Pogoń Szczecin

0

Korona Kielce

1

• Niewiarygodnej sztuki dokonała Korona Kielce. Drużyna Mirosława Smyły po raz drugi z rzędu musiała radzić sobie w osłabieniu przez całą drugą połowię i po raz drugi z rzędu wygrała, strzelając gola w dziesiątkę! Po stracie Tomasa Podstawskiego i błędzie Konstantinosa Triantafyllopoulosa decydującą kontrę wyprowadził Matej Pućko. Pogoń atakowała, starała się zdobyć gola, lecz tak naprawdę ani razu nie zagroziła bramce Marka Kozioła, bo z 22 strzałów tylko dwa były celne. To już wszystko na dziś, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu! Korona wygrywa w Szczecinie z Pogonią 1:0!

• Mirosław Smyła z żółtą kartką. Puszczają nerwy piłkarzom i sztabom.

• Kontra Korony powinna przynieść gola! Pućko minął nawet daleko wychodzącego Stipicę, ale jego strzał zablokował wracający Kowalczyk!

• Nawet Dante Stipica wybrał się w pole karne przy rzucie rożnym. Nic z tego jednak nie wyszło.

• Ogromne zamieszanie w polu karnym Korony. Zablokowany Dąbrowski, zablokowany Spiridonović, rzut rożny dla Pogoni.

• Ivan Jukić stracił piłkę i faulował Frączczaka. Dostał żółtą kartkę.

• Pięć minut dłużej potrwa to spotkanie.

• Mamy drugą zmianę w Koronie. Schodzi Erik Pacinda, pojawia się Ivan Jukić.

• Długo nie podnosi się z boiska Nemanja Miletić. Korona stara się kraść czas.

• Wędrychowski świetnie dograł do Kostasa, ale stoper Pogoni źle podawał w kierunku Maniasa!

• Frączczak uderzył w okolicach muru, po rykoszecie piłka wyszła na rzut rożny.

• Łasicki faulowany przed polem karnym, będzie dobra okazja dla Pogoni z rzutu wolnego.

• Problem z dłonią ma też Grzegorz Szymusik. Korona chwilowo broni się w dziewiątkę.

• Spiridonović chciał prostopadle dograć do Dąbrowskiego, lecz zrobił to zbyt mocno. Piłka w rękach Kozioła.

• Długo nie podnosi się z boiska Hubert Matynia. A Pogoń nie ma już żadnych zmian.

• Spiridonović uderzył sprzed pola karnego, wybili piłkę goście.

• Dośrodkował z lewej strony Matynia, ale piłkę spokojnie złapał Kozioł.

• Gorąco w polu karnym Korony! Nieczysto głową trafił jednak Stec!

• 3.656 kibiców ogląda mecz ze stadionu w Szczecinie. Na razie nie mają żadnych powodów do radości.

• Odpowiada Korona. Stec wybił piłkę na rzut rożny spod nóg Pacindy.

• Uderzenie Spiridonovicia sprzed pola karnego przyblokowane. Łapie piłkę Kozioł.

• Dośrodkowanie Dąbrowskiego z lewej strony, nie trafił czysto w piłkę Manias.

• Żubrowski faulował Spiridonovicia na 40. metrze. Korona od dłuższego czasu broni się całym zespołem na własnej połowie.

• Zagranie w pole karne do Steca. Ten nieczysto trafił jednak w piłkę i futbolówka przeszła obok słupka.

• Gospodarze wymienili kilka podań, Kowalczyk wywalczył rzut rożny.

• Szymusik przeciął podanie Wędrychowskiego do Spiridonovicia, Pogoń od nowa konstruuje atak pozycyjny.

• Trzecia zmiana w Pogoni. Kończy występ w tym meczu Marcin Listkowski, za niego Damian Dąbrowski.

• Zbyt mocne zagranie Kostasa, nie zdążył do piłki Wędrychowski.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Łasicki, lecz nie trafił w bramkę.

• Szyba akcja Pogoni zakończona mocnym i celnym strzałem Matyni z pola karnego. Dobrze ustawiony Kozioł broni to uderzenie.

