzo ostro wchodzi w Górkiewicza, ale zdaje się, że jeszcze teraz obejdzie się bez kary indywidualnej.

• Podbeskidzie Bielsko-Biała - Śląsk Wrocław

• Mila dostał do wykorzystania rzut wolny zza narożnika pola karnego. Zdecydował się na strzał bezpośredni, ale wprost w ręce Zajaca.

• Niedokładnie oba zespoły od początku, ale do tego raczej jesteśmy przyzwyczajeni.

• Zaczynamy drugą część meczu! Oby emocjami dorównywała tej pierwszej.

• Zawodnicy wracają już na murawę!

• STATYSTYKI Bramki: 1:2 Strzały: 4:6 Strzały celne: 2:4 Strzały niecelne: 1:1 Strzały zablokowane: 1:1 Posiadanie piłki: 46%-54% Słupek/poprzeczka: 0:0 Spalone: 2:3 Faule: 11:6 Rzuty rożne: 0:1 Dośrodkowania: 7:12 Żółte kartki: 2:1 Czerwone kartki: 0:0

• I koniec! Obyśmy oglądali widowisko na podobnym poziomie w drugiej części meczu!

• Znakomite dośrodkowanie Dudu Paraiby, który tą asystą rehabilituje się za ręką w polu karnym. Niepilnowany Stevanović wbił piłkę do bramki głową. Swoją drogą fatalne zachowanie obrońców Podbeskidzia, że nie upilnowali piłkarza Śląska.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! STEVANOVIĆ 2:1 PODBESKIDZIE!

• Prowadzona prawym skrzydłem akcja Śląska skończyła się nieudanym dośrodkowaniem i rzutem różnym. Za moment Mila będzie dośrodkowywał.

• Żółta kartka dla Telichowskiego, który brzydko potraktował Patejuka.

• Iwański świetnie podał do Malinowskiego, ten przyjął piłkę tak słabo, że zamiast wyjść na sytuację sam na sam skomplikował sobie sytuację, dał się dogonić i musiał w panice uderzać piłkę. Niecelnie oczywiście.

• Trochę szarpana zrobiła się teraz gra, głównie przez to, że gorąca krew Podbeskidzia została poważnie ostudzona. Początkowo bramki otworzyły mecz, ale teraz chwilowo mamy zwolnienie.

• 10 minut do końca pierwszej połowy. Naprawdę przyjemnie się to ogląda!

• Wydawało się, że był faul z środkowej strefie boiska na piłkarzu Śląska Wrocław, ale sędzia nie użył gwizdka. Zamiast tego mieliśmy kontrę. Lebedyński do Malinowskiego i w ostatniej chwili Calahorro zablokował próbę dośrodkowania.

• Starcie w polu karnym Śląska Wrocław Kokoszki z Górkiewiczem i sędzia używa gwizdka, ale tylko po to, żeby ukarać piłkarza Podbeskidzia za próbę wymuszenia rzutu karnego!

• Znakomite uderzenie Sokołowskiego w okienko! A rzut karny był podyktowany po zagraniu ręką Paraiby.

• W międzyczasie mieliśmy jeszcze żółtą kartkę dla Dudu Paraiby.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! MAREK SOKOŁOWSKI!

• RZUT KARNY DLA PODBESKIDZIA!

• Znakomicie ten atak zaczął Sebastian Mila na lewej stronie. Świetny rajd pomiędzy piłkarzami Podbeskidzia, nie poznaję człowieka. Podanie do Paixao, ten znakomicie przerzuca piłkę do Patejuka, ten podaje do Stevanovicia i Dalibor musi już tylko dobić piłkę.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! STEVANOVIĆ!

• Częściej w ataku widzimy Śląsk, ale nie ma z tego okazji bramkowych. Podbeskidzie jak już zapuszcza się do przodu to również bez rezultatów, ale nie ma u nich takiego spokoju, który pozwoliłby rozegrać akcję pod bramkę. Podobnie z resztą jak w drużynie WKS-u.

• Mila powalony na murawę i trzyma się za prawy bok brzucha. Powtórki wyjaśniają, że spowodował to łokieć Telichowskiego. Były kapitan Śląska jest już jednak na nogach i możemy kontynuować grę.

• Musze uczciwie przyznać, że chociaż zazwyczaj narzekam na mecze T-Mobile Ekstraklasy, to to starcie ogląda się przyjemnie przez ten pierwszy kwadrans.

