Pogoń Szczecin - Lech Poznań ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Pogoń Szczecin

1

Lech Poznań

1

• Ostatecznie mecz w Szczecinie zakończył się podziałem punktów i z pewnością jest to sprawiedliwy rezultat. W pierwszej połowie przeważała Pogoń, w drugiej lepszy był Lech. Goście przez długi czas nie mogli trafić do siatki, bo na posterunku był Dante Stipica, ale w końcu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z bliska do siatki trafił Thomas Rogne. Remis nikogo jednak do końca nie satysfakcjonuje - Pogoń nie zdołała odzyskać pozycji lidera, a Lech awansować do czołowej ósemki. Na dziś to już wszystko, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu! Pogoń Szczecin remisuje z Lechem Poznań 1:1.

• David Stec ostro faulował Kamińskiego i zarobił żółtą kartkę.

• W samej końcówce schodzi z boiska jeden z bohaterów tego meczu, Srdan Spiridonović. Pojawia się Kacper Kozłowski.

• Atakuje Lech. Dośrodkowywał Kostewycz, Zech znów dobrze przypilnował Gytkjaera.

• Indywidualna akcja Tomczyka, za mocno wypuścił sobie jednak piłkę napastnik Lecha i złapał ją Stipica.

• Cztery minuty dłużej potrwa spotkanie w Szczecinie.

• Pedro Tiba długo leży na murawie w środku boiska. Mamy przerwę w grze.

• Pogoń przechodzi natomiast na grę trójką obrońców. Za Zvonimira Kozulja na boisku melduje się Igor Łasicki.

• Ostatnia zmiana w zespole Lecha. Kończy występ Tymoteusz Puchacz, wchodzi Jakub Kamiński.

• Tiba wszedł w pole karne i uderzył, lecz piłka przeszła obok słupka.

• Próba szybkiej odpowiedzi w wykonaniu Frączczaka. Kapitan Pogoni uderzył nad bramką.

• Mamy remis! Darko Jevtić wrzucił piłkę z rzutu rożnego na trzeci metr, Thomas Rogne ubiegł Dante Stipicę i z najbliższej odległości trafił do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA LECHA! THOMAS ROGNE!

• Bomba Tiby sprzed pola karnego, ale w środek bramki. Stipica na posterunku.

• Dobre wejście Jóźwiaka w pole karne i kąśliwe dośrodkowanie, zbija piłkę Stipica. Coraz mocniej naciska Lech!

• Po dośrodkowaniu Kostewycza łapie piłkę Stipica. Wcześniej obrońcy gospodarzy dobrze wypchnęli Gytkjaera.

• Ofensywna zmiana w Lechu. Schodzi Karlo Muhar, pojawia się drugi napastnik - Paweł Tomczyk.

• 3.697 kibiców zasiadło dziś na trybunach remontowanego stadionu w Szczecinie.

• Kompletnie nieudany strzał z dystansu Jevticia.

• Hostikka zaczął od przejęcia piłki i strzału z dystansu, Fina zablokował Satka.

• Pierwsza zmiana w drużynie Pogoni. Brawami żegnany Marcin Listkowski, wchodzi Santeri Hostikka.

• Thomas Rogne faulował Adama Frączczaka. Stoper Lecha z żółtą kartką.

• Tym razem wrzutka Kostewycza była już lepsza, główkował Gytkjaer, ale piłka przeszła nad poprzeczką.

• Dośrodkowanie Kostewycza z lewej stron wprost w ręce Stipicy.

• Spiridonović ładnie minął rywala i uderzył sprzed pola karnego. Tym razem posłał jednak piłkę wysoko nad bramką.

• Mocne dośrodkowanie Jóźwiaka z prawej strony. Za mocne, aby niepilnowany Gytkjaer zdołał czysto uderzyć.

• Tiba dobrze zagrał w pole karne do Puchacza, ale ten nie zdołał oddać strzału. Dobrze w szesnastkę wrócił Zech.

• Pierwsza zmiana w tym meczu - za Jakuba Modera pojawił się Darko Jevtić.

• Sporo niedokładności z obu stron mamy w tym fragmencie spotkania. Lech na razie nie potrafi zagrozić bramce Pogoni, a gospodarzom wyraźnie pasuje obecny rezultat.

• Tiba przewrócił się w polu karnym po starciu z Podstawskim i Zechem, nie ma jednak mowy o "jedenastce".

• Thomas Rogne przerzucił piłkę na prawą stronę do Gumnego, który nie opanował futbolówki.

