Pogoń Szczecin

3

Arka Gdynia

3

• O ile w pierwszej połowie można było narzekać na tempo meczu, to druga część gry przyniosła całe mnóstwo emocji! Arka była blisko przełamania fatalnej passy - goście dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, gdy na listę strzelców wpisywali się Maciej Jankowski i Adam Deja. Pogoń nie zamierzała jednak odpuszczać. Do bramki trafiali Radosław Majewski oraz Soufian Benyamina, a niewiele brakowało, aby "Portowcy" zdobyli komplet punktów - świetne sytuacje mieli David Stec i Benyamina, ale pierwszy minimalnie się pomylił, a drugiego powstrzymał Steinbors. Ostatecznie skończyło się podziałem punktów, który nie zadowala chyba nikogo - gospodarze wciąż nie są pewni gry w grupie mistrzowskiej, goście nie oddalili się zbytnio od strefy spadkowej. Na dziś to już wszystko, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu! Pogoń remisuje ostatecznie z Arką 3:3!

• Omal nie skończyło się to wszystko golem dla Pogoni! Dośrodkował z prawej strony Stec, Benyamina mógł zostać bohaterem, ale świetnie obronił jego uderzenie Steinbors!

• Fatalny strzał Matyni z dystansu. Wygląda na to, że mogła być to ostatnia okazja w tym meczu.

• Atakuje Pogoń. Stec chciał wycofać piłkę z prawej strony do Kowalczyka. Obrońca Arki wybił futbolówkę na rzut rożny.

• Cztery minuty doliczył do tego meczu arbiter. Pozostały jeszcze dwie.

• Uderzenie Majewskiego z rzutu wolnego nie było dobre - piłka przeleciała nad poprzeczką.

• Arka będzie kończyć mecz w dziesiątkę, bo z boiska za drugą żółtą kartkę wyleciał Christian Maghoma! Stoper gości faulował Benyaminę!

• Schodzi z boiska Nabil Aankour. Za niego Adam Danch.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z woleja próbował strzelać Adam Deja. Nie zrobił tego zbyt dobrze.

• Niewiele brakowało, aby Pogoń prowadziła w Szczecinie 4:3! Świetną indywidualną akcję przeprowadził David Stec, uderzył sprzed pola karnego, a piłka przeszła centymetry nad poprzeczką!

• Kolejny zwrot akcji w Szczecinie, mamy remis! Z prawej strony dośrodkował Jakub Bartkowski, pojedynek główkowy z obrońcą wygrał Soufian Benyamina i wyrównał stan mecz!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA POGONI! SOUFIAN BENYAMINA!

• Uderzenie Vejinovicia z rzutu wolnego - piłka przeleciała nad poprzeczką.

• Tomas Podstawski faulem powstrzymał Vejinovicia. Pomocnik Pogoni ukarany żółtą kartką.

• Nieudany strzał z dystansu Majewskiego. Od bramki zacznie Steinbors.

• Ostatnia zmiana w zespole Pogoni. Opuścił boisko Iker Guarrotxena, zastąpił go Sebastian Kowalczyk.

• Guarrotxena zagrał niezłą piłkę w pole karne do Steca. Ten się jednak zawahał i w efekcie został zablokowany. Tylko aut dla gospodarzy.

• Naciska teraz Pogoń. Goście radzą sobie jednak z kolejnymi dośrodkowaniami.

• Mnóstwo dzieje się w ostatnich minutach w Szczecinie! Goran Cvijanović dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego, a Adam Deja zgubił krycie w polu karnym i głową wpakował piłkę do siatki.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA ARKI! ADAM DEJA!

• Groźnie pod bramką Pogoni! Goran Cvijanović dobrze zagrał na lewą stronę do Aankoura, w ostatniej chwili powstrzymał go Matynia!

• Drygas uderzył sprzed pola karnego, ale został zablokowany. Gospodarze domagali się odgwizdania rzutu karnego za rzekome zagranie ręką.

• Nerwy poniosły Nabila Aankoura. Kolejny piłkarz Arki z żółtą kartką.

• Fenomenalna kontra Pogoni, gospodarze wracają do gry! Wyprowadził piłkę Zvonimir Kozulj, podał do Ikera Guarrotxeny, a ten zagrał fenomenalne podanie na lewą stronę do Radosława Majewskiego, który wykorzystał sytuację sam na sam ze Steinborsem!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA POGONI! RADOSŁAW MAJEWSKI!

• Opuszcza boisko Michał Janota. Za niego Goran Cvijanović.

• Vejinović zagrał do Janoty, który został zablokowany w polu karnym. Będzie jeszcze korner dla gości.

