Podsumowanie 2. kolejki Serie A (ZDJĘCIA)

Marcin Zając
W 2. kolejce Serie A sporo się działo. W niedzielnym hicie Roma ograła na wyjeździe 3:1 Inter. AC Milan zrehabilitował się za inauguracyjną porażkę z Sampdorią, pokonując na wyjeździe Bolognę 3:1. Hat-tricka w tym spotkaniu zdobył Giampaolo Pazzini.

Roma podejmowała Inter w kiepskich nastrojach po pierwszej kolejce. Podopieczni trenera Zdenka Zemana zaledwie zremisowali u siebie z Catanią 2:2. Inter w pierwszym swoim spotkaniu pokonał beniaminka z Pescary 3:0. W niedzielnym spotkaniu zdecydowanie przeważała Roma. Gracze z Rzymu pokazali w końcu jak się gra w piłkę. Bramki dla „Giallorossich” zdobyli Florenzi, Osvaldo i Marquinhos. Dla Pablo Osvaldo było to drugie trafienie w tym sezonie. Włoch obejrzał jednak w 90. minucie drugą żółtą kartkę i musiał zejść z boiska. Inter było jedynie stać na strzelnie bramki na 1:1, honorowego gola zdobył Antonio Cassano.

Sezon świetnie zaczęli gracze Juventusu Turyn. Gracze „Starej Damy” zdobyli w dwóch spotkaniach 6 bramek. W sobotę turyńczycy podejmowali na wyjeździe Udinese. Goście pewnie zdobyli trzy punkty wygrywając spotkanie 4:1. W 12. minucie bramkarz gospodarzy wyleciał z boiska za faul na Sebastianie Giovinco, niestety Wojciech Pawłowski (Udinese) nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych, przez co na placu gry zameldował się inny bramkarz Diego Fabbrini. Bramki dla Bianconeri zdobyli Vidal, Vucinić i Giovinco (dwie).

AC Milan podejmował Bolognę. Gracze z Mediolanu męczyli się z gospodarzami niemiłosiernie. Dopiero w 77. minucie Giampaolo Pazzini wyprowadził Milan na prowadzenie. Były zawodnik Interu został bohaterem spotkania zdobywając trzy bramki.

Kolejne zwycięstwa w sezonie odniosły drużyny Napoli, Sampdorii i Lazio. Dwie bramki w spotkaniu Lazio – Palermo zdobył Miro Klose, a gospodarze wygrali 3:0. Cudownego gola w tym spotkaniu zdobył Candreva.

Beniaminek z Torino w swoim drugim spotkaniu nie stracił bramki. Tym razem gracze z Turynu pokonali u siebie innego z beniaminków - Pescarę 3:0.

W każdym ze spotkań drugiej kolejki Serie A padły bramki. Tylko w mecz Cagliari – Atalanta był remis (1:1). Zawodnicy z włoskich boisk zdobyli w tej serii 34 bramki.