• Nieudane zagranie Listkowskiego na prawą stronę. Piłka wyszła na aut.

• Gardawski złapany na spalonym.

• Druga zmiana w drużynie Pogoni. Wchodzi doświadczony Adam Frączczak, zmienia Santeriego Hostikkę.

• Akcja Wędrychowskiego i Spiridonovicia nie przyniosła skutku. Wciąż przy piłce jest jednak Pogoń.

• Uderzenie Maniasa z ostrego kąta, Grek trafił tylko w boczną siatkę.

• Pierwsza akcja Wędrychowskiego. Dryblował w polu karnym, lecz wyszedł z piłką poza boisko.

• Pogoń starała się odpowiedzieć, ale Kovacević świetnie zablokował Spiridonovicia.

• Wejście Wędrychowskiego to spore zaskoczenie. 17-latek debiutuje w PKO Ekstraklasie!

• Reaguje na boiskowe wydarzenia Kosta Runjaic. Schodzi Tomas Podstawski, pojawia się Marcel Wędrychowski.

• Kolejna okazja dla Korony, jeszcze jeden błąd Kostasa! Teraz Grek przegrał pojedynek z Żubrowskim, ratuje sytuację Stipica, broniąc strzał gracza gości!

• Kolejna akcja Korony, piłka w pole karne do Pacindy, który uderzył obok słupka.

• Sensacja w Szczecinie, Korona wychodzi na prowadzenie! Stracił piłkę Tomas Podstawski, z kontrą wyszedł Matej Pućko, minął Konstantinosa Triantafyllopoulosa i tym razem wygrał pojedynek z Dante Stipicą!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA KORONY! MATEJ PUĆKO!

• Naciska Pogoń. Niecelne dośrodkowanie Steca z prawej strony boiska.

• Kowalczyk dośrodkował do Spiridonovicia, ale przed zagraniem kapitana Pogoni piłka opuściła boisko.

• W przerwie mamy zmianę w drużynie Korony. W szatni został Andres Lioi, na boisko wszedł Milan Radin.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają na boisko. Za moment początek drugiej połowy.

• Na razie w Szczecinie nie doczekaliśmy się goli. Zgodnie z oczekiwaniami Pogoń przeważa, lecz dwie dobre sytuacje zmarnowali Michalis Manias oraz Santeri Hostikka, którzy uderzali minimalnie niecelnie. Korona także miała jedną świetną szansę, gdy Matej Pućko przegrał pojedynek z Dante Stipicą. Był to zresztą jedyny strzał gości w całej pierwszej połowie. W drugiej części gry Korona będzie musiała radzić sobie w osłabieniu, bo tuż przed przerwą z boiska wyleciał Ognjen Gnjatić. Czy Pogoń zdoła to wykorzystać? Wracamy za niespełna kwadrans.

• Koniec pierwszej połowy!

• Gnjatić długo nie mógł pogodzić się z decyzją arbitra. Doliczony czas gry już minął, ale gra z pewnością jeszcze trochę potrwa.

• Korona podobnie jak w poprzednim meczu będzie grać w dziesiątkę przez całą drugą połowę! Ogjen Gnjatić wszedł nogą na wysokości kolana Michalisa Maniasa, już jedna powtórka wystarczyła Tomaszowi Kwiatkowskiemu, aby podjąć decyzję o czerwonej kartce!

• Mamy analizę VAR! Być może Gnjatić wyleci nawet z boiska!

• Trzy minuty doliczył arbiter do pierwszej połowy.

• Pogoń miała rzut wolny na wysokości pola karnego, goście poradzili sobie z wrzutką Spiridonovicia.

• Korona była z piłką dłużej na połowie rywala. Ostatecznie piłka wylądowała jednak w rękach Stipicy.

• Konstantinos Triantafyllopoulos bardzo ostro potraktował Mateja Pućkę. Zasłużona żółta kartka dla gracza Pogoni.

• Hostikka nie zdołał minąć rywala na prawej stronie. Fin dwukrotnie stracił piłkę.

• Niepewna interwencja Szymusika na lewej stronie boiska. Źle trafił w piłkę i ta wylądowała na aucie.

