Podsumowanie 30. kolejki grupy wschodniej 2. ligi [WIDEO: BRAMKI, SKRÓTY]

Bartosz Michalak
Unia Tarnów przegrała u siebie z Puszczą Niepołomice
Unia Tarnów przegrała u siebie z Puszczą Niepołomice Michał Gąciarz/Polskapresse
4 tysiące kibiców, w tym prawie 1200 przyjezdnych, na derbowym pojedynku pomiędzy Siarką Tarnobrzeg, a Stalą Stalowa Wola! Arcyważne zwycięstwo Garbarni Kraków z Motorem Lublin, pogrom Świtu Nowy Dwór Mazowiecki w Płocku i trzecia wygrana z rzędu rzeszowskich "Pasów"! W 2. lidze wschodniej jak zwykle nie zabrakło emocji!

SOBOTA (18 maja):

Siarka Tarnobrzeg 1-2 Stal Stalowa Wola

Bramki: Marcin Truszkowski 66` - Damian Juda 50`, Wojciech Fabianowski 57`

SIARKA: Ćwiczak - Grunt, Ciesielski, Korona, Sulkowski - Stępień (67` Zalewski), Michalski (89` Tyburski), Piątkowski, Kowalski (59` Janiec) - Wolan (55` Cichos), Truszkowski

STAL: Wołoszyn - Bartkiewicz, Czarny, Bogacz, Kantor - Juda (82` Popielarz), Horajecki, Kachniarz, Łanucha, Getinger - Fabianowski (86` Mistrzyk)

Czerwona kartka: Łanucha 70` (Stal, za drugą żółtą)

Widzów: 4000 [w tym 1200 ze Stalowej Woli]

"Stalówka" na fali!

Druga z rzędu wygrana podopiecznych trenera Pawła Wtorka powoduje, że "Zielono-Czarni" są coraz bliżsi zapewnienia sobie spokojnego utrzymania w II lidze. Szczególnie jeśli z I ligi "do wschodniej" spadnie tylko Okocimski Brzesko.

Fakt ten powoduje, iż o utrzymanie w II lidze wschodniej będzie walczyło jedynie 3 drużyny. Losy elbląskiej Concordii oraz ostatniego w tabeli Świtu Nowy Dwór Mazowiecki wydają się być przesądzone. W bardzo nieciekawej sytuacji pozostają natomiast Siarka, Motor, rzeszowska Stal i Garbarnia Kraków. I to właśnie pomiędzy tymi ekipami powinien rozegrać się bój o pozostanie na drugoligowym szczeblu rozgrywkowym.

W pierwszej połowie derbów pomiędzy Siarką, a Stalą Stalowa Wola lepsze wrażenie robili gospodarze. 15-minutowa przerwa świetnie podziałała jednak na gości, którzy w drugiej części gry w 7 minut zdołali strzelić 2 gole, co ustawiło im mecz.

Gospodarze uzyskali bramkę kontaktową, a wobec gry w przewadze ich szanse na remis wydawały się spore, ale wobec charakteru, jaki pokazali "Hutnicy" w sobotnie popołudnie "Siarkowcy" byli bezradni.

Na spotkanie do Tarnobrzega specjalnym pociągiem wybrało się prawie 1200 kibiców "Stalówki"! Jest to nowy wyjazdowy rekord "Brygady Zielono-Czarnych"!

Garbarnia Kraków 2-1 Motor Lublin
na Stadionie Miejskim Hutnik Kraków

Bramki: Marcin Siedlarz 13`, Mateusz Broź 50` - Dawid Ptaszyński 66`

GARBARNIA: Robert Widawski - Arkadiusz Ryś, Gjentijan Haxhijaj, Marcin Pluta, Paweł Byrski - Tomasz Kalicki (77` Grzegorz Talaga), Piotr Wajda (83` Hassan Abdalla), Tomasz Metz, Marcin Siedlarz - Mateusz Broź , Łukasz Cichy (64` Ifeanyi Nwachukwu)

