Pogoń Szczecin

0

Jagiellonia Białystok

0

• Spory niedosyt po tym meczu mogą czuć piłkarze Pogoni. Gospodarze mieli zdecydowaną przewagę przez większość spotkania z Jagiellonią, ale nie potrafili udokumentować jej bramką. Najbliżej szczęścia był Michał Żyro, lecz jego uderzenie z trudem obronił Grzegorz Sandomierski. Na dodatek żółte kartki obejrzeli Zvonimir Kozulj i Kamil Drygas, przez co nie zagrają w środę z Lechem. Jagiellonia punkt przyjmie zapewne zdecydowanie lepiej, ale Ireneusza Mamrota martwić mogą kontuzje Patryka Klimali, Stefana Scepovicia oraz Mariana Kelemena. Na dziś to już wszystko, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu!

• Ostra sprzeczka między Benyaminą i Runje. Napastnik Pogoni sugerował zagranie ręką rywala.

• Pogoń atakowała, ale znów nie zakończyło się to choćby strzałem. Wygląda na to, że mecz skończy się bezbramkowym remisem.

• Faulowany był Drygas. Jedna z ostatnich szans dla Pogoni w tym meczu.

• Bartkowski nie zdołał oddać strzału po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Będzie jeszcze korner.

• Faulował Ivan Runje. Stoper Jagiellonii ukarany żółtą kartką.

• Dobre podanie Podstawskiego do Kowalczyka. Wychowanek Pogoni był jednak na minimalnym spalonym.

• Sześć minut dłużej potrwa jeszcze to spotkanie.

• Żyro uderzył z dystansu, a ogromne problemy miał z tą piłką miał Sandomierski! Było o krok od gola, ale bramkarz Jagiellonii na raty zdołał jednak interweniować!

• Źle przyjmował sobie piłkę Michał Żyro. W efekcie zagrał piłkę ręką.

• Zakotłowało się teraz w polu karnym gości. Gracze Pogoni nie zdołali jednak zakończyć akcji strzałem.

• Matynia dośrodkował w pole karne w kierunku Żyry, ale ten nie zdołał wygrać pojedynku główkowego z obrońcą.

• Nieporozumienie Matyni i Majewskiego na lewej stronie boiska. Od autu zacznie Jagiellonia.

• Kontra Pogoni - Drygas dobrze zagrał na prawą stronę do Benyaminy, ten oddał strzał, ale odbił futbolówkę Sandomierski!

• Bardzo niedokładnie grają w ostatnich minutach gracze obu zespołów. Sporo jest prostych błędów i strat.

• Kelemen jest już poza boiskiem. Zastąpił go Grzegorz Sandomierski.

• Wygląda na to, że konieczna będzie trzecia zmiana w Jagiellonii, i to trzecia z powodu kontuzji. Nie może kontynuować gry Marian Kelemen.

• Drygas zagrał świetną piłkę w pole karne do Żyry, ale ten faulował rywala.

• Po sporym zamieszaniu w polu karnym bliski gola był Soufian Benyamina! Niemiec uderzył jednak tuż nad poprzeczką!

• Michał Żyro minął Guilherme, ale potem obrońca Jagiellonii wybił piłkę na rzut rożny.

• Uderzenie z dystansu Novikovasa było bardzo niecelne. Piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką.

• Spore zamieszanie po rzucie rożnym. Będzie jeszcze jeden korner.

• Guilherme oddał precyzyjny strzał niemal w samo okienko. Dobrze interweniował Łukasz Załuska!

• Kontra Jagiellonii. Dobrą indywidualną akcję przeprowadził Novikovas i był faulowany przez Podstawskiego.

• Zszedł także David Stec, a zastąpił go Michał Żyro.

• Mamy podwójną zmianę w Pogoni. Schodzi z boiska Adam Buksa, za niego Soufian Benyamina.

• Kamil Drygas wślizgiem zaatakował piłkę, ale trafił w Kelemena. Kapitan Pogoni z żółtą kartką, to drugi środkowy pomocnik, który przez nadmiar kartek nie zagra w Poznaniu.

• Niezła akcja Jagiellonii przerwana przez Malca. Stoper gospodarzy powstrzymał Imaza.

• Długa akcja Pogoni zakończona nieudanym strzałem Bartkowskiego z dystansu. Piłka przeszła daleko obok słupka.

• Pogoń w tym roku nie gra najlepiej w końcówkach - po 60. minucie meczu nie zdobyła ani jednego gola, a straciła aż sześć. Jak będzie dzisiaj?