• Jankowski zagrał do Aankoura, ale ten źle przyjął sobie piłkę i złapał ją Załuska. Poza tym Marokańczyk znajdował się na spalonym.

• Długo przy piłce utrzymywała się teraz Pogoń. Uderzenie Majewskiego zostało zablokowane, będzie korner dla "Portowców".

• Składna akcja Pogoni, sporo miejsca na lewej stronie miał Matynia. Uderzył jednak po prostu fatalnie.

• Christian Maghoma ostro faulował Benyaminę. Stoper Arki z żółtą kartką.

• Starają się odpowiedzieć gospodarze. Guarrotxena nie zdołał dojść do piłki, ale Pogoń będzie miała rzut rożny.

• Z boiska schodzi także Jarosław Fojut. Za niego David Stec.

• Reaguje na boiskowe wydarzenia Kosta Runjaic. Schodzi Michał Żyro, za niego Soufian Benyamina.

• Naciska Arka. Jankowski chciał zagrać do Kolewa, lecz Fojut wybił piłkę na rzut rożny.

• Nieco przypadkowa była ta akcja, ale Arka wychodzi w Szczecinie na prowadzenie! Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska piłka odbiła się od Tomasa Podstawskiego, a Maciej Jankowski doskoczył do niej przed polem karnym i strzałem pod poprzeczkę pokonał Załuskę!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA ARKI! MACIEJ JANKOWSKI!

• Drygas nie zrozumiał się teraz z Kozuljem. W efekcie po zagraniu kapitana Pogoni piłka wylądowała w rękach Steinborsa.

• Niezłe dośrodkowanie Damiana Zbozienia z prawej strony boiska. Bartkowski uprzedził jednak Jankowskiego.

• Złe uderzenie Kolewa z dystansu. Piłka przeleciała daleko obok bramki Pogoni.

• Niepewna interwencja Załuski. Będzie rzut rożny dla Arki.

• Teraz zaatakowała Pogoń - po dośrodkowaniu Bartkowskiego bardzo blisko świetnej sytuacji był Drygas. Kapitan Pogoni nie zdążył jednak do piłki po kąśliwej wrzutce.

• Groźnie pod bramką Pogoni. Janota świetnie zagrał do Aankoura, ale podanie tego drugiego w kierunku Koleva przeciął Fojut.

• Od środka wznowiła mecz Pogoń. W przerwie nie mieliśmy żadnych zmian w obu zespołach.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają na murawę. Zaraz początek drugiej połowy.

• Niewiele dzieje się na razie w Szczecinie. Zarówno Pogoń, jak i Arka zagroziły bramce rywali w zasadzie tylko raz. Na plus można na pewno zaliczyć skuteczność, bo obie sytuacje zakończyły się bramkami - najpierw prowadzenie gospodarzom dał Michał Żyro, później wyrównał Marko Vejinović. Dla obu były to debiutanckie trafienia w barwach obecnych drużyn. Remis 1:1 na pewno nie zadowala jednak obu zespołów - pozostaje nam liczyć na dużo ciekawszą drugą połowę. Wracamy za niespełna kwadrans.

• Koniec pierwszej połowy!

• Minutę dłużej potrwa pierwsza część meczu.

• Długa piłka w pole karne w kierunku Guarrotxeny - Hiszpan próbował strzelać z pierwszej piłki, ale zupełnie mu to nie wyszło.

• Michał Janota ostro potraktował Guarrotxenę. Zobaczył przez to żółtą kartkę.

• Pierwsza składna akcja Arki także przyniosła gola! Tadeusz Socha minął na lewej stronie Ikera Guarrotxenę, miał mnóstwo miejsca żeby dokładnie dośrodkować, a jego podanie wykończył Marko Vejinović, precyzyjnym strzałem umieszczając futbolówkę tuż przy słupku.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA ARKI! MARKO VEJINOVIĆ!

• Po dośrodkowaniu w pole karne o piłkę powalczyć próbował Kolew, lecz uprzedził go Matynia, zgrywając głową do Załuski.

• Załuska dobrze interweniował przed polem karnym. Bramkarz Pogoni głową wybił piłkę na aut.

• Deja stracił piłkę na rzecz Żyry, po wymianie dwóch podań akcję skończył Majewski, ale piłka po jego strzale z dystansu przeszła daleko obok słupka.

• Dobre podanie do Macieja Jankowskiego omal nie przyniosło gola - Załuska wyszedł z bramki, nie zdołał dojść do piłki, ale Jankowski niedokładnie podawał w kierunku Kolewa.

• Marciniak jest już poza boiskiem. Za niego Tadeusz Socha.

• Kontuzji doznał Adam Marciniak. Kapitan Arki będzie musiał opuścić boisko.

