Pogoń Szczecin: drugi sparing, pierwsza porażka w Opalenicy

Jakub Lisowski
Luka Zahović opuścił boisko z urazem
Luka Zahović opuścił boisko z urazem Sebastian Wołosz
Piłka nożna. Pogoń Szczecin do nowego sezonu szykuje się na obozie w Opalenicy. We wtorek rozegrała drugi letni sparing.

Na początek zgrupowania Portowcy zagrali z Zagłębiem Lubin i pewnie wygrali 3:0. Gola nie zdobył, ale zagrał m.in. Adrian Benedyczak, dla którego był to prawdopodobnie ostatni mecz w barwach Pogoni. W weekend pożegnał się z kolegami i trenerami i wyleciał do Włoch. Parma pochwaliła się już nawet zakontraktowaniem zawodnika, za to szczeciński klub jeszcze we wtorek milczał.

Bez Benedyczaka przystąpili więc do meczu z MFK Ruzomberok Portowcy i trener Kosta Runjaic zdecydował się w ataku wystawić Michała Kucharczyka. Najlepszy wiosną piłkarz Pogoni często zmieniał pozycje w I połowie, ale też niewiele to pomogło drużynie. Pogoń niby miała optyczną przewagę, ale nie tworzyła bramkowych okazji. Goście raczej kontrolowali grę, ale do kontr zabierali się bez tempa. W końcówce I połowy jeden ze Słowaków doznał urazu po starciu z Jakubem Bartkowskim (musiał opuścić boisko), a kolegów tak to zdenerwowało, że jeszcze przed przerwą zaatakowali prawym skrzydłem. Źle interweniował Hubert Matynia, kiepsko krył Mariusz Malec i Dante Stipica nie miał szans po strzale z kilku metrów.

Na II połowę Pogoń wyszła w zasadzie nowym składem - z wyjściowego składu zostali tylko Kamil Drygas i Kucharczyk - i nasz zespół trochę przyspieszył, by zniwelować straty.

Ok. 65 minuty boisko opuścił Luka Zahović. Słoweniec zszedł o własnych siłach, ale sygnalizował uraz mięśniowy. Zastąpił go młody Kacper Łukasiak.

Pogoń do końca próbowała, ale we wtorek jednak nie była w stanie zagrozić przeciwnikowi.

W Opalenicy Portowcy będą do soboty, a w najbliższy piątek zagrają jeszcze towarzysko z Wartą Poznań. Początek meczu o godz. 16.