Pogoń Szczecin 2 - 1 Jagiellonia Białystok

2

Jagiellonia Białystok

1

• My już się z Państwem żegnamy i dziękujemy za śledzenie naszej relacji.

• Koniec meczu! Pogoń wygrywa kolejny mecz w bieżących rozgrywkach i przesuwa się na fotel wicelidera rozgrywek Ekstraklasy!

• Ostatnia szansa dla Jagiellonii. Rzut wolny, który wykonuje Mackiewicz. Tarasovs fauluje jednak obrońcę Pogoni i sędzia kara go żółtą kartką.

• Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ogląda Rafał Grzyb.

• Przeliczył się teraz Drągowski, który chciał przerwać atak gospodarzy przed polem karnym. Na szczęście dla niego, rywal uderza niecelnie.

• Ostatnia zmiana w tym spotkaniu. Za Akahoshiego, strzelca drugiego gola, wbiega na ostatnie sekundy Danielak.

• Uderzenie Mackiewicza ze stałego fragmentu gry broni Kudła. Piłka odbiła się jeszcze przed golkiperem szczecinian, ale czujnie interweniuje młody zawodnik gości.

• Piłkarze Jagiellonii próbują już wszelkimi sposobami próbują przedostać się pod bramkę Pogoni. Teraz Frączczak faulował Grzyba i za to ogląda żółtą kartkę.

• Poprzeczka po uderzeniu z rzutu wolnego Karola Świderskiego! Brakowało na prawdę niewiele.

• Świderski podcięty przez Murawskiego bardzo blisko pola karnego Pogoni. Dobra okazja do strzału!

• Zmiana również w ekipie Pogoni Szczecin. Schodzi Zwoliński, wchodzi Listkowski.

• Nieudane dośrodkowanie z rzutu wolnego i do kontry wychodzą piłkarze Pogoni. W odpowiednim czasie i miejscu znajduje się jednak Modelski, który wybija piłkę na rzut rożny.

• Trzecia zmiana w drużynie Probierza. Z boiska zejdzie Jacek Góralski, którego zmieni Taras Romanchuk.

• Kontra Jagiellonii. Mackiewicz niepotrzebnie i przede wszystkim niedokładnie wrzuca z lewej strony boiska.

• Matras faulowany przez Góralskiego. Piłkarze Pogoni zaczną 40. metrów od bramki Drągowskiego.

• Rudol dostrzegł niepilnowanego w polu karnym Zwolińskiego i do niego adresował wrzutkę. Napastnik Pogoni nie zdążył zamknąć tej akcji.

• Dobre wejście Świderskiego. Młody pomocnik oddaje piłkę do Frankowskiego, ale ten pogubił się w swoim dryblingu.

• Popis nieporadności w wykonaniu obrońców Jagiellonii. Z niegroźnej sytuacji gospodarze mają rzut rożny.

• Świetna sytuacja dla białostoczan! Rozpędzony Mackiewicza dogrywa do niepilnowanego Cernycha, ale Litwin źle przyjmował piłkę. Jedna z najlepszych szans piłkarzy Michała Probierza w tej połowie!

• Kolejna rotacja w Jagiellonii. Karol Mackiewicz zastępuje Piotra Grzelczaka.

• Przypadkowa szansa dla gości. Złe wybicie Murawskiego trafia do Grzelczaka, który wykłada piłkę Świderskiemu, ale jego strzał zbyt lekki by pokonać Kudłę.

• Kilka centymetrów brakowało od trzeciej bramki dla Pogoni! Piłkę po dośrodkowaniu Murawskiego głową do góry podbija Tarasovs i o mały włos nie pakuje jej do siatki!

• Dogranie z rzutu wolnego Świderski zatrzymuje się w gąszczu piłkarzy Pogoni, którzy wybijają piłkę na środek boiska.

• Frączczak dopuszcza się kolejnego przewinienia. Na ziemie powalony Góralski.

• Zmiana w ekipie gości. W miejsce Vassilijeva wchodzi Karol Świderski.