• Niezła dwójkowa akcja Listkowskiego i Kozulja, ten drugi chciał dograć do Frączczaka, lecz w mieszał się w to wszystko Satka.

• Puchacz nie zdołał minąć Steca lewą stroną, lecz wywalczył rzut rożny.

• Zbyt mocny przerzut na prawą stronę do Jóźwiaka. Pogoń zacznie grę od autu.

• Kąśliwe dośrodkowanie Jóźwiaka, nie zdołał przeciąć piłki Puchacz i złapał futbolówkę Stipica.

• Piłka w pole karne Pogoni w kierunku Gytkjaera, wybijają ją obrońcy.

• Kostewycz zagrał w pole karne do Tiby, ale Portugalczyka zatrzymał Kostas.

• Kamil Jóźwiak ostro potraktował Konstantinosa Triantafyllopoulosa. Żółta kartka dla gracza Lecha, po części także za protesty pod adresem arbitra.

• Moder dobrze zagrał do Tiby, a Portugalczyk przymierzył sprzed pola karnego. Na posterunku był jednak Stipica!

• Kozulj dobrze minął rywala na prawej stronie zszedł do środka, ale niecelnie dogrywał do Listkowskiego.

• Niedokładne zagranie od jednego z obrońców do Stipicy. Wślizgiem na aut musiał wybijać piłkę bramkarz.

• Od środka wznowił grę Lech. Oba zespoły na razie bez zmian.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają już na boisko. Za moment początek drugiej połowy.

• W pierwszej połowie Pogoń Szczecin prowadziła grę i do przerwy zasłużenie prowadzi 1:0. "Portowcy" opanowali środek pola, a jedynego gola pięknym strzałem z dystansu zdobył Srdan Spiridonović. Bardzo szybko wyrównać mógł Kamil Jóźwiak, lecz uderzył niecelnie. Później szansy na podwyższenie rezultatu nie wykorzystał natomiast Sebastian Kowalczyk. Czy w drugiej połowie Lech zdoła odpowiedzieć? Wracamy za niespełna kwadrans!

• Koniec pierwszej połowy!

• Minutę doliczył do pierwszej połowy arbiter.

• Robert Gumny łokciem potraktował Listkowskiego. Obrońca Lecha z żółtą kartką.

• Jóźwiak świetnie zagrał w pole karne do Puchacza, ten wycofał piłkę do Modera, lecz ostatni z piłkarzy Lecha został zablokowany.

• Dwójkowa akcja Jóźwiaka i Tiby na lewej stronie boiska, strzał Portugalczyka zablokował Kowalczyk.

• Listkowski ograł rywala na prawej stronie, ale znów nie najlepiej dośrodkował.

• Naciska Pogoń! Powalczył o piłkę Kowalczyk, po dograniu Steca miał świetną okazję na drugiego gola, ale młodzieżowiec "Portowców" uderzył zbyt lekko, aby zaskoczyć Van der Harta.

• Długa i ładna akcja Pogoni zakończona bez konkretów - niezbyt dobrym dograniem Listkowskiego do Kozulja.

• W środku pola faulował Jóźwiaka Zvonimir Kozulj. Bośniak z żółtą kartką.

• Kolejne nieudane długie zagranie ze strony Lecha. Pogoń konstruuje atak pozycyjny.

• Zbyt mocne zagranie Roberta Gumnego w kierunku Tiby. Od bramki Stipica.

• Dośrodkowanie Matyni z lewej strony pozostawiało wiele do życzenia. Złapał piłkę Van der Hart.

• Spiridonović uderzył ze skraju pola karnego, lecz zablokował go Jakub Moder.

• Listkowski dobrze minął rywala na prawej stronie i wywalczył korner. Piłkę wybił Satka.

• Dwójkowa akcja Listkowskiego i Kozulja, Thomas Rogne wybił piłkę na aut.

• Teraz Lech na dłużej zagościł na połowie Pogoni. Goście nie potrafią się jednak przebić przez dobrze ustawioną obronę.

• Zdecydowanie zbyt wysokie dośrodkowanie Kozulja z prawej strony. Spokojnie łapie piłkę Van der Hart.

• Mógł być remis! Kamil Jóźwiak uderzał głową z bliska po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale posłał piłkę nad poprzeczką!

• Na prawej stronie boiska faulowany Tiba. Będzie okazja dla Lecha na szybką odpowiedź.

• Pogoń wychodzi na prowadzenie! Pressing gospodarzy przyniósł skutek Srdan Spiridonović otrzymał piłkę w środku boiska, przebiegł z nią kilkanaście metrów i huknął w samo okienko! Trącił piłkę Mickey van der Hart, lecz nie zdołał skutecznie interweniować!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA POGONI! CO ZA TRAFIENIE SRDANA SPIRIDONOVICIA!

