Pogoń Szczecin 5 - 0 Bruk-Bet Termalica Nieciecza

5

Bruk-Bet Termalica Nieciecza

0

• Za uwagę dziękuje Kevin Słomka.

• Tylko w pierwszej połowie jeszcze to "jakoś" wyglądało dla gości. Na drugą połowę wydaje się, że piłkarze z Niecieczy nie wyszli z szatni. W drużynie Portowców świetną zmianę dał Ricardo Nunes, który zdobył bramkę i zanotował asystę. Świetny mecz dwójki pomocników, Matras - Murawski. Warto również wyróżnić Spasa Deleva, który zagrał naprawdę dobry mecz.

• Pogoń zdeklasowała dziś Bruk-Bet Termalikę. Podopieczni Czesława Michniewicza byli dziś tylko tłem dla piłkarzy Pogoni, którzy zaaplikowali rywalom aż 5 bramek, nie tracąc żadnej! Trzeba przyznać, że niezły sposób na pierwszą wygraną w sezonie.

• Koniec meczu! Pogoń dziś na "piątkę"! 5:0!

• Dośrodkowanie wybite przez Trelę, ale piłkę świetnie przejął Murawski, który pięknie uderzył z woleja i podwyższył wynik!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!! 5:0!! NOKAUT!! Rafał MURAWSKI PO RAZ DRUGI!!

• Jeszcze rzut rożny dla Portowców.

• Strata przy polu karnym, piłka powędrowała do Gutkovskisa, który stanął oko w oko z Kudłą i przegrał ten pojedynek. Choć nawet gdyby wygrał to na nic by się nie zdało, bo był na spalonym.

• Murawski posłał długą piłkę do wybiegającego Zwolińskiego, ale pierwszy przy futbolówce zameldował się Trela.

• Jeszcze jedna zmiana w Pogoni, Adam Gyurcso zmieniony przez Roberta Obsta.

• Dośrodkowanie Misaka, był tam Osyra, ale Czerwiński świetnie wybija na korner.

• SŁUPEK!! Dobre uderzenie Misaka, ale piłka zatrzymała się na słupku! Kudła tylko się uśmiechnął.

• Będzie okazja dla gości, rzut wolny, około 30 metrów od bramki.

• Czesław Michniewicz nie będzie miło wspominał swego powrotu do Szczecina. Przed meczem pisałem, że Bruk-Bet Termalica jest jedyną drużyną z Ekstraklasy, z którą Pogoń nie wygrała u siebie. Za niewiele ponad 10 minut nie będzie już najprawdopodobniej takiej drużyny.

• Łukasz Zwoliński melduje się na murawie, zmieniając Seiya Kitano.

• Dwójkowa akcja Drygasa i Nunesa. Świetna klepka doprowadziła do rajdu tego drugiego, po czym Nunes świetnie zagrał do wchodzącego Drygasa, który z pierwszej piłki uderzył obok zasłoniętego golkipera Termaliki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! 4:0!! DEKLASACJA! KAMIL DRYGAS!!

• "Wrzutka" Nunesa, której nikt nie zamknął, ale Trela był tak zdezorientowany, że nie zdołał jej wyłapać! Pogoń dobija Słonie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!! RICARDO NUNES I 3:0!!

• Teraz próbował Kitano, ale nad bramką! Dobra próba Japończyka, a przede wszystkim świetny balans ciała wcześniej, którym zupełnie wymanewrował Osyrę!

• Matras! Świetna wrzutka na głowę Matrasa, ten główkuje, ale broni Trela!

• Wrzutka Nunesa, ale pewnie łapie Trela.

• Piękny wślizg Deleva, którym zatrzymał atak gości. Kolejna udana akcja Bułgara.

• Nunes świetnie nabił Gutkovskisa i zażegnał zagrożenie.

• Żółta kartka dla Patryka Fryca, który spóźnionym wślizgiem powalił na ziemię Gyurcso.