• Zablokowany strzał Listkowskiego sprzed pola karnego. Piłka w rękach Kozioła.

• Korona nie zdołała się przebić prawą stroną. Grzegorz Szymusik faulował Podstawskiego.

• Zderzyli się w polu karnym Pogoni Nemanja Miletić oraz Igor Łasicki. Faulował stoper Pogoni.

• Urwał się prawą stroną Kowalczyk. Kapitan Pogoni faulowany na wysokości pola karnego.

• Marcin Listkowski mocno ucierpiał w starciu z Ognjenem Gnjaticiem. Mamy przerwę w grze.

• Pogoń dłużej utrzymuje się teraz przy piłce. Korona zamknięta na własnej połowie.

• Blisko gola dla Pogoni! Matynia świetnie minął rywala na lewej stronie, podał do Spiridonovicia, ten zagrał do Hostikki, Fin uderzył jednak obok słupka!

• Gardawski nie przebił się lewą stroną, Korona musiała wycofać piłkę na własną połowę.

• Listkowski zagrał z lewej strony do Spiridonovicia, ten uderzył między nogami obrońcy, lecz trafił prosto w Kozioła.

• Spiridonović chciał uderzał sprzed pola karnego. Wybił piłkę wślizgiem obrońca.

• Manias dostał piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Po kornerze piłka wyszła na kolejny korner.

• Niezła akcja Listkowskiego przyniosła Pogoni rzut rożny.

• Gardawski ucierpiał w starciu z Tomasem Podstawskim, ale arbiter nie dostrzegł tam faulu.

• Kowalczyk urwał się prawą stroną, jego dośrodkowanie nie było jednak zbyt precyzyjne.

• Kontra Korony! Szybki Matej Pućko wyszedł praktycznie sam na sam z Dante Stipicą, lecz lepszy w tym pojedynku okazał się bramkarz Pogoni!

• Stec uderzał sprzed pola karnego, ale został zablokowany.

• Pogoń mogła prowadzić! Świetna długa piłka od Sebastiana Kowalczyka pole karne, Michalis Manias przyjął sobie piłkę i próbował przelobować Marka Kozioła. Grek uderzył tuż nad poprzeczką!

• W ostatnich minutach odważniej atakują goście. Faulowany przed własną bramką David Stec.

• Pierwszy rzut rożny dla Korony. Z dośrodkowania nic jednak nie wyszło.

• Michael Gardawski wpadł z piłką w pole karne, lecz czysto zatrzymał go Igor Łasicki.

• Matynia trafił prosto w mur. Dobitka także została zablokowana.

• Faulowany przed polem karnym Michalis Manias. Będzie niezła okazja dla Pogoni z rzutu wolnego.

• Gospodarze spokojnie rozgrywają piłkę. Na razie nie mogą się jednak przebić pod bramkę rywali.

• Hubert Matynia i Srdan Spiridonović starali się przebić lewą stroną. Mimo obecności czterech rywali Pogoń wywalczyła aut.

• Od środka zaczęła mecz Korona. Goście z żółto-czerwonych strojach, Pogoń na granatowo-bordowo.

• Zaczynamy!

• Piłkarze obu drużyn są już na boisku. Sędzią tego meczu jest Tomasz Kwiatkowski.

• W poniedziałek Portowcy rozpoczęli przygotowania do meczu z Koroną Kielce. To ostatnie pięć dni pracy przed drużyną ze Szczecina. Ich zwieńczeniem jest bardzo ważny mecz z Koroną Kielce. Potem zawodnicy oraz trenerzy dostają wolne aż do 6 stycznia. Także klub będzie miał przerwę urlopową. Dla kibiców Pogoni dobrze byłoby zakończyć rok na pozycji wicelidera i przez najbliższe dwa miesiące oglądać tylko, jak rośnie stadion im. Floriana Krygiera.

• Witamy! Przed drużyną Pogoni ostatnie spotkanie w 2019 roku. Zanim piłkarze rozjadą się w rodzinne strony, trener Kosta Runjaic życzy sobie zwycięstwa i zachowania pozycji wicelidera przed kluczowymi spotkaniami już na początku wiosny. Rywalem Portowców będzie jednak Korona, która w minionej kolejce wygrała mecz, grając w osłabieniu jednego, a przez krótką chwilę nawet dwóch piłkarzy. Zapraszamy na relację na żywo.

