Pogoń II Szczecin przerwała serię spotkań bez zwycięstwa, Świt znów przegrał

Sebastian Szczytkowski
Iker Guarrotxena
Iker Guarrotxena Andrzej Szkocki
III LIGA. Pogoń II Szczecin wreszcie cieszyła się ze zwycięstwa. Podopieczni Andrzeja Tychowskiego pokonali 3:1 Gwardię Koszalin.

Rezerwiści zdobyli pierwszy punkt w sezonie za remis z Bałtykiem Koszalin, a premierowy komplet „oczek” za zwycięstwo z jego lokalnym rywalem Gwardią. Pogoni II Szczecin wiedzie się dobrze w derbach. Nieźle zaprezentowała się również na inaugurację sezonu na tle Kotwicy Kołobrzeg.

Do drużyny Andrzeja Tychowskiego tym razem dołączyli Sebastian Rudol, Mariusz Malec, Dawid Błanik i Iker Guarrotxena, którzy trenują regularnie z pierwszym zespołem. Hiszpan zdobył debiutanckiego gola w Pogoni. Pozostałe bramki były dziełem Marcela Wędrychowskiego oraz Oskara Kalenika. Już po pierwszej połowie rezerwiści mieli wysoką przewagę 3:0 i stracili tylko jej cząstkę po przerwie.

- Od kilku kolejek graliśmy mecze o życie, ponieważ nasza sytuacja w tabeli jest bardzo niekorzystna. Dlatego cieszyliśmy się z punktów tak jakbyśmy zdobyli przynajmniej mistrzostwo Europy. Liczę, że po przełamaniu będzie nam łatwiej walczyć o kolejne zwycięstwa - mówi Tychowski.

Niemoc rezerwistów trwała 10 kolejek. Po sukcesie w Koszalinie zostali na ostatnim miejscu w tabeli, ale przynajmniej teoretycznie zbliżają się lepsze dla nich czasy. W końcówce rundy jesiennej Pogoń będzie rywalizować z innymi klubami zainteresowanymi walką o utrzymanie. W klubie jest zarazem trochę mniej problemów z kontuzjami, co pozwala Koście Runjaiciowi (szkoleniowiec pierwszego zespołu) pomóc trenerowi drugiej drużyny.

- W Koszalinie doświadczeni piłkarze wnieśli jakość. Mieliśmy swój plan na ten mecz i wykonaliśmy go - dodaje szkoleniowiec.

Gwardia Koszalin - Pogoń II Szczecin 1:3 (0:3)
Bramki: Drzewiecki (83-karny) - Wędrychowski (24), Guarrotxena (25), Kalenik (43).
Pogoń: Grobelny - Marczuk, Rudol, Malec, Kuzko, Wawrzynowicz, Kalenik (60 Graczyk), Błanik, Wędrychowski (72 Kitano), Słoma (66 Chouwer), Guarrotxena (84 Cybula).

Świt Skolwin kontynuuje pasmo bez gola strzelonego na wyjeździe. Przegrany 0:1 mecz z Sokołem Kleczew był takim piątym z rzędu, czyli impas podopiecznych Pawła Ozgi w ofensywie trwa już ponad siedem godzin. Gospodarze trafili do bramki Oskara Rechtziegela w 81. minucie. Nie popisał się Dominik Dziąbek. Krótko po wejściu z ławki rezerwowych na boisko młodzieżowiec wybił piłkę do przeciwnika, a następnie przegrał z nim pojedynek. Krótką akcję bramkową Sokoła zakończył Jakub Antosik.

Sokół Kleczew - Świt Skolwin 1:0 (0:0)
Bramka: Antosik (81).
Świt: Rechtziegel - Kosacki, Bil, Murawski (89 Kołat), Wyganowski (71 O. Szczepanik), Wojdak, Radaszkiewicz (61 Peda), Ładziak, Krawiec (80 Dziąbek), Emche, Nagórski.

Pozostałe wyniki 11. kolejki: Bałtyk Koszalin - Radunia Stężyca 2:5, Mieszko Gniezno - Kotwica Kołobrzeg 5:2, KKS 1925 Kalisz - Wierzyca Pelplin 6:3, Polonia Środa Wielkopolska - Chemik Bydgoszcz 2:0, Bałtyk Gdynia - Jarota Jarocin 5:0, KP Starogard Gdański - Wda Świecie (wtorek, 15), Lech II Poznań - Górnik Konin (7 listopada, 18).