• Dawid Nowak zmienia Samuela Stefanika.

• Piłka po rykoszecie poza boiskiem. Rzut rożny dla Słoni.

• Misak faulowany przez Murawskiego, będzie okazja do strzału lub wrzutki.

• Próbują Słonie, ale dobra, szczelna defensywa Pogoni nie pozwala im na zbyt wiele.

• W pierwszej połowie Gutkovskis ostro potraktował Fojuta. Teraz obrońca Pogoni odpłacił Łotyszowi.

• Żółta kartka dla Jovanovicia. Lekko sfrustrowany zawodnik Termaliki.

• Pleva fauluje Deleva. Dobry mecz Bułgara.

• Świetnie Kitano zagrał do Deleva, ten świetnie zagrał do środka do wbiegającego Murawskiego, a kapitan Portowców nie miał już kłopotów ze skierowaniem piłki do siatki! Cóż za otwarcie tej drugiej połowy!

• GOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! RAFAŁ MURAWSKI!! ALEŻ POCZĄTEK!!

• Piłkarze już gotowi, arbiter gwiżdże i zaczynamy drugą odsłonę tego meczu!

• Od początku roszada w ekipie gospodarzy, Mateusz Lewandowski nie wybiegł już na murawę, a zastąpił go Ricardo Nunes.

• Statystyki po pierwszej połowie.

• Pogoń zdecydowanie przeważa w tym meczu i zasłużenie prowadzi. Jedyną bramkę zdobył Mateusz Matras. Goście mieli wprawdzie dobrą okazję do wyrównania, ale Gutkovskis przestrzelił w sytuacji sam na sam. Ogółem mecz nie powala, tempo jest co najmniej średnie, a akcji podbramkowych w zasadzie niewiele. Miejmy nadzieję, że ulegnie to zmianie po przerwie.

• Koniec pierwszej połowy meczu, Pogoń po bramce Mateusza Matrasa prowadzi 1:0!

• Interwencja Fojuta, Gutkovskis "wjechał" mu łokciem w żebra, przez co ucierpiał zawodnik Pogoni.

• KUDŁA! Świetnie broni uderzenie Gutkovskisa! Warto też pochwalić ładną wrzutkę Misaka.

• Żółta kartka dla Lewandowskiego, który sfaulował szarżującego Kupczaka.

• Ładne dośrodkowanie Misaka, główkował Kupczak ale obok! Była dobra okazja, ale zawodnik Termaliki uderza obok bramki!

• Putivtsev nie da rady kontynuować gry. Zmienia go Pavol Stano.

• Strzał Drygasa z którego przypadkowo mogło wyjść...podanie. Ale Trela czujny i szybciutko wyłapał piłkę.

• Putivtsev jednak powinien dać radę. Zameldował się już na murawie.

• BLISKO!! Kolejna ładna wrzutka Deleva, piłkę szczupakiem wybija Putivtsev i o mało co...nie strzelił samobója! Trela tylko spoglądał na piłkę, a ta świsnęła po bocznej siatce! Defensor Słoni ucierpiał jednak przy tej interwencji, chyba będzie konieczna zmiana.

• Teraz z kolei kiksuje Osyra, kolejny korner Portowców.

• Ciekawa wrzutka Deleva w kierunku Kitano, Babiarz jednak źle wybija piłkę i rzut rożny ma Pogoń.

• GUTKOVSKIS!! Babiarz świetnie zagrał na wolne pole do Gutkovskisa, ten był sam na sam z Kudłą, ale posłał piłkę obok bramki!! Fantastyczna szansa dla Termaliki!

• Taka mała ciekawostka :)

• Zarysowała się dość wyraźna przewaga Portowców. Widać to w swobodzie gry, czy posiadaniu piłki.

• Aj, ładna akcja Słoni! Misak dobrze zagrał do Plevy, ten wrzucił w pole karne do Gutkovskisa, ale Łotysz niecelnie główkuje.