MOTOR: Mateusz Oszust - Damian Falisiewicz, Jakub Kosiarczyk (77` Kacper Horodeński), Piotr Karwan, Grzegorz Bronowicki, Vincent Kayizzi (46` Piotr Klepczarek ), Dawid Ptaszyński , Damian Kądzior (80` Kamil Wolski), Michał Ciarkowski, Ivan Jovanović, Artur Węska (46` Igor Migalewski)

Widzów: 400

Arcyważne zwycięstwo "Młodych Lwów"

Nowy szkoleniowiec Garbarni Kraków - Robert Orłowski odmienił grę "Brązowych". Mimo, że goście z Lublina zawiesili na "Suchych Stawach" bardzo wysoko poprzeczkę, lepsi okazali się gospodarze, którzy za sprawą swoich dwóch boiskowych przywódców: Marcina Siedlarza i Mateusza Brozia odprawili Motor z kwitkiem.

Przed meczem uczczono minutą ciszy pamięć niedawno zmarłych dwóch Postaci, wielce zasłużonych dla RKS Garbarnia: wieloletniego prezesa klubu - Stefana Dąsala oraz przedwojennego reprezentanta kraju w piłce ręcznej - Marka Bahra.

Cześć Ich Pamięci!

Unia Tarnów 0-1 Puszcza Niepołomice

Bramka: Marcin Biernat 85`

UNIA: Słomski - Witek, Furmański, Pawlak, Węgrzyn - Adamski (68` Sojda), Jamróg, Kostecki, Matras (89` Wilk) - Ślęzak, Fałowski (87` K. Wróbel)

PUSZCZA: Stępniowski - Szymonik, Biernat, Strózik, Zontek (46` Paul) - Cholewiak (46` Kałat), Popiela (70` Jurkowski), Rodin, Nowak, Tarasek - Moskwik (78` Lizak)

Widzów: 1000

Piękny sen Puszczy trwa

Mimo, że niepołomiczanie nie byli w Tarnowie w najwyższej formie, to zdołali oni wydrzeć "Jaskółkom" komplet punktów. Podopieczni trenera Dariusza Wójtowicza, który po zakończeniu meczu nie ukrywał swojej złości na mizerną dyspozycję własnych zawodników, są coraz bliżsi dokonania czegoś naprawdę wyjątkowego.

Należy podkreślić fakt, że Unia w potyczce z niepołomicką Puszczą wystąpiła w dość eksperymentalnym zestawieniu. Nie mogli zagrać podstawowi gracze z pola: Dominik Bednarczyk (kartki), Łukasz Kazik i Roger Radliński. Dodatkowo kontuzje wyeliminowały obu bramkarzy Tomasza Liberę i Dominika Pietucha, co spowodowało debiut 18-letniego Rafała Słomskiego, który jak dotąd terminował w zespole juniorów.

Wisła Płock 5-1 Świt Nowy Dwór Mazowiecki

Bramki: Marko Radić 45`, Tomasz Grudzień 56`, Marcin Krzywicki 68`, Filip Burkhardt 69`, Fabian Hiszpański 90` - Mateusz Zawiska 48`

WISŁA: Daniel Szczepankiewicz - Łukasz Nadolski, Bartłomiej Sielewski, Marko Radić, Arkadiusz Mysona - Krzysztof Janus (79` Fabian Hiszpański), Jacek Góralski (81` Damian Adamczyk), Filip Burkhardt, Tomasz Grudzień (70` Mirosław Kalista), Janusz Dziedzic - Łukasz Sekulski (63` Marcin Krzywicki)

ŚWIT: Michał Bigalski - Łukasz Sosnowski, Radosław Kamiński, Karol Drwęcki, Paweł Nowotka, Przemysław Szabat, Odong Obem (67` Bartosz Grzelak), George Enow, Karol Ziąbski, Mateusz Zawiska (75` Michał Drewnowski), Michał Strzałkowski (40` Michał Gajewski)

Czerwona kartka: Enow 59` (Świt, za drugą żółtą)

Widzów: 900

Strzelanina w drugiej połowie

Do przerwy wobec nieskuteczności płocczan padła tylko jedna bramka, którą podopieczni Marcina Kaczmarka zdołali strzelić dopiero na kilkadziesiąt sekund przed zejściem do szatni.