• Matynia zagrał prostopadłą piłkę do Żyry, ale tym razem strzelec pierwszego gola nie zdołał dojść do futbolówki.

• Nabil Aankour przegrał pojedynek przy linii bocznej z Jakubem Bartkowskim. Od piątego metra wznowi grę Załuska.

• Pierwsza sytuacja bramkowa przyniosła od razu trafienie dla gospodarzy! Majewski krótko rozegrał rzut rożny z Hubertem Matynią, obrońca Pogoni dośrodkował w pole karne, a tam pojedynek główkowy wygrał Michał Żyro i z bliska umieścił piłkę w siatce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA POGONI! MICHAŁ ŻYRO!

• Szybka akcja gospodarzy lewą stroną. Żyro zagrał do Matyni, a ten wywalczył rzut rożny.

• Vejinović dośrodkował w pole karne, Marciniak uderzył głową z ostrego kąta, lecz był to strzał bardzo niecelny.

• Sporo miejsca na lewej stronie miał Adam Marciniak. Dośrodkował w pole karne, a Jarosław Fojut wybił piłkę na rzut rożny.

• Długi przerzut na prawą stronę do Guarrotxeny - Hiszpan znakomicie przyjął sobie piłkę i dośrodkował w pole karne, ale najpierw w piłkę nie trafił Majewski, a potem nieczysto uderzył Drygas.

• Kilka dośrodkowań w pole karne Pogoni nie przyniosło skutku. Na razie czujni są obrońcy gospodarzy.

• Majewski ładnie przerzucił piłkę na prawą stronę do Huberta Matyni, ten podał do będącego w polu karnym Michała Żyry, który źle przyjął sobie futbolówkę. Od bramki zacznie Steinbors.

• Vejinović zagrał na lewą stronę do Macieja Jankowskiego, ale ten nie zdołał opanować piłki.

• Mariusz Malec dobrze powstrzymał Nabila Aankoura. Arka zacznie grę od autu.

• Sporo strat notują na razie zawodnicy Pogoni. Po pierwszych minutach nie wygląda na to, anu gospodarze zapewnili sobie grę w grupie mistrzowskiej. Trzeba jednak pamiętać, że to dopiero początek meczu.

• Drygas podał do Radosława Majewskiego, który przewrócił się przed polem karnym. Nie dopatrzył się tam jednak faulu arbiter.

• Spore problemy miał teraz Pavels Steinbors po podaniu od jednego z obrońców. Bramkarz Arki musiał wybijać piłkę na aut.

• Marko Vejinović minął Drygasa i zagrał prostopadłą piłkę w kierunku Aleksandara Koleva, lecz napastnik Arki nie zdołał dojść do futbolówki.

• Po dośrodkowaniu Ikera Guarrotxeny z lewej strony boiska mogło być groźnie - niewiele brakowało, aby Drygas zdołał oddać strzał głową.

• Zvonimir Kozulj zagrał na prawą stronę do Jakuba Bartkowskiego, ten dośrodkował w pole karne, ale nie było w szesnastce żadnego z jego partnerów.

• Akcja Pogoni lewą stroną. Gospodarze zostali jednak powstrzymani - nie mieli zbyt wiele miejsca, bo doskoczyło do nich kilku rywali.

• W pierwszych minutach dzieje się jeszcze stosunkowo niewiele. Pogoń rozgrywa piłkę na własnej połowie.

• Od środka zaczyna grająca na żółto Arka. Pogoń w granatowych strojach.

• Zaczynamy!

• Losowanie i przywitanie kapitanów już za nami. Stronę wybrał Kamil Drygas, więc Arka zacznie mecz od środka.

• Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Jarosław Przybył. Właśnie wyprowadza piłkarzy obu drużyn na boisko.

• Arka to zresztą zespół, który Pogoni wyjątkowo leży. "Portowcy" wygrali aż osiem ostatnich oficjalnych meczów z drużyną z Gdyni.

• Jesienią w Gdyni mieliśmy sporo goli i emocji. Pogoń wygrała 3:2, a dwa gole zdobył wówczas Adam Buksa. Dzisiaj napastnik szczecinian pauzuje za nadmiar żółtych kartek, a Spas Delew, który także trafił w tamtym meczu, jest na ławce rezerwowych. Po stronie Arki trafiali Luka Zarandia (także dziś nieobecny) oraz Michał Janota.

• Dla obu drużyn dzisiejszy mecz jest niezwykle ważny. Pogoń celuje w czołową ósemkę i jeżeli dzisiaj wygra, to zapewni sobie miejsce w grupie mistrzowskiej w tym sezonie. Arka myśli przede wszystkim o utrzymaniu - gdynianie nie wygrali żadnego z ostatnich dwunastu meczów, są tuż nad strefą spadkową, a za słabe wyniki posadą zapłacił Zbigniew Smółka.