• Świetne dośrodkowanie Gyurcso, w polu karnym Matras uciekł spod opieki Osyry, wyskoczył najwyżej i skierował piłkę do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!! MATEUSZ MATRAS I POGOŃ PROWADZI!!

• Misak fauluje Kitano, ładnie zastawił piłkę młody Japończyk. Rzut wolny dla gospodarzy.

• Niewiele na razie dzieje się na murawie. Teraz jedna z ciekawszych sytuacji - Delev opuszcza plac gry przez...spodenki.

• Ostre dośrodkowanie w pole karne gości, Drygas skakał do główki przeszkadzając Treli w złapaniu piłki. Rzut wolny dla Termaliki.

• Centrostrzał Misaka, pewnie łapie Kudła.

• Aktywny początek Kitano. 19-latek dobrze przeszkadza rywalom w wyprowadzaniu piłki, samemu próbując pomóc w rozegraniu.

• Misak chciał efektownie ograć dwóch rywali, ale stracił piłkę a rzecz Drygasa.

• Świetna szansa dla Drygasa! Wrzutka Gyurcso, Drygas stał zupełnie niepilnowany i mógł przymierzyć gdzie tylko chciał, ale główkuje wysoko nad bramką!

• Świetny przerzut Fojuta na prawo do Gyurcso, ale ten miał problemy z opanowaniem piłki. Finalnie jednak Portowcy z rzutem rożnym.

• Atak pozycyjny gospodarzy, ale Lewandowski niedokładnie do Deleva i od bramki wznowi Trela.

• Stefanik posłał ładną, długą piłkę do Babiarza, ale dobrze interweniował Fojut i kapitan Termaliki stracił futbolówkę.

• Daleki wyrzut z autu w pole karne Pogoni, piłkę piąstkuje Kudła, a chwilę później nakładka Jovanovicia - rzut wolny dla Portowców.

• Warto jeszcze odnotować, że w związku ze zwycięstwem Górnika Łęczna z Legią, Pogoń spadła obecnie na ostatnie miejsce w tabeli.

• Wrzutka Deleva, ale na pamięć - do nikogo. Od autu Termalica.

• Pierwszy gwizdek Bartosza Frankowskiego, startujemy!

• Najpierw hymn Pogoni, teraz Mazurek Dąbrowskiego na Stadionie Floriana Krygiera.

• Piłkarze wychodzą na murawę - w szalikach Polski, ku uczczeniu święta Wojska Polskiego.

• Ciekawostka - Termalica jest jedynym zespołem z Ekstraklasy, z którym Pogoń nie wygrała jeszcze u siebie.

• Co ciekawe, Łukasz Zwoliński, który w ostatnim meczu Pucharu Polski zdobył dwie bramki, zacznie dzisiejszy mecz na ławce rezerwowych. W jego miejsce w ataku zajmie zaledwie 19-letni Seiya Kitano.

• W poprzednim sezonie w meczach Pogoni z Termaliką dwukrotnie padł remis 1:1. Czy któraś z drużyn zdoła tym razem przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę?

• Czesław Michniewicz powraca dziś do Szczecina - jak ten powrót będzie wspominał?

• W poprzedniej kolejce Pogoń zremisowała w Lubinie z Zagłębiem 1:1, natomiast podopieczni Czesława Michniewicza pokonali Górnik Łęczna 2:1.

• Zgoła odmienne nastroje panują po pierwszych czterech meczach w obu obozach. Portowcy z dorobkiem zaledwie 2 punktów okupują przedostatnią lokatę. Termalica natomiast po trzech zwycięstwach i jednej porażce z dorobkiem 9 "oczek" znajduje się na 5. lokacie.

• Dobry wieczór! Witam i zapraszam serdecznie na relację live z meczu 5. kolejki LOTTO Ekstraklasy - Pogoń Szczecin podejmie dziś na własnym obiekcie Bruk-Bet Termalikę!