• Pewna interwencja Kudły po dalekiej wrzutce Modelskiego.

• Po raz kolejny strzelał Piotr Grzelczak i znów z podobnym skutkiem - w trybuny...

• Frączczak decyduje się na uderzenie z dystansu, ale wprost w obrońce stojącego przed Drągowskim.

• Nieoczekiwane dośrodkowanie Frankowskiego w pole karne Pogoni, ale tam najprzytomniej zachował się Czerwiński.

• Tym razem Frączczak powalił na ziemię Grzelczaka i sędzia Kwiatkowski używa gwizdka.

• Uderzenie Vassilijeva trafia jednak... w Maderę, który przeszkadzał rywalom ustawionym w murze.

• Rzut wolny dla Jagiellonii. Matras fauluje rozpędzonego Tarasovsa i przed piłkarzami Probierza przed dobrą szansą.

• Mocne dośrodkowanie Zwolińskiego w pole karne Jagiellonii, ale wprost na głowę Tarasovsa, który wybija piłkę na rzut rożny.

• Cernych bliski wypracowania sobie doskonałej sytuacji. Błąd jednak w przyjęciu piłki przez Litwina i kolejną akcję budować będą gospodarze.

• Przypadkowa akcja Jagiellonii. Piłka dochodzi do Grzelczaka, który nie widzi innego rozwiązania jak strzał, ale ten spokojnie łapie Kudła.

• Piłkę w środku odzyskał Frankowski, ale zbyt szybko chciał ją zagrać do ustawionych obok kolegów i futbolówkę przejmują obrońcy Pogoni.

• Faul Góralskiego na Frączczaku w polu karnym i sędzia dyktuje rzut karny dla gospodarzy. Do piłki podchodzi Zwoliński, a jego intencje wyczytuje Drągowski! Dobitka Akahoshiego trafia jednak do siatki rywali.

• GOOOOOL!!! Akahoshi! 2:1!

• Żółta kartka dla Matrasa, choć z rzutu wolnego rozpoczynać grę będą piłkarze Pogoni.

• Uderzenie Vassilijeva z dystansu bardzo niecelne.

• Szczecinianie zamroczeni tak dobrym rozpoczęciem drugiej połowy przez Jagiellonię. Próbują odpowiadać, ale dobrze ustawiona obrona przyjezdnych.

• Ależ start gości. Fedor Cernych wykorzystuje znakomitą centrę z prawej strony boiska i pakuje piłkę do bramki. Futbolówka po jego uderzeniu odbija się jeszcze od słupka.

• GOOOOOOOOOOL!!!! Fedor Cernych!

• Rozpoczynamy drugą połowę.

• Marne widowisko oglądamy dziś w Szczecinie. Mało strzałów na bramkę, mało sytuacji strzeleckich i dużo walki w środku pola - tak w skrócie można opisać pierwsze 45. minut. Bramka Jakuba Czerwińskiego z końcówki pierwszej połowy to popis nieporadności defensywy białostoczan. Jak będzie po przerwie? Miejmy nadzieję, że piłkarze wezmą do siebie rady swoich szkoleniowców i obejrzymy zdecydowanie lepsze widowisko.

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Pogoń prowadzi z Jagiellonią 1:0 po bramce Jakuba Czerwińskiego.

• Sędzia Kwiatkowski dolicza jedną minutę do regulaminowego czasu.

• Dośrodkowanie Murawskiego przechodzi całe pole karne gości i trafia pod nogi Czerwińskiego, który znajduje się tuż przed bramką Drągowskiego i pod nogami bramkarza Jagiellonii pakuje piłkę do siatki.

• GOOOOOOOL! Czerwiński! 1:0!

• Grzyb nieprzepisowo zatrzymuje Frączczaka. Kolejny stały fragment gry dla Pogoni.

• Daleki wyrzut Lewandowskiego z autu w pole karne rywali, dobrze odnalazł się Przybecki, ale jego dogranie pozostawia już wiele do życzenia.

