Pogoń Siedlce pokonana. Motor z drugim zwycięstwem w tym roku [ZDJĘCIA]

Kamil Wojdat
Wojciech Szubartowski
Piłkarze Motoru Lublin udanie przywitali się z kibicami na Arenie Lublin. W pierwszym domowym meczu drugiej części sezonu podopieczni trenera Marka Saganowskiego pokonali u siebie Pogoń Siedlce 1:0.

Faworytami tego pojedynku przed jego rozpoczęciem byli żółto-biało-niebiescy, którzy tydzień temu w pierwszym spotkaniu wiosny wygrali na wyjeździe z Hutnikiem Kraków 2:1. Dzięki wygranej lublinianie z dorobkiem 33 punktów wskoczyli na 4. miejsce (strefa barażowa w walce o awans).

Siedlczanie natomiast po remisie z Olimpią Elbląg plasują się na 13. pozycji w tabeli (7 punktów nad strefą spadkową).

W spotkaniu 22. kolejki od początku sprawy w swoje ręce postanowili wziąć gospodarze. Już w 3. minucie niebezpiecznie w pole karne rywali piłkę wstrzelił Piotr Ceglarz, ale w tę nie trafił czysto Tomasz Swędrowski. Chwilę później „Swędro” dośrodkowywał na bliższy słupek z rzutu rożnego. Do futbolówki dopadł najlepszy strzelec jesieni – Michał Fidziukiewicz. Z linii bramkowej Pogoni piłkę wybili obrońcy.

Po kwadransie gry przed szansą z wolnego stanął Swędrowski, ale jego strzał obronił Dawid Smug. Z czasem budzić zaczęli się przyjezdni, a nieco rozprężenia wkradło się w szeregi miejscowych. Nieporozumienia Wojciecha Błyszko i Sebatsiana Madejskiego nie wykorzystali jednak goście. W 38. z wolnego próbował Wojciech Trochim, ale na bramkarza Motoru to było zbyt mało. Zespoły udały się do szatni przy remisie 0:0.

Po zmianie stron ponownie przypomniał o sobie Swędrowski, który centrostrzałem z prawego narożnika pola karnego nie dał szans Smugowi. Dla pomocnika lublinian było to drugie trafienie w tym sezonie. Po raz pierwszy trafił przed tygodniem w Krakowie. W 51. minucie Motor wygrywał przy ulicy Stadionowej 1:0.

Bliski podwyższenia zaraz po tym był Filip Wójcik, ale refleksem popisał się w tej sytuacji golkiper przyjezdnych. Dosłownie minutę później świetnej okazji nie wykorzystał Tomasz Kołbon. Gospodarze przeważali, ale wyrównać mogli siedlczanie. Po dośrodkowaniu i zamieszaniu w polu karnym Motoru, piłkę z linii bramkowej wybił Fidziukiewicz.

Wynik do końca już nie uległ zmianie, choć piłkę meczową w ostatniej minucie meczu miał Miłosz Przybecki, który przeprowadził ładną akcję indywidualną prawą stroną boiska. Po położeniu na murawę obrońcy lublinian, uderzył lewą nogą, ale piłka poszybowała nad spojeniem bramki gospodarzy.

Motor wygrał drugi mecz rundy wiosennej. Żółto-biało-niebiescy z dorobkiem 36 punktów zajmują 4. miejsce w rozgrywkach. Za tydzień, w kolejnym meczu domowym, podopieczni trenera Marka Saganowskiego podejmą Olimpię Elbląg. To spotkanie w sobotę o godzinie 16:00

Motor Lublin – Pogoń Siedlce 1:0 (0:0)

Bramka: Swędrowski 51

Motor: Madejski – Wójcik, Błyszko, Najemski, Rozmus, Świeciński, Swędrowski, Rak (46 Sędzikowski), Ryczkowski (46 Kołbon), Ceglarz (72 Kosecki), Fidziukiewicz (79 Firlej). Trener: Marek Saganowski

Pogoń: Smug – Kołoczek, Majewski, Wichtowski, Preuss (64 Wicenciak), Fiedosiewicz (82 Miś), Trochim (71 Marcinho), Włodyka (64 Przybecki), Sinior (82 Miguel), Demianiuk, Górski. Trener: Damian Guzek

Żółta kartka: Błyszko – Przybecki

Sędziował: Mariusz Myszka (Stalowa Wola). Widzów 2432