Podbeskidzie rozegrało pierwszy sparing w Turcji. Rywalem Górali było bułgarskie Beroje Stara Zagora

Tomasz Kuczyński
Joan Roman strzelił gola na 1:0.
Joan Roman strzelił gola na 1:0. twitter.com/GokuRoman22
We wtorek 24.01.2023 r. przebywające na zgrupowaniu w Turcji Podbeskidzie Bielsko-Biała zagrało z Beroje Stara Zagora. Bielski pierwszoligowiec zremisował z 11. drużyną bułgarskiej ekstraklasy.

Podbeskidzie prowadziło do przerwy 1:0. W 21. minucie Maksymilian Sitek podał do Joana Romana, który pokonał bramkarza rywali. W 75. minucie Górale stracili gola po błędzie bramkarza Wiktora Kaczorowskiego, który tej zimy przyszedł ze Stali Rzeszów.

Następnymi rywalami Górali w Turcji będą Alaszkert Erywań z Armenii (28 stycznia) i Inhułeć Petrowe z Ukrainy (2 lutego).

twitter.com/GokuRoman22

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Beroje Stara Zagora 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Joan Roman (21), 1:1 Wasił Wasilew (75)

Podbeskidzie: (I połowa) Matvei Igonen - Jeppe Simonsen, Arthur Vitelli, Mateusz Wypych, Julio Rodriguez, Titas Milasius - Maksymilian Sitek, Marcel Misztal, Ezequiel Bonifacio, Joan Roman - Kamil Biliński.
(II połowa) Wiktor Kaczorowski - Michał Willmann, Mathieu Scalet, Daniel Mikołajewski, Iwajło Markow, Maksymilian Nowak - Michał Janota, Tomasz Neugebauer, Tomasz Jodłowiec, Yigit Emre Çeltik - Krzysztof Drzazga.