Podbeskidzie skazane na spadek. Robert Kasperczyk po remisie z Wisłą Płock: Nie mam żalu do piłkarzy

Jacek Czaplewski
Jacek Drost
PKO Ekstraklasa. Tylko zwycięstwo z Legią Warszawa przy równoczesnych dwóch wpadkach Stali Mielec sprawią, że Podbeskidzie Bielsko-Biała zostanie w lidze. Dziś zremisowało mecz (przed)ostatniej szansy - z Wisłą Płock. Oto co do powiedzenia miał na konferencji trener Robert Kasperczyk.

Robert Kasperczyk, trener Podbeskidzia: - Bardzo żal tego meczu. Wiedzieliśmy, że gramy z drużyną doświadczoną, opartą na ligowcach. Uważam, że byliśmy w stanie spokojnie wygrać. Ciężko jednak o to się pokusić, jeśli robi się prezenty. Mieliśmy pewien plan przy stanie 1:0. W sytuacji niegroźnej daliśmy jednak rzut karny, co idealnie wykorzystał Mateusz Szwoch... W drugiej połowie daliśmy trochę świeżej krwi, został ożywiony przód, ale rywal mądrze się cofał i jeszcze stworzył stuprocentową sytuację. Żal mi ostatnich 15 minut, kiedy zabrakło centrymetrów Danielakowi. Żal mi tej końcówki. Zabrakło zmysłu, może też szczęścia, żeby piłka odbiła się od podbicia, od golenia. Myśmy takie bramki tracili, a dziś takiego szczęścia zabrakło. Do postawy zawodników nie mam absolutnie zastrzeżeń.

Piłkarze z wygasającymi kontraktami. Zobacz jedenastkę Polak...