Po przerwie nieoczekiwanie do ataku ruszyli goście, co przez moment pozwoliło im marzyć o wywiezieniu z Płocka choćby jednego punktu. W porę skuteczność odzyskali jednak gospodarze, strzelając drużynie Świtu aż 4 bramki!

Concordia Elbląg 0-3 Pelikan Łowicz
na Stadionie Miejskim

Bramki: Mykoła Dremluk 3`, Rafał Kujawa 26`, Robert Łakomy 84`

CONCORDIA: Kopka - Zawierowski, Sambor, Sadowski, Uszalewski - Kiełtyka, Lepczak (65` R.Stępień), Florek (80` Lewandowski), A. Stępień - Szuprytowski, Korzeniowski (46` Bogdanowicz)

PELIKAN: Różalski - Maksymow, Brodecki, Dremluk, Ceglarz - Kosiorek (70` Wyszogrodzki), Łakomy, Zwoliński (59` Pomianowski), Adamczyk - Jackiewicz (82` Solecki), Kujawa

Widzów: 100

Pelikan nie odpuszcza walki o awans!

Łowiczanie byli zdecydowanie lepsi od gospodarzy, co pozwoliło im odnieść zdecydowane zwycięstwo. Podopieczni Grzegorza Wesołowskiego podnieśli się tym samym po dość niespodziewanych porażkach na własnym stadionie z Radomiakiem Radom i w Stalowej Woli, gdzie w środę okazali się gorsi od miejscowej Stali.

Walka o dwa miejsca dające awans na zaplecze Ekstraklasy pomiędzy Wisłą Płock, Puszczą Niepołomice i Pelikanem Łowicz zapowiada się więc niezwykle ciekawie.

Resovia 2-0 Pogoń Siedlce

Bramki: Tomasz Ciećko 2`, Konrad Domoń 34`

RESOVIA: Pietryka - Nikanowycz, Kozubek, Makowski, Słaby - Ogrodnik (87` Brągiel), Domoń, Tunkiewicz (75` Czapa), Świechowski (89. Buczek), Zaniewski (60` Jaroch) - Ciećko

POGOŃ: Kozaczyński - Augustyniak, Urbański, Nowak, Dzienis - Stromecki (46` Jędrzejczyk), Dołubizna, Wójcik, Starek (74` Kaszubowski) - Dziubuński, Lach (46` Ekwueme)

Widzów: 900

Zmęczona Resovia lepsza od wypoczętego Znicza

W ostatnią środę gracze z Pruszkowa mieli wolne, co stawiało ich w lepszej sytuacji przed meczem z Resovią, która jak większość teamów w II lidze wschodniej musi rozgrywać w środy zaległe spotkania z kolejek marcowo-kwietniowych.

W Rzeszowie górą okazali się jednak Ci bardziej zmęczeni. Już w drugiej minucie po wyrzucie z autu Robert Tunkiewicz zwiódł obrońcę, dośrodkował na długi słupek, gdzie akcję celną "główką" zamknął Tomasz Ciećko.

Na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy było już 2:0. Po raz kolejny Tunkiewicz bardzo precyzyjnie centrował z rzutu wolnego ustawionego w okolicach narożnika pola karnego, do piłki najwyżej wyskoczył Konrad Domoń i pięknym uderzeniem głową wpakował piłkę do siatki przy długim słupku.

Do końca meczu goście starali się zdobyć chociażby kontaktowe trafienie, lecz wynik nie uległ już zmianie i to gospodarze wygrali trzecie spotkanie z rzędu!

Wigry Suwałki 3-0 Wisła Puławy

Bramki: Povilas Lukšys 33`, Tomasz Tuttas 45`, Adam Pomian 83`

WIGRY: Salik - Karankiewicz, Wenger, Atanacković, Grudziński (74` Omilianowicz) - Baranowski (64` Pomian), Tarnowski, Widejko, Drągowski - Luksys (80` Sołowiej), Tuttas

WISŁA:** Penkowec - Orzędowski, Kursa, Jakubiec, Budzyński - Charzewski, Wiącek, Maksymiuk (80` Nowosielski), M. Nowak (65` Pożak) - Giza (65` Martuś), K. Nowak

Widzów: 500

Dzień konia graczy Wigier

Jeszcze przy stanie 0:0 świetną okazję zmarnował najlepszy napastnik Wisły - Konrad Nowak. To najwyraźniej zemściło się na ekipie z Puław, która do przerwy przegrywała już 0:2.