• Gorąco zrobiło się w polu karnym Jagiellonii. Po dośrodkowaniu Majewskiego Runje w ostatniej chwili uprzedził Buksę. Gdyby nie wślizg obrońcy, mielibyśmy gola!

• Wysoki pressing Pogoni mógł przynieść efekt. Bliski odzyskania piłki był Kowalczyk, ale ostatecznie faulował Novikovasa.

• Guilherme dośrodkował w pole karne z lewej strony boiska. Spokojnie złapał piłkę Załuska.

• Jagiellonia całym zespołem broni się na własnej połowie. Pogoń ma na razie spore problemy z przebiciem się przez ten mur.

• David Stec faulował teraz jednego z rywali. Ukarany został żółtą kartką.

• Majewski chciał obrócić się z piłką na lewej stronie boiska. Został zablokowany, będzie korner dla gospodarzy.

• Dalekie podanie Radosława Majewskiego w kierunku Kowalczyka. Wyszedł z bramki Kelemen i wybił futbolówkę na aut.

• Atakowała Jagiellonia, ale dobrze interweniował Malec. Piłka wyszła na rzut rożny, a po dośrodkowaniu złapał ją Załuska.

• Po wrzucie z autu kompletnie niepilnowany był na lewej stronie boiska Kamil Drygas. Kapitan Pogoni nie zdołał jednak celnie dośrodkować.

• Zmianę mamy także w zespole Pogoni. Opuścił boisko Zvonimir Kozulj, który ma jakieś problemy z barkiem. Zamiast niego na murawie pojawił się Radosław Majewski.

• Tak jak można się było spodziewać, Stefan Scepović nie wrócił już na boisko. Zastąpił go Bartosz Kwiecień.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają powoli na boisko. Zaraz początek drugiej połowy.

• Na razie Pogoń jest zespołem zdecydowanie lepszym - aż 10 razy strzelała na bramkę przy zaledwie jednej próbie Jagiellonii. Gospodarze próbowali przede wszystkim z dystansu, celnie uderzali między innymi Zvonimir Kozulj i Hubert Matynia, ale na zaskoczenie Mariana Kelemena było to do tej pory za mało. Ireneusz Mamrot z pewnością ma o czym myśleć, bo wszystko wskazuje też na to, że będzie musiał dokonać drugiej zmiany z powodu kontuzji. Na drugą połowę wracamy już za niespełna kwadrans.

• Koniec pierwszej połowy!

• Scepović znów leży na boisku i długo zwija się z bólu. Wygląda na to, że w zespole Jagiellonii będziemy mieli drugą wymuszoną zmianę.

• Ryzykownie interweniował teraz Fojut. Pozostało to jednak bez konsekwencji.

• Dwie minuty dłużej potrwa pierwsza część meczu.

• Matynia dwukrotnie próbował uderzać z dystansu. Dwa razy został zablokowany.

• Malec zapędził się daleko pod bramkę Jagiellonii. Osaczyło go trzech rywali i stoper Pogoni wywalczył tylko aut.

• Kozulj miał sporo miejsca, ale strzał z dystansu zupełnie mu nie wyszedł. Po nieczystym uderzeniu piłka przeleciała daleko obok słupka.

• Piłka po fatalnym zagraniu Poletanovicia wylądowała poza boiskiem. Od piątego metra wznowi grę Łukasz Załuska.

• Novikovas wpadł z piłką w pole karne z prawej strony boiska. Malec zablokował Litwina i będzie rzut rożny.

• Leży na boisku Stefan Scepović. Mamy kolejną przerwę w grze.

• Ostro potraktował Wójcickiego Zvonimir Kozulj. Bośniak ma żółtą kartkę, przez którą nie zagra w środę z Lechem.

• Mieliśmy dłuższą przerwę w grze, bo piłka odbiła się w polu karnym od ręki Jakuba Wójcickiego i sędziowie analizowali wszystko w wozie VAR. Nie ma jednak "jedenastki".

• Arvydas Novikovas musiał naprawiać błąd Kelemena, który wybił piłkę pod nogi Bartkowskiego. Litwin faulował rywala, zobaczył za to żółtą kartkę i nie zagra w kolejnym meczu Jagiellonii.

• Jeszcze jeden mocny strzał z dystansu, tym razem uderzał Matynia. Z problemami broni Kelemen!

• Na zaskakujący strzał z dużej odległości zdecydował się Kozulj. Odbił piłkę do boku bramkarz Jagiellonii.

• Marko Poletanović faulował Kamila Drygasa. Będzie kolejny rzut wolny dla gospodarzy.