• Kolejne dośrodkowanie Listkowskiego, Hubert Matynia faulował w walce o piłkę Christiana Gytkjaera.

• Listkowski dobrze wszedł w pole karne i chciał dograć przed bramkę Lecha. Pogoń ma rzut rożny.

• Pogoń zastosowała pressing i przejęła piłkę, lecz Marcin Listkowski niedokładnie zagrywał do Steca.

• Szybka akcja Pogoni prawą stroną, Kostewycz wybił piłkę spod nóg Steca.

• Kozulj zdecydował się na strzał z dość ostrego kąta po krótkim słupku. Trafił tylko w boczną siatkę.

• Pedro TIba faulował przed polem karnym Zvonimira Kozulja. Będzie niezła okazja dla Pogoni z rzutu wolnego.

• Przyspieszyła Pogoń, ale dogranie Spiridonovicia do Steca zostało zablokowane.

• Odpowiada Pogoń! Z prawej strony w pole karne dograł David Stec, Adam Frączczak mimo asysty obrońcy zdołał oddać strzał, lecz dobrze ustawiony był Mickey van der Hart!

• Kolejny celny strzał, tym razem Tiby. Dobrze ustawiony bramkarz bez problemu łapie piłkę.

• Pierwsza dobra okazja dla Lecha! Tymoteusz Puchacz zszedł z prawej strony do środka i huknął sprzed pola karnego, z problemami broni to uderzenie Stipica!

• Na strzał ze sporej odległości zdecydował się Pedro Tiba, ale bez większego problemu złapał piłkę Dante Stipica.

• David Stec zagrał prostopadłą piłkę do Spiridonovicia, sytuację dobrym wybiciem uratował Lubomir Satka.

• Dośrodkowanie z lewej strony w kierunku Srdana Spiridonovicia. Thomas Rogne wybił piłkę na rzut rożny.

• Na spalonym złapany Sebastian Kowalczyk.

• Szybka akcja Lecha, piłkę na lewej stronie miał Kamil Jóźwiak, próbował minąć rywala i uderzyć, ale strzelał bardzo niecelnie.

• Od środka rozpoczęła mecz Pogoń. Gospodarze w granatowo-bordowych strojach, Lech na biało.

• Zaczynamy!

• Sędzią dzisiejszego meczu jest Łukasz Szczech. Właśnie wyprowadza piłkarzy obu drużyn na boisko.

• W zeszłym sezonie oba zespoły w lidze spotykały się trzykrotnie. W rundzie jesiennej Pogoń wygrała na własnym boisku bardzo pewnie - aż 3:0. Lech wziął rewanż na wiosnę, zwyciężając przy Bułgarskiej 3:2. W rundzie finałowej padł natomiast remis 1:1, choć był to nieco pechowy wynik dla Pogoni - wyrównująca bramka dla Lecha padła w 88. minucie, gdy do własnej bramki trafił Kamil Drygas.

• Lech Poznań także ostatnio przegrywał w lidze, ulegając Legii Warszawa oraz Zagłębiu Lubin. Po tych porażkach "Kolejorz" wypadł z czołowej ósemki i dziś drużyna Dariusza Żurawia musi wygrać, aby wrócić do górnej połowy tabeli. Poznaniacy bez problemu wygrali co prawda w Totolotek Pucharze Polski z Resovią Rzeszów, lecz dziś czekać ich będzie dużo trudniejsze zadanie.

• Jeszcze przed 13. kolejką spotkań Pogoń Szczecin była liderem PKO Ekstraklasy. Ostatnie mecze w wykonaniu "Portowców" są jednak mocno rozczarowujące. Drużyna Kosty Runjaica przegrała trzy z ostatnich czterech spotkań - u siebie z Rakowem Częstochowa, na wyjeździe z Cracovią oraz w 1/16 finał Totolotek Pucharu Polski ze Stalą Mielec. Czy to chwilowa zadyszka, a może poważniejszy kryzys ekipy ze Szczecina? Dzisiejszy mecz z Lechem powinien odpowiedzieć na to pytanie. Jeśli Pogoń znów zdoła zwyciężyć, przynajmniej na jeden dzień powróci na pierwsze miejsce w tabeli.