W drugiej połowie ponownie Nowak stanął przed szansą pokonania Salika, ale tym razem były piłkarz Jagiellonii Białystok trafił w słupek.

Kilka minut później było już po meczu. Paweł Omilianowicz odegrał do Adama Pomiana i ten z kilku metrów ustalił wynik spotkania.

NIEDZIELA (19 maja):

Radomiak Radom 1-1 Stal Rzeszów

Bramki: Leandro 3` - Daniel Koczon 51`

RADOMIAK: Budzyński - Cieciura, Ciach, Świdzikowski, Derbich - Odunka (82` Wnuk), Radecki (74` Wójcik), Pach, Figiel, Puton (88` Dubina) - Leandro

STAL: Wietecha - Lisańczuk, Duda, Nakrosius, Pawłowicz - Krzysztoń (46` Drożdżal), Margol, Persona (88` Jakubowski), Jędryas, Prokić - Koczon

Czerwona kartka: Leandro 66` (Radomiak, za drugą żółtą)

"Leo" nie zwalnia tempa

Napastnik Radomiaka Leandro zdobył swojego trzeciego gola w trzecim meczu z rzędu! Trafienie Brazylijczyka nie wystarczyło jednak do uzyskania wygranej gospodarzom. Po przerwie na 1:1 wyrównał Koczon, którego nie zdołał upilnować lewy obrońca "Zielonych", Łukasz Derbich.

Należy podkreślić, że w świetnej dyspozycji w niedzielne popołudnie był bramkarz rzeszowskiej Stali - Tomasz Wietecha, który kilkukrotnie ratował swój zespół przed utratą gola.

Znicz Pruszków 0-2 Olimpia Elbląg

Bramki: Anton Kołosow 17`, Kamil Kopycki 90`

ZNICZ: Paweł Pazdan - Marcin Bochenek, Igor Biedrzycki, Arkadiusz Jędrych, Kamil Tomas - Michał Chrabąszcz (79` Mariusz Zawodziński), Michał Kucharski, Maciej Machalski (73` Patryk Kubicki), Bartosz Niksiński (83` Maks Banaszewski), Michał Zapaśnik - Adrian Paluchowski (83` Artur Januszewski)

OLIMPIA: Rogaczow - Lewandowski, Ichim, Nadijewski, Ressel, Raduszko (80` Sedlewski), Kołosow, Skokowski (90` Wojtkiewicz), Pietrewicz, Molga (58` Kopycki), Graczyk

W 48. minucie Adrian Paluchowski (Znicz) nie wykorzystał rzutu karnego.

Widzów: 500

Mecz walki w Pruszkowie, pechowy dzień Paluchowskiego

W 17. minucie Kołosow najpierw wygrał pojedynek biegowy z Adrianem Paluchowskim, a później z narożnika pola karnego uderzył po długi rogu i w ten sposób zdobył pierwszego gola dla Olimpii.

Były napastnik Legii mógł zrewanżować się się za tamtą sytuację tuż po przerwie, ale z "jedenastki" trafił tylko w poprzeczkę.

Zamiast remisu na stadionie Zniczu kibice zobaczyli kolejną bramkę Olimpii. Już w doliczonym czasie gry elblążanie wyprowadzili kontrę, po której wychodzącego z bramki Pazdana w piękny sposób przelobował Kamil Kopycki.

Tabela II ligi grupy wschodniej!

Najlepsi strzelcy:

14 goli - Mateusz Broź (Garbarnia Kraków), Konrad Nowak (Wisła Puławy), Adrian Paluchowski (Znicz Pruszków)

11 goli - Łukasz Popiela (Unia Tarnów 9, Puszcza Niepołomice 2)

10 goli - Mateusz Cholewiak (Puszcza Niepołomice), Tomasz Tuttas (Wigry Suwałki)

Czytaj również: Podsumowanie ZALEGŁEJ 20. kolejki grupy wschodniej 2. ligi [WIDEO: BRAMKI, SKRÓTY]