DW

pogoń korona transmisja

Pogoń Szczecin - Korona Kielce ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©brak

Pogoń Szczecin - Korona Kielce ONLINE. Przed drużyną Pogoni ostatnie spotkanie w 2019 roku. Zanim piłkarze rozjadą się w rodzinne strony, trener Kosta Runjaic życzy sobie zwycięstwa i zachowania pozycji wicelidera przed kluczowymi spotkaniami już na początku wiosny. Rywalem Portowców będzie jednak Korona, która w minionej kolejce wygrała mecz, grając w osłabieniu jednego, a przez krótką chwilę nawet dwóch piłkarzy.

Pogoń Szczecin - Korona Kielce ONLINE

W poniedziałek Portowcy rozpoczęli przygotowania do meczu z Koroną Kielce. To ostatnie pięć dni pracy przed drużyną ze Szczecina. Ich zwieńczeniem jest bardzo ważny mecz z Koroną Kielce. Potem zawodnicy oraz trenerzy dostają wolne aż do 6 stycznia.
Także klub będzie miał przerwę urlopową. Dla kibiców Pogoni dobrze byłoby zakończyć rok na pozycji wicelidera i przez najbliższe dwa miesiące oglądać tylko, jak rośnie stadion im. Floriana Krygiera.

Ogólny bilans w tym sezonie jest bardzo dobry, bo po 19 kolejkach Pogoń ma 35 punktów i jest to jedno z najlepszych osiągnięć w historii. Punktów mogłoby być znacznie więcej, bo Portowcy w ostatnim czasie obniżyli loty. Zwłaszcza w Krakowie z Wisłą, kiedy jako lider Pogoń była podejmowana przez ostatni zespół ligi i przegrała 0:1. Odkupienie ma przyjść w piątek, ale już wiadomo, że trenera Kostę Runjaica czeka kolejna gimnastyka twórcza nad składem. Kontuzjowani są bowiem Kamil Drygas, Mariusz Malec, Benedikt Zech, a za kartki pauzuje Zvonimir Kożulj. W dodatku na ataku nie zagra Adam Buksa, który - według doniesień - dopina właśnie transfer do MLS.

Pogoń Korona NA ŻYWO
Ale sytuacja w Koronie Kielce jeszcze trudniejsza. Z Pogonią na pewno nie zagrają: Rodrigo Zalazar (bezpośrednia czerwona kartka w meczu z Cracovią), Mateusz Spychała i Ivan Marquez (nadmiar żółtych kartek). W dodatku niepewny występ czeka Piotra Pierzchałę, Michala Papadopulosa i Marcina Cebulę. Korona stoi przed bardzo trudnym zadaniem. Sama zajmuje miejsce 14. w tabeli ligowej i otwiera strefę spadkową. Jej strata do pierwszej bezpiecznej lokaty, którą zajmuje Górnik Zabrze, wynosi dwa punkty. Jeśli więc chce zamienić się z nim miejscami, to musi wygrać i liczyć na to, że zabrzanie przegrają z Jagiellonią Białystok w sobotę.

Przewidywane składy:

Pogoń Szczecin: Stipica - Stec, Triantafyllopoulos, Łasicki, Matynia - Podstawski, Dąbrowski - Spiridonović, Kowalczyk, Hostikka - Manias

Korona Kielce: Kozioł - Szymusik, Kovacević, Tzimopoulos, Miletić - Lioi, Żubrowski, Gnjatić, Gardawski - Pacinda, Duranović

Pogoń Szczecin - Korona Kielce TRANSMISJA

Spotkanie Pogoń Szczecin - Korona Kielce zaplanowano na piątek, 20 grudnia o godz. 18:00. Transmisja w Canal+ Sport 2. Legalny stream online dostepny jest pod adresami ncplusgo.pl i canalplussport.pl. Oba dotyczą jednak wyłącznie abonentów NC+. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.