Podbeskidzie - Odra Opole RELACJA LIVE Kibice Górali liczą...

Podbeskidzie - Odra Opole RELACJA LIVE Kibice Górali liczą na zwycięski powrót

Fortuna 1 Liga, 2. kolejka
Koniec meczu
2021-08-06 20:30

Podbeskidzie Bielsko-Biała

0

Odra Opole

3

Zdjęcie autora materiału

Aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Kibice Podbeskidzia zobaczą w swojej drużynie wiele nowych twarzy

Kibice Podbeskidzia zobaczą w swojej drużynie wiele nowych twarzy ©Wojciech Matusik

W piątkowym meczu 2. kolejki Fortuna 1. Ligi Podbeskidzie Bielsko-Biała zmierzy się u siebie z Odrą Opole. Górale zagrają u siebie w obecności kibiców na trybunach po raz pierwszy od dziesięciu miesięcy. Relacja live z meczu Podbeskidzie Bielsko-Biała - Odra Opole na dziennikzachodni.pl. Początek spotkania o godz. 20:30.
Kibice Podbeskidzia zobaczą w swojej drużynie wiele nowych twarzy

Kibice Podbeskidzia zobaczą w swojej drużynie wiele nowych twarzy ©Wojciech Matusik

PODBESKIDZIE - ODRA OPOLE TRANSMISJAW piłce nożnej dziesięć miesięcy może być jak wieczność. Gdy kibice Podbeskidzia po raz ostatni widzieli swój zespół na żywo, wciąż mieli nadzieję na udany sezon w PKO Ekstraklasie, która odżyła po zwycięstwie nad innym beniaminkiem, Stalą Mielec. To podczas tamtego meczu, rozegranym 3 października ubiegłego roku, fani Górali po raz ostatni zasiedli na trybunach stadionu przy ulicy Rychlińskiego.

Od tamtego czasu pod Klimczokiem zmieniło się tak wiele, że kibice wracający w piątek na Stadion Miejski będą świadkami zupełnie nowego otwarcia. Sukces mają zagwarantować odświeżony sztab szkoleniowy i czternaście nowych twarzy w szatni. Dobrze znany z poprzednich lat pozostaje tylko cel, a jest nim powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

Zamknięte stadiony wystawiły cierpliwość kibiców na próbę, ale teraz czeka ją kolejny test wytrwałości - tym razem w oczekiwaniu na atrakcyjną, skuteczną grę Podbeskidzia. Inauguracyjny mecz z Górnikiem w Polkowicach (1:1) pokazał, że zespół prowadzony przez Piotra Jawnego i Marcina Dymkowskiego potrzebuje jeszcze trochę czasu, by się zgrać i wykorzystać swój potencjał.

- Jesteśmy po ciężkim okresie, w ostatnich tygodniach całkiem przebudowaliśmy drużynę. Zazwyczaj potrzeba trzech lub czterech tygodni, by przygotować zawodnika do sezonu, a wielu naszych piłkarzy miało na to jak dotąd zaledwie tydzień. W tych okolicznościach byłem zadowolony, że dotrwaliśmy do końca meczu z Górnikiem. Jeżeli brakuje sił, to ciężko wymagać czegoś pod kątem taktyki - podkreślał trener Jawny.

Wydaje się, że szansą Podbeskidzia mogą być podobne kłopoty w zespole rywala. Odra Opole po wielu zmianach w letnim okienku transferowym (osiem transferów do klubu i dziewięć ubytków) zaliczyła falstart w pierwszej kolejce, w której przegrała u siebie z Miedzią Legnica aż 1-4. - Przeszliśmy małą rewolucję w zespole, cały czas się poznajemy. Może dobrze, że dostaliśmy na początek taki kubeł zimnej wody. I oby tak było, bo naprawdę źle to wyglądało - przyznał kapitan Odry, Mateusz Kamiński.

W piątkowy wieczór przekonamy się, który z zespołów lepiej poukładał problemy z początku sezonu.

PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA - ODRA OPOLE GDZIE OGLĄDAĆ


Tekstowa relacja live z meczu Podbeskidzie Bielsko-Biała - Odra Opole na dziennikzachodni.pl. Początek spotkania o godz. 20:30. Transmisja TV na kanale Polsat Sport News.

Komentarze

Protokół

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Odra Opole

Trenerzy

  • Piotr Jawny
  • Piotr Plewnia

Relacje na żywo

Herb godpodarza Herb gościa
Brak danych
Więcej