• Oto wyjściowy skład oraz ławka rezerwowych Lecha Poznań. Nie ma na niej Filipa Marchwińskiego, który doznał lekkiego urazu na jednym z treningów przed meczem:

• Oto wyjściowa jedenastka oraz rezerwowi Pogoni Szczecin. Do pierwszego składu po długiej przerwie wraca Adam Frączczak, który zastąpił pauzującego za kartki Adama Buksę:

• Przed nami ostatnie sobotnie spotkanie 14. kolejki PKO Ekstraklasy! Pogoń Szczecin po ostatnich niepowodzeniach postara się wrócić na zwycięską ścieżkę i znów zostać ligowym liderem. Rywalem "Portowców" będzie jeden z odwiecznych rywali - Lech Poznań. Początek tego meczu już o godzinie 20:00, a na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Państwa Maciej Pietrasik.

Pogoń - Lech Poznań LIVE! Spragnieni zwycięstw

Pogoń - Lech Poznań LIVE! Spragnieni zwycięstw ©Andrzej Szkocki

Pogoń Szczecin - Lech Poznań ONLINE. Tydzień temu Portowcy ulegli w lidze Cracovii, a w środę sensacyjnie odpadli z Totolotek Pucharu Polski. Za ostatnie niepowodzenie będą chcieli zrehabilitować się w starciu z Lechem Poznań. Początek meczu o godzinie 20. Relacja na żywo w GOL24!

PKO Ekstraklasa: Pogoń Szczecin - Lech Poznań ONLINE

Pogoń w październiku zanotowała zniżkę formy. Na swoją korzyść Portowcy rozstrzygnęli tylko jedno z czterech spotkań. Zatracili też skuteczność (zdobyli dwie bramki, a stracili sześć). Ostatnia porażka z Cracovią (0:2) spowodowała spadek z fotelu lidera na trzecie miejsce. Na domiar złego w środę szczecinianie ulegli w Mielcu Stali i pożegnali się z rozgrywkami Pucharu Polski.

Piłkarze Pogoni niekorzystną serię postarają się zatrzymać w meczu z Lechem Poznań, nad którym mają sześć punktów przewagi. - Mamy dobrą pozycję w lidze. Walczyliśmy do tej pory mocno, by na niej być. Ważne, żeby ją utrzymać bądź awansować wyżej. Chcemy wygrać najbliższe spotkanie. Przegrywanie nas nie interesuje. Zagramy ponownie na przed własnymi kibicami. To dla nas ważne. Chcemy pokazać jaką naprawdę drużyną jest Pogoń – zapewnia Benedikt Zech, obrońca Portowców.

W potyczce z Kolejorzem Pogoń zagra poważnie osłabiona. Pauzować za żółte kartki będzie jej najlepszy strzelec Adam Buksa. Z tego samego powodu Kosta Runjaic nie będzie mógł skorzystać z usług Jakuba Bartkowskiego.

Nastroje w Lechu po porażkach z Legią Warszawa (1:2) oraz Zagłębiem Lubin (1:2) poprawiło pewne zwycięstwo w Pucharze Polski z Resovią. Prawdziwy test formy podopiecznych Dariusza Żurawia czeka jednak w Szczecinie. - To będzie inny mecz niż z Zagłębiem Lubin - zapewnia szkoleniowiec Kolejorza. – Nie chcę oceniać naszej gry tylko przez pryzmat tego ostatniego meczu, bo nie mogło w nim zagrać kilku doświadczonych zawodników. Musieliśmy wystawić wychowanków, którzy jeszcze niedawno grali Centralnej Lidze Juniorów. W Szczecinie zagramy w innym składzie - podkreśla.

– Pogoń to dobrze zorganizowany zespół grający w różnych ustawieniach, elastyczny w defensywie. Potrafi grać trójką obrońców, choć z tego, co słyszałem po wypowiedziach trenera Kosty Runjaicia, ten system jest dopiero wdrażany. Wiemy dużo o drużynie Pogoni, wiemy też, jak będziemy chcieli zagrać, aby wykorzystać ich słabsze momenty - zapewnia Żuraw.

Poprawiła się sytuacja kadrowa Kolejorza. Na pełnych obrotach trenuje już Darko Jevtić, a Joao Amaral wyleczył stłuczoną łydkę. Z kolei po pauzie za kartki do składu powróci Karlo Muhar.

Pogoń Szczecin - Lech Poznań TRANSMISJA TV

Spotkanie Pogoni z Lechem pokaże Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. Wstęp do meczu od 19:40. Początek transmisji na żywo o 19:55. Komentuje duet: Bartosz Gleń - Maciej Murawski. W internecie dla abonentów Canal+ mecz dostępny na platformie Canal+ sport Online. Tekstowa relacja na żywo w GOL24. Zapraszamy!