• Żółta kartka dla Sebastiana Madery za wejście w nogi Lewandowskiego. Dobra szansa do centry dla Murawskiego.

• Urwał się teraz na skrzydle Cernych, ale znakomity powrót Fojuta, który blokuje dośrodkowanie Litwina.

• Vassilijev posyła piłkę w kierunku wychodzącego Grzelczaka, ale sędzia podnosi chorągiewkę do gry - spalony.

• Fatalna próba Przybeckiego z... 40. metra od bramki Drągowskiego. To musiało się tak skończyć.

• Piłka po wybiciu głową Madery trafiła pod nogi Murawskiego. Kapitan Pogoni natychmiast zdecydował się na uderzenie, lecz nie mogło to zaskoczyć Drągowskiego.

• Słabo to wygląda po dwóch kwadransach. Mało składnych akcji, dużo niedokładności. Miejmy nadzieję, że obie drużyny uspokoją swoją grę i zobaczymy piłkę taką na jaką stać obie ekipy.

• Przybecki zapędził się teraz na prawym skrzydle, wychodząc z piłką już za linię końcową.

• Akrobatyczna próba strzału Przybeckiego daleko mija bramkę Drągowskiego.

• Nie potrzebny błąd Vassilijeva i po chwili ten sam zawodnik musi faulować Akahoshiego.

• Kolejny faul po stronie Pogoni. Tym razem Lewandowski równo z murawą wycina Frankowskiego. Szansa na dośrodkowanie.

• Nie minęła minuta i Miłosz Przybecki wpisuje się już do notesu sędziego. Brzydki faul skrzydłowego Portowców, który bezpardonowo traktuje Góralskiego.

• Wymuszona zmiana w drużynie Pogoni. Dwaliszwiliego, który ucierpiał w starciu z Maderą, zastąpił Przybecki.

• Grzyb ratował sytuację przed swoim polem karnym i powalił na murawę Zwolińskiego. Żółta kartka dla kapitana białostoczan.

• Jagiellończycy w natarciu. Najpierw uderzać próbował Cernych, a po chwili wtórował mu Grzelczak. Oba strzały jednak zablokowane.

• Pogoń w natarciu. Dobrze jednak ustawieni obrońcy gości, którzy eliminują zagrożenie.

• Mogą odetchnąć kibice Jagiellonii! Zamieszanie w polu karnym gości, najlepiej w tym wszystkim odnalazł się Matras, którego uderzenie na rękę przyjmuje Modelski. Nie ma jednak mowy o karnym.

• Rzut rożny dla Pogoni po interwencji Strausa.

• Przewinie Madery na Dwaliszwilim. Grę na połowie Jagiellonii wznowią piłkarze Pogoni.

• Vassilijev próbował teraz mocnego wstrzelenia piłki z pole karne rywali, ale nie wyszła ta sztuka Estończykowi. Kudła zacznie od swojej bramki.

• Rozpędzony na skrzydle Frankowski zbyt mocno wypuszcza sobie piłkę, która wychodzi za linię boczną boiska.

• Świetnie w destrukcji Góralski, który zatrzymuje na skrzydle Dwaliszwilego.

• Niezła, składna akcja Jagiellonii. Najpierw dośrodkowanie Cernycha mija całe pole karne gospodarzy, ale po chwili ponownie centruje Straus. Piłka trafia na głowę Frankowskiego, ale ten oddaje zbyt lekki strzał na bramkę Kudły.

• Wymiana piłki Vassilijeva z Modelskim. Ostatecznie dośrodkowanie tego pierwszego zablokowane przez defensywę gospodarzy.

• W końcu Grzelczakowi udało się opanować futbolówkę. Podał następnie do kolegi, a ten zacentrował prosto w rękawice Kudły.

• Akahoshi zagrywa długą piłkę do Zwolińskiego, sędzia odgwizduje jednak pozycję spaloną.