• Kolejne dośrodkowanie Bartkowskiego z prawej strony boiska. Nie zdążył jednak do futbolówki Buksa.

• Kozulj zbyt mocno dośrodkowywał z rzutu wolnego. Od bramki zacznie grę Kelemen.

• Patryk Klimala skręcił staw skokowy i jest już poza boiskiem. Zastępuje go Stefan Scepović.

• Kuleje Patryk Klimala. Prawdopodobnie zaraz będzie musiał opuścić boisko.

• Dwójkowa akcja Matyni i Kowalczyka. Ten drugi był jednak na spalonym.

• Kowalczyk zagrał na prawą stronę do Bartkowskiego, który dośrodkował w pole karne. Spokojnie złapał piłkę Kelemen.

• Coraz groźniej robi się pod bramką Jagiellonii. Po dośrodkowaniu Matyni z rzutu wolnego główkował Jarosław Fojut, lecz było to uderzenie niecelne.

• W polu karnym przewrócił się Tomas Podstawski. Faulu nie było, skończyło się tylko na rzucie rożnym.

• Zvonimir Kozulj świetnie przerzucił piłkę na prawą stronę do Huberta Matyni. Ten dośrodkował w pole karne, ale Adam Buksa nie zdołał oddać czystego strzału.

• W 13. minucie na stadionie Pogoni rozległy się głośne brawa. Dziś jest bowiem 13. rocznica śmierci Floriana Krygiera, patrona szczecińskiego stadionu.

• Jeszcze jedno dośrodkowanie Bartkowskiego z prawej strony. Główkował Kamil Drygas, ale uderzenie było zbyt lekkie, aby zagrozić Kelemenowi.

• Jeszcze jedna akcja gospodarzy prawą stroną. Tym razem dośrodkowywał Jakub Bartkowski, a Kelemen wypiąstkował piłkę poza pole karne.

• Dłuższa akcja Pogoni. Z prawej strony dośrodkowywał David Stec, główkował Sebastian Kowalczyk, ale złapał piłkę Marian Kelemen.

• Dośrodkowanie Jesusa Imaza z rzutu rożnego, Nemanja Mitrović wygrał pojedynek główkowy z Mariuszem Malcem, lecz uderzył nad bramką.

• Groźnie pod bramką Pogoni. Hubert Matynia zagrał piłkę do Patryka Klimali, ale błąd kolegi naprawił Jarosław Fojut, wchodząc czystym wślizgiem.

• Arvydas Novikovas próbował przedrzeć się prawą stroną boiska. Odebrał mu piłkę Kamil Drygas.

• Jagiellonia częściej utrzymuje się na razie przy piłce. Rozgrywa ją jednak głównie na własnej połowie.

• Od środka rozpoczęła grająca w granatowych strojach Pogoń. Jagiellonia na biało.

• Zaczynamy!

• Sędzią dzisiejszego meczu jest Daniel Stefański. Właśnie wyprowadza piłkarzy obu drużyn na boisko.

• 4.800 kibiców Pogoni obejrzy dzisiejszy mecz z trybun stadionu w Szczecinie. Zaczął się już na nim remont, więc do dyspozycji fanów jest zaledwie część sektorów.

• W Białymstoku Jagiellonia zwyciężyła 2:1. Bramki dla żółto-czerwonych strzelali Przemysław Frankowski i Ivan Runje, Pogoń odpowiedziała trafieniem Zvonimira Kozulja. "Jaga" ma zresztą ostatnio patent na zespół ze Szczecina, bo wygrała wszystkie z ostatnich czterech meczów z Pogonią.

• Oba zespoły walczą o czołową ósemkę. Jeśli któraś z drużyn zdobędzie dziś trzy punkty, awansuje na czwarte miejsce w ligowej tabeli. Pogoń ostatnio wygrała w Płocku, ale u siebie poprzednio okazała się zdecydowanie słabsza od Zagłębia Lubin. Wcześniej szczecinianie zwyciężali jednak na własnym boisku w ośmiu meczach z rzędu i chcieliby wrócić do tej serii. Jagiellonia ostatnio nie prezentuje się natomiast najlepiej - w ostatnich czterech meczach drużyna Ireneusza Mamrota zdobyła zaledwie jeden punkt.