• Sloboda na 16. metrze szukał znakomicie ustawionego w polu karnym Malinowskiego, ale obaj panowie po prostu się nie zrozumieli i piłka minęła gracza Podbeskidzia. Gdyby futbolówka znalazła się pod nogami Malinowskiego to byłby on w sytuacji sam na sam z Marianem Kelemenem.

• CO TU SIĘ STAŁO! Patejuk znakomicie pofrunął lewym skrzydłem, dobiegając do linii końcowej zagrał piłkę do Hateleya, który... cóż i tu mamy kontrowersję czy był faulowany czy nie. Nie podejmuję się oceny tej sytuacji. Fakt jest taki, że Sloboda wykonał wślizg, powalił rywala i piłka trafiła do Sebastiana Mili. Ten jednym ruchem zrobił sobie trochę miejsca na 10 metrze i... spudłował. Wystarczyło celnie uderzyć!

• Podbeskidzie też miało swoją szansę, ale Mikołaj Lebedyński znalazł się na pozycji spalonej. Wciąż trwa badanie rywala po obu stronach i gra w środkowej strefie boiska.

• Sebastian Mila znalazł się na lewym skrzydle, ale nie dał rady celnie dośrodkować i Richard Zajac wybił tę piłkę.

• Bardzo słabo na razie piłkę próbuje wyprowadzać Zieliński. Dwie próby podań i dwa razy rywal przejął futbolówkę. Obowiązkowo musi to natychmiast poprawić, ponieważ po takim słabszym rozegraniu może paść zabójcza kontra ze strony Podbeskidzia.

• Podanie z obrony prosto do Paixao, ale napastnik Śląska Wrocław na spalonym.

• Zaczynamy mecz Podbeskidzie - Śląsk! Kto komu zaserwuje większe problemy?

• Zawodnicy wychodzą przy gromkich brawach z tunelu!

• Już wiele godzin temu sprzedano ostatni bilet na ten mecz i w sumie normalnie powiedzielibyśmy, że spotkanie zostanie rozegrane przy pełnych trybunach, ale... obecna pojemność stadionu w Bielsko-Białej to 3404.

• Rezerwowi Podbeskidzia: Ladislav Rybansky, Bartłomiej Konieczny, Fabian Pawela, Damian Chmiel, Dariusz Kołodziej, Adam Deja, Jan Blażek.

• Rezerwowi Śląska: Wojciech Pawłowski, Lukas Droppa, Oded Gavish, Krzysztof Ostrowski, Flavio Paixao, Robert Pich, Tadeusz Socha.

• Wszystko już od dawna gotowe! Zostało ok. 20 minut. 11

• Jak już wcześniej wspomniałem Podbeskidzie może wysłać tym meczem Śląsk do strefy spadkowej po kolejce (o ile jeszcze Zagłębie pomoże zwycięstwem), ale jeżeli Górale przegrają, to zrobi się nieprzyjemnie, bo rywale delikatnie poodskakują. Chociaż umówmy się, czym to jest w obliczu zbliżającej się redukcji punktów?

• 11 Dokładnie tak! Do pierwszego składu powrócił ten oto pan. Ostro wziął się za siebie już jakiś czas temu (o czym pisaliśmy tutaj: Sebastian Mila chce odzyskać dobre imię? Wziął się do pracy i są efekty) i dzisiaj może zobaczymy tego efekty. Wprawdzie niedawno wchodził na końcówki, ale gra od pierwszej minuty to jednak dla Mili ostatnio nie częste doświadczenie. Czy pokaże, że nadal jest godzien gry w Śląsku Wrocław i zrehabilituje się za ostatnie wydarzenia dobrą grą?

• Tak prezentują się składy na dzisiejszy mecz. Zadowoleni z wyborów? 11

• Kto by pomyślał po poprzednim sezonie, że Ruch, który wywalczył utrzymanie dzięki problemom Polonii Warszawa będzie w kolejnych rozgrywkach w czołówce, a Śląsk Wrocław - brązowy medalista powalczy o utrzymanie. Ale to jest po części powód, dla którego tak kochamy tę ligę. Jeżeli Śląsk dzisiaj przegra, bardzo możliwe, że znajdzie się w strefie spadkowej. W ostatnich 5 spotkaniach w T-Mobile Ekstraklasie, oba kluby zdobyły po sześć punktów. Ba, zarówno Śląsk, jak i Podbeskidzie mają zerowy bilans bramkowy (tyle samo strzelonych i straconych) po tych starciach. Nieznacznym faworytem bukmacherów pozostaje Śląsk Wrocław, ale gospodarze z całą pewnością mogą dzisiaj narobić wrocławianom sporo problemów. Na wspólne oglądanie tego widowiska zaprasza Oktawian Jurkiewicz