Podbeskidzie wyprzedziło w tabeli Lecha. Zagłębie zostaje na dnie

Piotr Szymański
Drugie zwycięstwo na wiosnę odnieśli podopieczni Roberta Kasperczyka. Tym razem Podbeskidzie w pokonanym polu zostawiło Zagłębie Lubin. Miedziowi nadal są czerwoną latarnią ligi, a bielszczanie awansowali na 5. miejsce, kosztem Lecha Poznań.

Beniaminek z Bielska-Białej po słabym starcie w najwyższej klasie rozgrywkowej, ostatnio nie przestaje zaskakiwać in plus. Zespół Kasperczyka gra co prawda niezbyt pięknie, ale niezwykle konsekwentnie.

Bramkę na wagę trzech punktów dla Podbeskidzia, zdobył w 32. minucie Sebastian Ziajka, który skutecznie wykończył dośrodkowanie z lewej strony Sylwestra Patejuka. Zawodnicy Zagłębia częściej utrzymywali się przy piłce, ale niewiele z tej przewagi wynikało.

Zobacz zdjęcia prosto ze stadionu w Bielsku-Białej!

Po zmianie stron bliżej kolejnej bramki byli gospodarze, aniżeli goście z Lubina wyrównania. Centymetrów zabrakło Ziajce, który tym razem trafił jedynie w słupek.

Kilka minut przed końcem najlepszą sytuację w meczu stworzyli sobie Miedziowi, jednak strzał z podbicia Mouhamadou Traore obronił w dobrym stylu Richard Zajac. Doświadczony Słowak jest niepokonany od czterech spotkań.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Zagłębie Lubin 1:0 (1:0) - czytaj zapis relacji na żywo z meczu