Pogoń 04 Szczecin zadomawia się na dole tabeli

(sz)
Sebastian Wołosz
Pogoń 04 Szczecin jest w alarmującej sytuacji. W Netto Arenie przegrała z Clearexem Chorzów 4:6.

Przeprowadzka z obiektu przy ulicy Twardowskiego do Netto Areny pomogła Portowcom w walce o utrzymanie w poprzednim sezonie. Futsaliści Pogoni czasem narzekali na brak znajomości obiektu, punktów odniesienia, ale akurat wiosną potrafili punktować w największej hali sportowej w Szczecinie.

Tym razem magia miejsca nie zadziałała. Pierwsza połowa zakończyła się jeszcze remisem, a Pogoń potrafiła wyjść trzykrotnie na prowadzenie. Clearex Chorzów nie potrzebował jednak dużo czasu na dogonienie szczecinian, a w drugiej połowie postawił na swoim. Po dwa gole dla chorzowian zdobyli Sebastian Leszczak oraz Krzysztof Salisz. Ponadto bardzo dobrze bronił Rafał Krzyśka.

Przyjezdni umocnili się w czołówce ligi dzięki zwycięstwu 6:4, a Pogoń zadomawia się na dnie tabeli. Jej bilans to dwa zwycięstwa oraz trzy remisy.

Pogoń 04 Szczecin - Clearex Chorzów 4:6 (3:3)