• Rezerwowi Jagiellonii: Grzegorz Sandomierski, Andrej Kadlec, Stefan Scepović, Bodvar Bodvarsson, Martin Adamec, Martin Pospisil, Bartosz Kwiecień

• Rezerwowi Pogoni: Jakub Bursztyn, Ricardo Nunes, Iker Guarrotxena, Radosław Majewski, Michał Żyro, Santeri Hostikka, Soufian Benyamina

• Po prawej stronie możecie już zobaczyć wyjściowe jedenastki obu zespołów. Kosta Runjaic zapowiadał, że może dokonać zmian w stosunku do poprzedniego meczu i słowa dotrzymał - w pierwszym składzie są Mariusz Malec i powracający po pauzie za kartki Tomas Podstawski. W Jagiellonii także mamy kilka roszad. Od początku zagrają Jakub Wójcicki, Jesus Imaz oraz Martin Kostal.

• Niedziela w LOTTO Ekstraklasie zapowiada się bardzo ciekawie! Na początek zaglądamy do Szczecina, gdzie miejscowa Pogoń w starciu dwóch drużyn walczących o czołową ósemkę podejmie Jagiellonię Białystok. Początek meczu o 15:30 - na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Maciej Pietrasik.

krk

Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Andrzej Szkocki/Polska Press

Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok ONLINE. W niedzielę o godz. 15:30 na Stadionie Miejskim w Szczecinie Pogoń zmierzy się z Jagiellonią Białystok. Wygrana mocno przybliży jedną z drużyn do miejsca w czołowej ósemce. Relacja LIVE w GOL24!

Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok ONLINE

Oglądaj mecz Pogoń - Jagiellonia na żywo online w Player.pl >>>

Portowcy do meczu z Jagiellonią przystąpią z nadzieją, że dwutygodniowa przerwa na mecze reprezentacji nie wytrąciła ich z dobrej formy. W ostatnim czasie zespół ze Szczecina wygrał trzy z pięciu spotkań. Mimo to Pogoń wciąż nie może być pewna miejsca w ósemce.

Terminarz szczecinian wydaje się dość korzystny. Już we wtorek rozegrają oni mecz z będącym w dołku Lechem, a następnie podejmą słabiutką na wiosnę Arkę. Na koniec rundy zasadniczej Portowców czeka najtrudniejsze zadanie - pojadą bowiem do Warszawy na spotkanie z Legią. Kluczowy może okazać się jednak najbliższy mecz Jagiellonią.

- Są jeszcze znaki zapytania co do składu. Z pewnością nie dotyczą one poziomu zawodników, a bardziej tego, że przed nami "angielski" tydzień i trzy mecze w ciągu tygodnia. Nie postawimy jednak zespołu do góry nogami - przyznaje Kosta Runjaic, szkoleniowiec Portowców.

- Jagiellonia w ostatnich latach należy do najlepszych drużyn ekstraklasy. Są dobrze przygotowani, mają odpowiednich piłkarzy. W tabeli jest ciasno. Przed nami faza końcowa i koncentrujemy się na własnym zespole. Rywale są jednak dobrzy na skrzydłach. Wiele potrafią Novikovas i Kostal - dodaje Runjaic.

Reprezentacyjna przerwa była potrzebna Jagiellonii jak tlen. Żółto-Czerwoni przed rozjazdem na zgrupowania nie zainkasowali kompletu punktów w czterech kolejnych ligowych występach, przez co bardzo skomplikowała się ich sytuacja w tabeli. - Wierzę, że najgorsze już za nami, a mamy jeszcze o co grać w tym sezonie. Doprowadziliśmy do takiej sytuacji, że teraz musimy zrobić wszystko, aby utrzymać się w ósemce, a następnie myśleć o meczu Pucharu Polski - mówi Ireneusz Mamrot, trener białostoczan.

Szeroka kadra Pogoni sprawia, że trener Runjaić ma duże pole manewru przy wyborze wyjściowej jedenastki. W niedzielę najprawdopodobniej wróci do niej pauzujący ostatnio za kartki Tomas Podstawski. Z kolei w ekipie z Podlasia, po absencji wynikającej z nadmiaru upomnień wraca Grzegorz Sandomierski.

Mecz z Jagiellonią będzie pierwszym spotkaniem, które zostanie rozegrane w trakcie prowadzenia na stadionie prac budowlanych. W związku z tym niedzielny pojedynek obejrzy niespełna 5 tysięcy widzów.

Ekstraklasa: Kto wygra mecz Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok?

Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok TRANSMISJA TV

Transmisja meczu Pogoń - Jagiellonia w CANAL+. Wstęp do spotkania od godz. 15.10. Początek transmisji na żywo o 15:25. Komentuje duet: Rafał Dębiński – Wojciech Jagoda. W internecie mecz będzie można obejrzeć na canalplsusport.pl.

15:30 Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok TRANSMISJA: Canal+