Pogoń Siedlce pokonałą Pelikana

Dariusz Piekarczyk / Dziennik Łódzki
Pelikan przegrał z Pogonią
Pelikan przegrał z Pogonią Tomasz Imiński
Pogoń Siedlce lepsza od Pelikana Łowicz. Beniaminek II ligi wschodniej pokonał zespół trenera 3:2 (2:1).

Mecz rozpoczął się po myśli gości. Już w 4. minucie Paweł Gamla popisowo wykonał rzut wolny z około 20 metrów. Bramkarz Pogoni nie miał szans na skuteczną interwencję. To było kapitalne uderzenie. Przez następnych 20 minut łowiczanie przeważali. Pogoni wyszła jednak kontra. Marcin Paczkowski podał dokładnie piłkę Markowi Kaliszewskiemu. Ten znalazł się sam na sam z bramkarzem Pelikana i strzelił gola. Gospodarze złapali wiatr w żagle i jeszcze w pierwszej połowie zdobyli drugiego gola.

Początek drugiej połowy także dla Pogoni. Jednak w 74. minucie Olaf Okoński wygrał indywidualny pojedynek ze stoperem gospodarzy i z bliska zdobył wyrównującego gola. Mecz rozstrzygnął się w 84. minucie. Jeden z graczy miejscowych dośrodkował w pole karne. Z piłką minął się bramkarz Pelikana, a Robert Kwiatkowski strzelił celnie.

Pogoń Siedlce - Pelikan Łowicz 3:2 (2:1)

Gole: 0:1 - Michał Gamla (4), 1:1 - Marek Kaliszewski (34), 2:1 - Adam Czerkasz (39), 2:2 - Olaf Okoński (74), 3:2 - Robert Kwiatkowski (85)