• Dobra akcja Zwolińskiego, ale napastnik Pogoni zbyt długo zwlekał z podaniem i od "piątki" rozpocznie Drągowski.

• Wydaje się, że Czerwiński nieprzepisowo zatrzymywał w pojedynku główkowym Grzelczaka, ale gwizdek sędziego milczy.

• Vassilijev po raz pierwszy w tym meczu decyduje się na uderzenie z dystansu, ale strzał zablokowany przez stoperów Pogoni.

• Cernych w pojedynku biegowym z Rudel, który wygrywa obrońcy Pogoni. Od autu piłkarze Michała Probierza.

• Pogoń rozgrywa akcją z poszanowaniem piłki, a Jagiellonia wyczekuje na jakiś ruch ze strony rywala.

• Zaczynamy!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą już z tunelu prowadzącego na murawę Stadionu Miejskiego w Szczecinie.

• Na ławce trenerskiej dojdzie do rywalizacji między trenerami, którzy nie kryją swojej wieloletniej przyjaźni. Kto tym razem okaże się lepszy? Odpowiedź poznamy śledząc naszą relację LIVE. Za chwilę pierwszy gwizdek sędziego Kwiatkowskiego.

• Graficzne przedstawienie składów obu drużyn.

• Kilka ciekawostek przed dzisiejszym meczem.

• Stawką tego meczu będzie fotel wicelidera. Warunek? Meczu nie może zakończyć się remisem. Wówczas Pogoń tylko zrówna się punktami z drugą Legią, a białostoczanie wskoczą do pierwszej "5". Jedni i drugich nie trzeba więc specjalnie motywować przed pierwszym gwizdkiem.

• Na pogodę piłkarze obu drużyn nie będą mogli narzekać.

• Piłkarze obu drużyn właśnie rozgrzewają się na płycie boiska. Do rozpoczęcia spotkania pozostaje 20. minut.

• Co ciekawe, obie drużyny mierzyły się już w tym sezonie na szczeblu Pucharu Polski. Wówczas piłkarze Michała Probierza wygrali pokonali u siebie "Portowców" 2:1 na szczeblu 1/16 finału. To jedyna porażka Pogoni w bieżącym sezonie. Jak będzie tym razem?

• Ławka rezerwowych Jagiellonii: Krzysztof Baran, Rafał Augustyniak, Przemysław Mystkowski, Karol Mackiewicz, Taras Romanchuk, Piotr Tomasik, Karol Świderski.

• Ławka rezerwowych Pogoni: Jakub Słowik, Michał Walski, Takuya Murayama, Patryk Małecki, Marcin Listkowski, Karol Danielak, Miłosz Przybecki.

• Poznaliśmy już wyjściowe składy obu drużyn na ten mecz! Za chwilę przedstawimy ławki rezerwowych...

• Pogoń Szczecin jako jedyny zespół wciąż pozostaje niepokonaną drużyną w obecnej kampanii ligowej. Podopieczni Czesława Michniewicza w dziewięciu rozegranych do tej pory kolejkach trzykrotnie schodzili z boiska zwycięscy, ale aż sześciokrotnie zdobywali tylko jeden punkt. W ligowej tabeli Pogoń z 15. punktami na koncie zajmuje aktualnie 3. miejsce.

Chęć przerwania dobrej passy "Portowców" ma drużyna Michała Probierza, która jest podrażniona po pucharowej porażce z Zagłębiem Lubin. Kibice i piłkarze nie kryją rozczarowania tak szybko zakończoną przygodą w Pucharze Polski i zapewniają pełną mobilizację w dalszej części ligowego sezonu. Spotkanie Pogoni z Jagiellonią zapowiada się więc niezwykle emocjonująco.

• Witamy na relacji LIVE z meczu kończącego 10. kolejkę Ekstraklasy. Niepokonana na ligowym froncie Pogoń Szczecin podejmie na własnym terenie Jagiellonię Białystok. Początek spotkania o godzinie 18. Bądźcie z nami!