• Rezerwowi Arki: Kacper Krzepisz, Tadeusz Socha, Adam Danch, Luka Marić, Goran Cvijanović, Maksymilian Banaszewski, Rafał Siemaszko

• Po prawej stronie możecie już zobaczyć wyjściowe składy obu zespołów. W zestawieniu Pogoni jest sporo zmian - po pauzie za nadmiar żółtych kartek do składu wracają Kamil Drygas i Zvonimir Kozulj, od pierwszej minut zagrają także Jakub Bartkowski, Hubert Matynia oraz Michał Żyro. W Arce doszło przede wszystkim do zmiany trenera - gości poprowadzi Grzegorz Witt. W samej jedenastce wielu roszad nie ma, z osób które nie grały od pierwszej minuty w derbach Trójmiasta zagra tylko Adam Deja.

• Rezerwowi Pogoni: Jakub Bursztyn, Sebastian Kowalczyk, David Stec, Jin Izumisawa, Spas Delew, Soufian Benyamina, Santeri Hostikka

• Czas na przedostatni mecz 29. kolejki LOTTO Ekstraklasy! W Szczecinie Pogoń zmierzy się z Arką Gdynia. Początek tego spotkania już o godzinie 15:30 - na relację na żywo zaprasza Maciej Pietrasik.

DW

Pogoń Szczecin - Arka Gdynia ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Polska Press

Pogoń Szczecin - Arka Gdynia ONLINE. W przedostatniej kolejce sezonu zasadniczego Lotto Ekstraklasy Pogoń Szczecin spróbuje zagwarantować sobie miejsce w pierwszej ósemce. Przed podopiecznymi Kosty Runjaicia starcie z najsłabszym zespołem rundy wiosennej - Arką Gdynia. Czy po zwolnieniu Zbigniewa Smółki na zespół gości zadziała efekt nowej miotły? Transmisja w Canal+ Sport od godz. 15:10. Relacja LIVE w GOL24.PL!

Pogoń Szczecin - Arka Gdynia ONLINE

Biorąc pod uwagę poprzednie mecze Portowców z Arką oraz aktualną sytuację obu drużyn, naprawdę trudno spodziewać się innego scenariusza, niż zwycięstwo gospodarzy. W ciągu ostatnich ośmiu bezpośrednich starć między tymi zespołami, za każdym razem wygrywała Pogoń.
Na korzyść gdynian nie przemawia także ich dyspozycja - dwa punkty w rundzie wiosennej to zdecydowanie za słaby wynik, by kibice mogli liczyć w Szczecinie na zwycięstwo. Przez ciągłe porażki i problemy ze sztabem szkoleniowym, gdynianie spadli na 14. miejsce w tabeli, zblizając się do strefy spadkowej na niebezpiecznie krótki dystans.

Szczecinianie są nastawieni bojowo do spotkania z Arką. W ostatniej kolejce przegrali na wyjeździe z Lechem Poznań 2:3 i znacznie skomplikowali sobie sytuację w kontekście pozostania w pierwszej ósemce tabeli. - Mamy zadanie do wykonania. Wszyscy. Jeżeli któryś z zawodników tego nie zrobi, mecz szybko skończy się źle dla całego zespołu - przestrzega Kosta Runjaić. - Mam dużo szacunku do Arki Gdynia. Także ona gra o wysoką stawkę, czyli o utrzymanie, ale jestem dobrej myśli. Znam swoją drużynę i wiem, że potrafi przekuć presję w pozytywną energię na boisku. Potrzebujemy właśnie odpowiedniego nastawienia, a ponadto zawodników, którzy dadzą jakość. - dodał.

Do jedenastki Pogoni powinien wrócić Kamil Drygas i Zvonimir Kozulj. Obaj przez cały sezon byli najmocniejszymi punktami środka pola szczecinian. Na środku obrony może pojawić się Sebastian Walukiewicz, który przez ostatnie tygodnie leczył uraz. Po stronie Arki zabraknie natomiast Michała Nalepy, który w Derbach Trójmiasta obejrzał czwartą żółtą kartkę. Oznacza to, że zawodnik pauzuje przez jedną kolejkę. W kadrze nadal nie ma Luki Zarandii. Skrzydłowy leczy kontuzję.

Ekstraklasa: Kto wygra mecz Pogoń Szczecin - Arka Gdynia?

Pogoń Szczecin - Arka Gdynia TRANSMISJA

Transmisja meczu Pogoń Szczecin - Arka Gdynia dostępna będzie w tv na kanale Canal+ Sport oraz online w Internecie na stronie ncplusgo.pl. Początek w niedzielę, 7 kwietnia o godzinie 15:30